Ibalgin® 200 200mg 24 potahovaných tablet

-10 %

Ibalgin® 200 200mg 24 potahovaných tablet

Přípravek zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Používá se např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolestech po operaci, při bolesti svalů a kloubů.

Skladem > 5 ks Můžete mít dnes možnosti doručení
45 Kč 50 Kč
Nákupem získáte 0.45 kreditu
5.0
5
4
3
2
1

Ibalgin® 200 200mg 24 potahovaných tablet

Přípravek zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Používá se např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolestech po operaci, při bolesti svalů a kloubů.

Účinné látky: Ibuprofenum

Léčivá látka ibuprofen patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně.
Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Používá se např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolestech po operaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí, dále při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.
V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artroze) nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.

Dávkování

Pokud lékař neurčí jinak, dospělí a děti nad 12 let užívají obvykle 1 - 2 potahované tablety Ibalgin 200 3x denně při horečnatých onemocněních, 1 - 2 potahované tablety při bolesti, nejvýše 6 tablet denně rozdělených do několika dávek. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny.
Dětem ve věku 6 - 12 let se podává 1 potahovaná tableta 2 - 3x denně. U dětí s tělesnou hmotnosti do 30 kg nepřekračujte dávku 400 mg denně.
Doporučený odstup mezi jednotlivými dávkami je 6-8 hodin. Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, lék užívejte během jídla nebo jej zapijte mlékem. V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře. Pokud se vaše příznaky při léčbě přípravkem Ibalgin 200 zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů v případě horečky a do 5 dnů v případě bolesti, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dní.

Příznaky

Bolest hlavy, zubů, zad, bolestivá menstruace, bolesti po operaci, bolest svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí, horečnaté stavy při chřipkových onemocněních.

Kontraindikace

Neužívejte přípravek Ibalgin 200: jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na ibuprofen (léčivou látku přípravku) nebo na kteroukoli další složku přípravku a při přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou nebo některé jiné protizánětlivé léky, projevující se jako průduškové astma nebo kopřivka, jestliže máte aktivní nebo opakující se vřed nebo krvácení do žaludku nebo dvanáctníku, při krvácení nebo perforaci v zažívacím traktu způsobených nesteroidními protizánětlivými léky v minulosti, jestliže máte závažné srdeční selhání, jestliže trpíte poruchou krvetvorby a poruchou krevní srážlivosti.

Vedlejší příznaky

Při užívání ibuprofenu (léčivé látky přípravku Ibalgin 200) se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky seřazeny dle četnosti výskytu:

  • Velmi často (možnost výskytu u více než u 1 pacienta z 10 léčených pacientů): pocit na zvracení, zvracení, pálení žáhy, průjem, zácpa, nadýmání.
  • Často (možnost výskytu u 1-10 pacientů ze 100 léčených pacientů): bolest v nadbřišku.
  • Méně často (možnost výskytu u 1 - 10 pacientů z 1000 léčených pacientů): bolest hlavy, závrať.
  • Vzácně (možnost výskytu u 1-10 pacientů z 10 000 léčených pacientů): zánět sliznice žaludku, žaludeční nebo dvanáctníkový vřed, krvácení z trávicího traktu (projevuje se jako černá stolice v důsledku natrávené krve nebo krev ve stolici), perforace sliznice trávicího traktu, alergické reakce jako horečka, vyrážka, poškození jater, srdeční selhávání, otoky, sterilní zánět mozkových plen, zúžení průdušek, zánět slinivky břišní, poruchy vidění a vnímaní barev, tupozrakost, poškození jaterních funkcí.
  • Velmi vzácně (možnost výskytu u méně než u 1 pacienta z 10 000 léčených pacientů): zánět sliznice ústní dutiny provázený vznikem vředů (ulcerózní stomatitida), nové vzplanutí zánětlivých onemocnění s tvorbou vředů na sliznici trávicího traktu (Crohnova choroba, ulcerozní kolitida), pokles počtu krvinek nebo krevních destiček, zadržení vody a/nebo soli s otoky, nespavost, deprese, emoční labilita, palpitace (bušení srdce vnímané pacientem), snížení krevního tlaku, vysoký krevní tlak, zánět močového měchýře, přítomnost krve v moči, porucha funkce ledvin, zánět ledvin, nefrotický syndrom (soubor příznaků při onemocnění ledvin), puchýřovité kožní reakce.

Upozornění

Přípravek se nesmí podávat v třetím trimestru těhotenství. V prvním a druhém trimestru těhotenství užívejte přípravek pouze na výslovné doporučení lékaře. Pokud kojíte poraďte se před užíváním Ibalginu s lékařem.
Ženy, které chtějí otěhotnět, se musí o užívání přípravku poradit s lékařem. Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, lék užívejte během jídla nebo jej zapijte mlékem. Během léčby není vhodné pít alkoholické nápoje a kouřit.

Složení

Léčivou látkou je Ibuprofenum 200 mg v 1 potahované tabletě. Pomocnými látkami jsou kukuřičný škrob, předželatinovaný kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymetylškrobu, kyselina stearová, mastek, koloidní bezvody oxid křemičitý, hypromelóza 2910/3, makrogol 6000, oxid titaničitý, erythrosin, simetikonová emulze SE 4.

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Zkuste také další produkty značky Ibalgin®, které naleznete v kategoriích Volně prodejné léky, Dýchací soustava a Horečka. Produkt je nyní ve slevě 10 %.

EAN: 8595116523861
Značka: Ibalgin®
SUKL kód: 0229969
Velikost balení: 24 ks
Věk: >6 let
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro děti, Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Zuby, dásně, Bolest hlavy, migréna, Menstruační bolesti, Bolest kloubů, svalů, šlach, Horečka
Originální název: Ibalgin 200 200mg tbl.flm. 24
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení

Doporučujeme Vám tyto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnocení produktu

Ladislava H. 23. 8. 2019 14:34
používám minimálně,ale zabírá na záněty a bolest dobře

Doplňující informace

EAN: 8595116523861
Značka: Ibalgin®
SUKL kód: 0229969
Velikost balení: 24 ks
Věk: >6 let
Cesta podání: Perorálně - polyká se
Forma: Tableta
Pro: Pro děti, Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Zuby, dásně, Bolest hlavy, migréna, Menstruační bolesti, Bolest kloubů, svalů, šlach, Horečka
Originální název: Ibalgin 200 200mg tbl.flm. 24
Ke stažení: Příbalová informace
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení