Paralen Grip perorální tablety film 12

Paralen Grip por.tbl.flm.12

Režim výdeje: Volně prodejné HVLP

Další balení: Paralen Grip por.tbl.flm.24

Cena: 89 Kč K dispozici 12.12.2016

Paralen Grip perorální tablety film 12 si přes nás též můžete rezervovat v 22 lékárnách po celé ČR a následně přijít s jistotou, že ho pro vás máme připravené. Nebo vám ho rádi zašleme až domů po celé ČR.

Paralen Grip perorální tablety film 12 si můžete také rezervovat v těchto lékárnách

    • Pilulka Lékárna Vimperk, Vimperk, Krátká 554

    • Pilulka Lékárna Mělník, Mělník, Pražská 532/25

    • Pilulka Lékárna Brno, Brno, Tkalcovská 869/1

    • Pilulka Lékárna Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec, Růžová 41

    • Pilulka Lékárna Poděbrady, Poděbrady, Náměstí T. G. Masaryka 796

    • Pilulka Lékárna Trutnov Palackého, Trutnov, Palackého 201

    • Pilulka Lékárna Trutnov Česká, Trutnov, Česká 190

    • Pilulka Lékárna Hradec Králové, Hradec Králové, Štefánikova 454/28a

    • Pilulka Lékárna Český Brod, Český Brod, Havlíčkova 134

    • Pilulka Lékárna Prachatice, Prachatice, Nám.Přátelství 665

    • Pilulka Lékárna Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí 86

    • Pilulka Lékárna Komunardů, Praha 7, Komunardů 16

    • Pilulka Lékárna Vinohradská, Praha 2, Vinohradská 24

    • Pilulka Lékárna České Budějovice, České Budějovice, Lannova tř. 87/43

    • Pilulka Lékárna Ledenice, Ledenice, Náměstí 86

    • Pilulka Lékarna Jihlava, Jihlava, Kollárova 19

    • Pilulka Lékárna Želivského, Praha 3, Vinohradská 196

    • Pilulka Lékarna Šumperk, Šumperk, Slovanská 281/22

    • Pilulka Lékárna Moravská Třebová, Moravská Třebová, Náměstí T. G. Masaryka 33/27

    • Pilulka Lékárna U Jindřicha, Praha, Senovážné náměstí 28

    • Pilulka Lékárna U nádraží Brno, Brno, Masarykova 37

    • Pilulka Adamova lékárna, Praha 1, Václavské náměstí 8/12

Rádi Vám pomůžeme.


Informujte se na našem
oddělení péče o zákazníky:

222 703 000 Po - Pá:8:00 - 19:00

  • Doprava zdarma při nákupu nad 999 Kč
  • Odborná online pomoc
  • Odběrná místa po celé ČR
  • Expresní doručení Pilulka Auto
  • Pilulka Klub - za každý nákup odměna

Popis výrobku

Paralen Grip por.tbl.flm.12

Přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST účinně zmírňuje mnoho příznaků chřipky a nachlazení. Mezi tyto příznaky patří horečka, bolest hlavy, zimnice, zahleněný nebo ucpaný nos, bolesti krku a bolesti vedlejších nosních dutin, bolesti svalů a kloubů.

PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST

potahované tablety

Paracetamolum, coffeinum, phenylephrini hydrochloridum

 

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, 

protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů 

svého lékaře nebo lékárníka. 

- Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

- Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

- Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo 

lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou 

uvedeny v této příbalové informaci.

- Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit 

s lékařem.

Co naleznete v této příbalové informaci

1. Co je přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST a k čemu se používá

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A 

BOLEST užívat

3. Jak se přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST užívá

4. Možné nežádoucí účinky

5. Jak přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST uchovávat

6. Obsah balení a další informace

 

1. CO JE PŘÍPRAVEK PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST A K ČEMU SE

POUŽÍVÁ

Přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST účinně zmírňuje mnoho příznaků chřipky

a nachlazení. Mezi tyto příznaky patří horečka, bolest hlavy, zimnice, zahleněný nebo ucpaný 

nos, bolesti krku a bolesti vedlejších nosních dutin, bolesti svalů a kloubů.

Tento léčivý přípravek obsahuje kombinaci tří účinných látek. Paracetamol snižuje horečku 

a uleví od bolesti, fenylefrin pomáhá uvolnit zahleněný nebo ucpaný nos a kofein zrychluje

působení paracetamolu při snižování bolesti a pomáhá bojovat proti únavě a ospalosti.

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK 

PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST UŽÍVAT

Neužívejte přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST

- jestliže jste alergičtí (přecitlivělí) na paracetamol, kofein, fenylefrin nebo jakoukoli

pomocnou látku přípravku (viz bod 6),

- jestliže máte vysoký krevní tlak nebo závažné onemocnění srdce,

- jestliže máte cukrovku, 

- jestliže máte závažné onemocnění jater,

- jestliže máte zvýšenou funkci štítné žlázy, 

- jestliže máte glaukom (zelený zákal) s uzavřeným úhlem, 

- pokud trpíte zadržováním moči (sníženou schopností močit),

- jestliže máte cévní nádor nadledvin (feochromocytom),

 

- jestliže současně užíváte:

- některé léky k léčbě deprese (ze skupiny inhibitorů monoaminoxidázy) nebo 

jestliže jste je užívali v posledních dvou týdnech,

- některé léky k léčbě deprese (ze skupiny tricyklických antidepresiv),

- tzv. sympatomimetické léky, mezi něž patří léčivé přípravky podávané různými 

cestami podání, tj. perorálně a místně (léky aplikované do nosu, ucha a očí)

Pokud si nejste jisti, zda se Vás týká něco z výše uvedeného, poraďte se se svým lékařem.

Upozornění a opatření

Před užitím přípravku PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST se poraďte se svým lékařem

 

nebo lékarníkem:

- jestliže máte onemocnění jater nebo ledvin,

- jestliže trpíte určitým typem chudokrevnosti zvaným hemolytická anemie,

- jestliže Vám Váš lékař řekl, že máte snížené množství granulocytů (druh bílých 

krvinek) v krvi,

- jestliže máte problémy s požíváním alkoholu, 

- jestliže máte zvětšenou prostatu,

- jestliže máte Raynaudův syndrom (který se projevuje změnou barvy kůže a pocitem 

chladu),

- jestliže máte astma,

- jestliže trpíte nedostatkem enzymu glukózo-6-fosfát dehydrogenázy,

- jestliže užíváte jiné léky (viz bod Další léčivé přípravky a přípravek PARALEN GRIP 

CHŘIPKA A BOLEST).

PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST je určen k léčbě bolesti a horečky doprovázené 

problémy s ucpaným nosem. Pokud máte bolest a horečku, ale ne ucpaný nos, měli byste 

upřednostnit jednosložkové přípravky (obsahující pouze paracetamol k léčbě bolesti a 

horečky nebo dekongestivum k léčbě ucpaného nosu).

Bez konzultace s lékařem, prosím, neužívejte přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A 

BOLEST společně s jinými přípravky obsahující paracetamol, dekongestivy nebo přípravky

pro léčbu chřipky a nachlazení

Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození funkce 

jater. 

Děti

Přípravek není určen pro děti mladší než 12 let.

Další léčivé přípravky a přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné 

době užíval(a) nebo které možná budete užívat.

 

Neužívejte PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST, pokud užíváte:

- jiné léky obsahující paracetamol,

- jiné léky na chřipku a nachlazení,

- jiné léky k léčbě nazální kongesce (ucpaného nosu),

- léky na léčbu deprese v současnosti nebo jste je užil(a) během posledních 14 dnů (viz 

bod 2. Neužívejte přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST výše)

- sympatomimetické léčivé přípravky (viz bod 2. výše).

 

O používání přípravku se poraďte se svým lékařem, pokud užíváte:

- metoklopramid a domperidon (léky na léčbu nevolnosti a zvracení),

- cholestyramin (lék na snížení tuků v krvi),

- warfarin nebo jiné kumariny (léky na ředění krve),

- léky k léčbě různých problémů se srdcem (léky rozšiřující cévy, beta-blokátory, 

digoxin),

- glutethimid, fenobarbital, fenytoin, karbamazepin, lamotrigin (léky na epilepsii),

- rifampicin (používá se na léčbu tuberkulózy, meningitidy a lepry),

- izoniazid (na léčbu tuberkulózy),

- zidovudin (lék na infekci HIV a AIDS),

- ergotamin a methysergid (léky na léčbu migrény),

- kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné nesteroidní protizánětlivé léky,

- třezalku tečkovanou (rostlinný lék používaný k léčbě deprese, problémů se spánkem 

aj.).

Přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST s jídlem, pitím a alkoholem

Během léčby nepijte alkoholické nápoje. Současné pití alkoholu může způsobit poškození 

jater. Pokud užíváte PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST, omezte příjem léků, potravin a 

nápojů obsahujících kofein. Nadměrný příjem kofeinu může vést k neklidu, problémům 

s usínáním a zrychlení tepu. 

Těhotenství a kojení

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, 

poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Použití přípravku PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST během těhotenství a kojení se 

nedoporučuje.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

U citlivých jedinců může přípravek vyvolat závrať a tak nepříznivě ovlivnit aktivity 

vyžadující zvýšenou pozornost. Pokud se u Vás vyskytne závrať, neřiďte a neobsluhujte 

stroje.

 

3. JAK SE PŘÍPRAVEK PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST UŽÍVÁ

Vždy užívejte tento přípravek přesně tak, jak je popsáno v této příbalové informaci nebo 

podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým 

lékařem nebo lékárníkem.

V tabulce jsou uvedeny jednotlivé a maximální denní dávky přípravku PARALEN 

GRIP CHŘIPKA A BOLEST podle věku a tělesné hmotnosti. 

Nepřekračujte doporučené dávkování.

Věk Váha Jednotlivá 

dávka

Maximální 

denní dávka

Minimální interval 

mezi dvěma dávkami

Dospívající starší 12 

let

3343 kg 1 tableta 4 tablety 6 hodin

Dospělí a dospívající 4365 kg 1 tableta 6 tablet 4 hodiny

>65 kg 12 tablety 8 tablet 4 hodiny

Pacienti se sníženou funkcí ledvin či jater

Před použitím přípravku se o úpravě dávkování poraďte s lékařem. Po posouzení Vašeho 

zdravotního stavu Vám může doporučit snížení dávek nebo prodloužení dávkovacího 

intervalu na déle než 4 hodiny.

Přípravek nepoužívejte bez porady s lékařem déle než 7 dnů.

Pokud obtíže neustupují, zhoršují se nebo přetrvávají více než 3 dny, vyhledejte lékaře a 

poraďte se o dalším postupu. 

Jestliže jste užil(a) více přípravku PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST, než jste 

měl(a)

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když 

byste se cítili dobře, protože je zde riziko závažného poškození jater projevujícího se až po 

delší době.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST

Pokud zapomenete užít dávku, užijte další dávku přípravku, jakmile si vzpomenete.

Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře 

nebo lékárníka.

 

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY 

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí 

vyskytnout u každého. 

Přestaňte přípravek užívat a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud se u Vás 

objeví:

kopřivka, náhlý otok okolo očí, pocit tísně na hrudi spojený s dušností nebo ztíženým 

polykáním (příznaky anafylaxe). Velmi vzácná četnost výskytu.

reakce z přecitlivělosti s fialovými tečkami nebo skvrnami na kůži, puchýře na kůži, 

odlupování kůže, (vysoká) horečka, bolesti kloubů a/nebo zánět očí (Stevens-Johnsonův 

syndrom/toxická epidermální nekrolýza). Velmi vzácná četnost výskytu.

 

Nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout, jsou uvedeny ve skupinách podle četnosti:

Časté (u 110 ze 100 léčených):

bolesti hlavy, závrať (točení hlavy), nespavost, nervozita, úzkost, podrážděnost, neklid 

a vzrušivost.

 

Vzácné (u 110 z 1 000 léčených):

nevolnost.

 

Velmi vzácné (u 110 z 10 000 léčených):

poruchy krvetvorby (změny v krevním obraze, např. snížení počtu bílých krvinek a 

krevních destiček). Krevní poruchy mohou mít následující projevy: bezbolestné

tečkovité fialové skvrny na kůži, které se někdy seskupují do větších ploch, krvácení z 

dásní, krvácení z nosu nebo tvorba podlitin i při nevýznamném poranění, zvýšenou 

náchylnost k infekcím, únavu, bolestí hlavy.

kožní reakce z přecitlivělosti zahrnující vyrážku, náhlý výskyt otoků v podkoží,

dušnost, sípání,

poruchy jater a ledvin,

velmi rychlý a nepravidelný srdeční tep, zvýšený krevní tlak,

zvracení, průjem.

 

Není známo (nelze z dostupných údajů určit):

bolest očí, bodání v očích, rozmazané vidění, poruchy citlivosti nebo nesnášenlivost 

světla, akutní glaukom s uzavřeným úhlem (náhlé rozmazané vidění, závažná bolest 

očí nebo bolest v obličeji, vizuální halo světelný kruh kolem zdroje světla),

změněný srdeční tep (zrychlený nebo nepravidelný).

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo 

lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny 

v této příbalové informaci.

 

5. JAK PŘÍPRAVEK PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST UCHOVÁVAT

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. 

Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn

před světlem.

Přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST nepoužívejte po uplynutí doby 

použitelnosti uvedené na obalu za EXP. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni 

uvedeného měsíce.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se 

svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit 

životní prostředí.

 

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

Co obsahuje přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST

Léčivými látkami jsou paracetamol, kofein a fenylefrin-hydrochlorid. Jedna tableta obsahuje 

paracetamolum 500 mg, coffeinum 25 mg a phenylephrini hydrochloridum 5 mg.

 

Pomocnými látkami jsou:

 

Jádro tablety:

Povidon K-25, natrium-lauryl-sulfát, mikrokrystalická celulosa, kukuřičný škrob, 

předbobtnalý kukuřičný škrob, bezvodý koloidní oxid křemičitý, kyselina stearová, mastek.

 

Obal tablety:

Hypromelosa, makrogol, oxid titaničitý (E171).

Jak přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST vypadá a co obsahuje toto 

balení

Potahované tablety jsou baleny do průhledných PVC/PVDC/Al nebo průhledných 

PVC/Aclar/Al blistrů. Vnější obal je papírová skládačka.

Velikost balení: 12 a 24 tablet. 

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

Zentiva, k. s., Praha, Česká republika 

Tento léčivý přípravek je v členských státech EHP registrován pod těmito názvy: 

PARALEN GRIP chřipka a bolest v České republice, Paralen Grip chrípka a bolesť na 

Slovensku, Paralen Grip v Polsku, Bulharsku a Rumunsku, Rubophen Active v Maďarsku ja 

Paralen ve Slovinsku, v Lotyšsku, Litvě a Estonsku.

Tato příbalová informace byla naposledy revidována: 9.5.2012

Zobrazit více informacíZobrazit méně informací

Doplňující informace

EAN: 8594739205932
SUKL: 0157599
Značka: PARALEN
Cesta podání: Perorálně
Léková forma: Tableta
Dodavatel na trh: Zentiva
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: chřipka a nachlazení
Výrobce: ZENTIVA, K.S., PRAHA

Hodnocení

Vložit nový komentář

: *

:

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

: *


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Podobné produkty

222 703 000 Po - Pá 8:00 - 19:00

Košík:

0 ks za 0 Kč

Nakupte zboží ještě za 999 Kč a dopravu máte zdarma!
Podívejte se na naše cenové trháky

Zobrazit košík

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím