Chřipky
A je to tu zase! Chřipková sezóna je tady a po slunečném létě přichází období chřipek a nachlazení. Když vás chřipka donutí zalézt do peřin, mějte po ruce lékárničku vybavenou kapesníčky, léky na imunitu, hygienickými ubrousky, teploměrem, živočišným uhlím i kapkami na kašel a rýmu.
Chřipka vs Nachlazení

Jaký je rozdíl mezi chřipkou a nachlazením?

  • Nachlazení přichází pomalu a doprovází ho mírně zvýšená teplota. Ke klasickým příznakům nachlazení patří společně se zvýšenou teplotou a rýmou, kašel a bolest v krku.
  • Chřipka začíná náhle, s vysokou horečkou často i přes 39. Chřipku doprovází zimnice, bolesti hlavy, svalů a kloubů. Po několika hodinách se přidává suchý dráždivý kašel a pálení v krku.

Coldrex horké nápoje

„Pro úlevu od bolesti a bolavého těla obsahují přípravky Coldrex známý a účinný prostředek proti bolesti, Paracetamol. Obsahují rovněž dekongestant, látku která způsobuje splasknutí zduřelé nosní sliznice, uvolní váš ucpaný nos a umožní vám snáze dýchat. Přípravky jsou dostupné ve formě tablet nebo zklidňující horký nápoj.“

Coldrex
Rýmička
Bolest v krku
Kašel
Prevence

Prevence proti chřipce a nachlazení

Při chřipkové epidemii dbáme na zvýšenou hygienu, dostatečně větráme, vyhýbáme se prostorům s vyšší koncentrací lidí. Lze užívat přípravky s obsahem zinku, selenu, vitamínu C, vitamínu D a betaglukanů.

PREVENCE A OCHRANA

Roušky, dezinfekce, rukavice, respirátory, ale i třeba uklízecí prostředky – vše máme skladem. Nakupte bezpečně online vše pro svou ochranu.

Prevence a ochrana
Dětská lékárnička

Dětská lékárnička

Pro dlouhodobé užívání jsou vhodné přípravky s obsahem betaglukanů nebo přípravky s obsahem kolostra, které obsahují imunoglobuliny. Mezi bylinnými přípravky pro děti můžeme zvolit echinaceové kapky nebo přípravky s rakytníkem. Probiotika ovlivňují stav střevní mikroflóry a tím i nastavenou imunitu.