Léky na horečku - Acylpyrin - Acidum acetylsalicylicum (2 produktů)

Horečka, tedy tělesná teplota nad 38°C, je příznak toho, že tělo s něčím bojuje, obvykle s nějakou infekcí. Mírně zvýšenou teplotu, tedy 37°C - 38°C, se nedoporučuje hned snižovat. Již zvýšená teplota omezuje množení virů a bakterií a aktivuje imunitní systém. Vysoké horečky však již tělo silně vyčerpávají, navíc bývají doprovázené i bolestí hlavy, končetin i celého těla.

Zobrazit více
Acylpyrin 500 mg 10 tablet

Acylpyrin 500 mg 10 tablet

Můžete mít dnes
Acylpyrin 500mg 15 šumivých tablet

Acylpyrin 500mg 15 šumivých tablet

Můžete mít dnes
Banner
Léky na horečku - Acylpyrin - Acidum acetylsalicylicum - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Léky na horečku - Acylpyrin - Acidum acetylsalicylicum ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Léky na horečku - Acylpyrin - Acidum acetylsalicylicum lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Panadol Baby 125mg, čípky ke snížení horečky u dětí 10 ks
5 / 17x
Spokojenost.
Recenze produktu: Nurofen Junior Pomeranč 100 mg 12 měkkých tobolek
5 / 3x
Cukrík je veľmi chutny, dcérka si pochvaľovala.
Recenze produktu: Acylpyrin 500 mg 10 tablet
5 / 182x
neuzivala som, zasoba do lekarnicky na cestu
Recenze produktu: Nurofen pro děti 20 mg/ml sirup pomeranč 100 ml
5 / 87x
Zatím nepoužitý, koupený preventivně na doporučení spokojené maminky
Recenze produktu: Nurofen pro děti 125 mg čípky
5 / 2x
Super
Recenze produktu: Brufen Rapid 400mg 24 tablet
5 / 1x
Opět jsem byla velice spokojená i s paní magistrou, která mi lék vydávala a ještě nějaký hledala na moji žádost. Děkuji, S pozdravem, J.Studničná
Recenze produktu: Ibuprofen Aneos 400mg 100 tablet
5 / 2x
rychlé dodání
Recenze produktu: Nurofen Rapid 400 mg 20 měkkých tobolek
5 / 20x
Zabírá dobře a nebolí mě po něm žaludek
Recenze produktu: Acylpyrin 500mg 15 šumivých tablet
5 / 182x
Rychlý účinek.
Recenze produktu: Voltaren Rapid 25 mg měkké tobolky proti bolesti 20 ks
5 / 10x
Super

Horečka, tedy tělesná teplota nad 38°C, je příznak toho, že tělo s něčím bojuje, obvykle s nějakou infekcí. Mírně zvýšenou teplotu, tedy 37°C - 38°C, se nedoporučuje hned snižovat. Již zvýšená teplota omezuje množení virů a bakterií a aktivuje imunitní systém. Vysoké horečky však již tělo silně vyčerpávají, navíc bývají doprovázené i bolestí hlavy, končetin i celého těla.

Pokud jste náchylní ke zvýšené teplotě bez jasných příznaků infekce, mějte na paměti, že mírná teplota do 38 ° C nemusí vždy vyžadovat okamžitou intervenci. Přirozený obranný mechanismus těla může být účinný bez použití antipyretik. Je však důležité monitorovat jakékoli změny a v případě potřeby stav konzultovat s lékařem.

Teplota a horečka: Jak rozpoznat a řešit

Teplota těla, měřená ve stupních Celsia, je klíčovým ukazatelem stavu našeho organismu. Většina lidí považuje 37 °C za normální teplotu, ale co když se teploměr vyšplhá na 38 °C nebo více? A jaký je rozdíl mezi běžnou teplotou a stavem, který označujeme jako horečka?

Teplota 38 °C a více

Teplota 38 °C může být prvním signálem, že něco není v pořádku. I když každý jedinec může mít svou vlastní normální teplotu, 38 ° C bývá považováno za hranici zvýšené teploty a horečky. Při této teplotě může tělo reagovat na infekci nebo zánět.

Rozdíl mezi teplotou a horečkou

Teplota a horečka jsou dva různé stavy. Teplotu může způsobit fyzická aktivita, horké počasí nebo dokonce emocionální stavy. Horečka je odpověď na infekci nebo jiný zánětlivý proces v těle. Rozlišení mezi nimi může být klíčové pro určení vhodné léčby.

Zvýšená teplota bez příznaků

Občas se může stát, že teplota stoupne, aniž bychom pociťovali příznaky nemoci. Tento jev může být způsoben stresovými situacemi nebo hormonálními změnami. Pokud se však vyskytuje pravidelně měli bychom vyhledat odbornou radu.

Léky proti horečce - Antipyretika

Obsahují vždy jednu ze tří základních účinných látek - paracetamol (ve formě sirupu nebo čípků i pro kojence již od 3 měsíců), ibuprofen (ve formě sirupu nebo čípků i pro kojence již od 3 měsíců), nebo kyselinu acetylosalicylovou (pro dospělé a dospívající až od 16 let). Každý si tak může vybrat přípravek, který mu nejlépe zabírá a který jeho organismus nejlépe snáší.

Ibalgin na teplotu

Při zvýšené teplotě může být užitečné využít léky, jako je Ibalgin, který obsahuje účinnou látku ibuprofen. Tento lék nejenže snižuje horečku, ale také tlumí bolest. Před použitím však vždy dodržujte doporučené dávkování a poraďte se s lékařem.

Ibalgin na teplotu může být jednou z možností. Obsahuje ibuprofen, který může působit protizánětlivě a snížit teplotu. 

Závěr

Sledování teploty těla může poskytnout cenné informace o našem zdravotním stavu. Zvýšená teplota by neměla být ignorována, a pokud se objevují spolu s ní další příznaky, je vhodné konzultovat stav s lékařem. Pamatujte, že každý jedinec je unikátní, a co je normální pro jednoho, nemusí být normální pro druhého.

Od nejlevnějších jsme seřadili kategorii Horečka. V kategorii Horečka najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších. Podívejte se na produkty z kategorie Horečka seřazené od těch nejprodávanějších.

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy