Wolfberry Esenciální olej Mandarinka BIO 10 ml

Tento esenciální olej byl získán lisováním kůry plně zralých plodů. Patří …

 Zobrazit více

Tento esenciální olej byl získán lisováním kůry plně zralých plodů. Patří k nejsladším citrusovým esencím. Používá se především pro celkovou harmonizaci nervového systému a trávicího traktu. Jeho vůně je lehká, citrusová, svěží. Výborně povzbuzuje mysl.

Tento produkt není momentálně dostupný.
  • Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR
  • Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků
  • 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst
BIO BIO
Přírodní Přírodní
Nakupujte společně
Ušetříte 59 Kč
Wolfberry Esenciální olej Mandarinka BIO 10 ml
+ Listerine Total Care 1000 ml
278 Kč219 Kč
Ušetříte 59 Kč
Wolfberry Esenciální olej Mandarinka BIO 10 ml
+ Nanny Baby monitor BM-02
2 819 Kč2 760 Kč
5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotili 4 zákazníci
Napsat hodnocení
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Má příjemnou vůni
100%
Dlouho vydrží
100%

Jak používat BIO esenciální olej Mandarinka

Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Kápněte do své aromalampy 3–10 kapek (obvykle stačí 5 kapek) oleje a zapalte plamen svíčky. Jakmile se začnou silice z olejíčku uvolňovat, pocítíte typickou ovocnou sladkou svěží vůni. Tento způsob použití skvěle navozuje pozitivní atmosféru, pohlcuje pachy a harmonizuje. Pokud aromalampu nemáte, můžete si pomoci navlhčeným papírovým kapesníčkem nebo buničinou, kterou umístíte na teplý radiátor. Konkrétní množství je závislé na druhu éterického oleje, velikosti prostoru a jeho větratelnosti. BIO esenciální olej Mandarinka je vhodný i do dětských aromaterapeutických směsí. Olej však rychle vyprchává. Do aromalampy a difuzéru jej proto přikapávejte častěji.

Éterické oleje a směsi můžete rovněž použít k inhalacím při saunování. Lze je nakapat do vody či nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. BIO Mandarinkový esenciální olej vytváří účinné synergie s květinovými vůněmi včetně heřmánku, růží, jasmínu, muškátu, případně s dalšími oleji, jako je bergamot, grapefruit a citron. Jedinečnou vůni pak získáte v kombinaci s kořeněnými vůněmi jako je hřebíček nebo černý pepř.

Upozornění

Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují foto senzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření! Riziko foto toxické reakce trvá po dobu 12 hodin od použití tohoto esenciálního oleje na pokožku. Pokud chcete výskytu nežádoucích reakcí zabránit, aplikujte přípravky s tímto olejem na pokožku večer před spaním.

Esenciální olej Mandarinka je netoxický, ale není určený pro těhotné a kojící ženy. V aromaterapii je tento olej považován za velmi bezpečný. Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném např. kokosovém) oleji. Vždy nejprve otestujte malé množství kvůli možné citlivosti či alergické reakci. Možné riziko představuje zoxidovaný olej, který může podráždit pokožku. Při topickém použití (kamkoli na kůži) používejte pouze čerstvý olej, nanejvýš 1 rok starý. Esenciální olej spotřebujte do 1 roku od otevření. Po uplynutí této doby již olej nepoužívejte terapeuticky (na tělo ani pro inhalace), nýbrž pouze pro domácí úklid.

Esenciální oleje nepoužívejte vnitřně. Chraňte oči a sliznice. Nepoužívejte neředěný na pokožku. Chraňte před dětmi.

Charakteristika

BIO esenciální olej Mandarinka je žlutooranžová až načervenalá tekutina lehké, svěží, citrusové vůně. Mandarinka je citrusový plod rostliny Citrus reticulata (mandarinka obecná). Všechny druhy mandarinek (klementinky, sacumy) patří do skupiny jasně oranžových citrusových plodů s tenkou kůrou, která se dobře olupuje.

Esenciální olej lisovaný za studena z oloupaných slupek mandarinek se v aromaterapii používá především pro celkovou harmonizaci nervového systému a trávicího traktu. Uvolňuje psychické napětí, rozptyluje úzkost, depresi, melancholii a smutek. Osvěžuje, pomáhá při nespavosti, regulaci zažívání a funkci střev. Výrazně harmonizuje dětskou psychiku a může pomoci snížit napětí i vyladit citovou nerovnováhu.

Mandarinkový esenciální olej existuje již velmi dlouho a nachází se také v mnoha dalších výrobcích. Od kolínské a kosmetických přípravků až po alternativní přípravky.

Skladování

Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje. Olej vždy dobře skladujte, nejlépe v suché a chladné místnosti mimo sluneční paprsky v dobře uzavřené lahvičce. Lahvičku neotvírejte příliš často, vystavení oleje působení vzduchu urychluje jeho oxidaci.

Země původu

Itálie.

Složení

INCI:Citrus reticulata peel oil.

BIO mandarinkový esenciální olej je bez přidaných látek a konzervantů. Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje.

Hlavní komponenty: limonen, gama-terpen, alfa-pinen.

Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: limonen.

Vyzkoušejte také další produkty značky Wolfberry, které jsou v kategoriích Kosmetika, Drogerie a Přírodní kosmetika. Produkt je nyní ve slevě 46 %. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Esenciální oleje.

EAN8595701100446
ZnačkaWolfberry
Velikost balení10 ml
Cesta podání  Dermálně - na pokožku  Inhalačně
Forma  Olej
Na co je  Na zažívání  Na nervy a stres
Vlastnosti  Bez parabenů  BIO  Bez konzervačních látek  Netoxické  Přírodní
Druh vůně  Sladká  Svěží  Citrusová
Země původu  Itálie
Originální názevEsenciální olej Mandarinka BIO 10 ml Wolfberry