Deodoranty a antiperspiranty - Versace Versense

Nákup, co tě odmění

Nákup, co tě odmění

Získejte 100 Kč zpět při nákupu nad 499 Kč

K celodenní svěžesti nám pomáhají deodoranty a antiperspiranty. Nabízíme dlouhodobě účinné prostředky proti pocení, které navíc příjemně voní. K dostání jsou však také antiperspiranty a deodoranty bez vůně, vhodné pro alergiky a lidi s citlivou pletí. Deodoranty a antiperspiranty mají zajistit co nejdelší ochranu před nežádoucím tělesným pachem, který dokáže narušit fyzickou i duševní pohodu. J…

Nákup, co tě odmění

Nákup, co tě odmění

Získejte 100 Kč zpět při nákupu nad 499 Kč

K celodenní svěžesti nám pomáhají deodoranty a antiperspiranty. Nabízíme dlouhodobě účinné prostředky proti pocení, které navíc příjemně voní. K dostání jsou však také antiperspiranty a deodoranty bez vůně, vhodné pro alergiky a lidi s citlivou pletí. Deodoranty a antiperspiranty mají zajistit co nejdelší ochranu před nežádoucím tělesným pachem, který dokáže narušit fyzickou i duševní pohodu. Jedná se však o dva rozdílné výrobky, které se liší v účincích. Víte jaký je rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem?

Deodorant

Úkolem deodorantu je odstranit nepříjemné tělesné pachy, které vznikají pocením. Obsahují vonné látky nebo antibakteriální přísady, které způsobují, že je pot bez zápachu. Nezamezují však jeho tvorbu, protože neobsahují žádné hliníkové soli. Vonnými látkami pouze překrývají zápach, který vzniká z bakterií na pokožce. Původ slova „deodorant“ pochází z latiny a je možné ho přeložit jako „pach pryč“ (de = pryč, odor = pach).

Antiperspirant

Na rozdíl od deodorantu nejenže brání zápachu, ale také obsahuje hliníkové sloučeniny, které na určitou dobu brání produkci potu. Antiperspiranty jsou vhodné hlavně pro lidi trpící nadměrným pocením, nebo při těžkém fyzickém výkonu či námaze.

Typy deodorantů a antiperspirantů

  • Spreje – Jsou nejoblíbenější a nejpoužívanější formou, snadno se aplikují a dodají okamžitý pocit svěžesti. Dejte si však pozor, aby vám na pokožce nezůstal bílý poprašek, který se vám může dostat na oblečení.
  • Kuličky – Tyto deodoranty a antiperspiranty osvěží vaší pokožku, místo ale po aplikaci zůstává ještě chvíli mokré.
  • Tyčinky – Jsou o něco víc účinnější než spreje a kuličky, hodit se vám budou třeba při cestování.
  • Krémy – Vhodné hlavně pro citlivou pokožku, jako antiperspirant jsou však velmi účinné. Po aplikaci ale musíte počítat s pocitem lepivosti.

Přírodní deodoranty a antiperspiranty

Deodoranty a antiperspiranty na přírodní báze neobsahují hliník, parabeny, konzervanty a syntetické vůně. Jsou správnou volbou pro ty, kteří se chtějí vyhnout chemii a preferují přírodní kosmetiku. Přírodní výrobky také plní účel, a to eliminaci nežádoucího zápachu pomocí přírodních antiperspiračních a antibakteriálních složek. Jestli trpíte na citlivou pokožku nebo alergii, tyto výrobky jsou pro vás tou správnou volbou. Vyberte si z nabídky deodorantů a antiperspirantů, které nabízíme ve formě sprejů roll-on nebo krémů.

Proč se potíme?

Potní žlázy při přehřátí organismu produkují pot, je to přirozený jev, kterým tělo reguluje svoji tělesnou teplotu. Bez pocení by přehřátí těla bylo životu nebezpečné. Tělo prostřednictvím potu odvádí škodlivé látky. Potní žlázy se podílejí na tvorbě antibakteriálního hydrolipidního filmu naší kůže a podporují tak ochranný plášť pokožky.

Pokud jste si nevybrali v této kategorii žádný produkt, podívejte se také na kategorie Deodoranty ve spreji, Dermokosmetické deodoranty, Dámské deodoranty, Kuličkové deodoranty a Pánské deodoranty.

Zobrazit celý popis
Nejnovější Nejstarší Nejužitečnější
{{ post.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
{{ post.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, post.user.totalAnswers) }}
{{ post.user.points }}
{{ translate('Points', null, post.user.points) }}
{{ post.product.name }}
{{ post.createdAt }}
|
Upozornit na odpověď: {{ frequency.title }}
Sledovat odpovědi

{{ word }}
{{ post.title }}

{{ word }}
{{ post.text }}
{{ answer.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
Odborník
{{ answer.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, answer.user.totalAnswers) }}
{{ answer.user.points }}
{{ translate('Points', null, answer.user.points) }}
{{ answer.date }}
{{ word }}
{{ answer.text }}
Užitečné?
|

Vašemu hledání neodpovídá žádný výsledek.

Je nám líto, ale diskuze je zatím prázdná.