Leták
Erecept
Chřipka a nachlazení

Jaký je rozdíl mezi chřipkou a nachlazením?

Nachlazení přichází pomalu a doprovází ho mírně zvýšená teplota. Ke klasickým příznakům nachlazení patří společně se zvýšenou teplotou a rýmou, kašel a bolest v krku. Chřipka začíná náhle, s vysokou horečkou. Chřipku doprovází zimnice, bolesti hlavy, svalů a kloubů. Po několika hodinách se přidává suchý dráždivý kašel a pálení v krku.

Chřipka a nachlazení
Lékárnička

Prevence proti chřipce a nachlazení

Při chřipkové epidemii dbáme na zvýšenou hygienu, dostatečně větráme, vyhýbáme se prostorům s vyšší koncentrací lidí. Lze užívat přípravky s obsahem zinku, selenu, vitaminu C, vitaminu D a betaglukanů.

Posílení

Pro dlouhodobé užívání jsou vhodné přípravky s obsahem betaglukanů nebo přípravky s obsahem kolostra, které obsahují imunoglobuliny. Mezi bylinnými přípravky pro děti můžeme zvolit echinaceové kapky nebo přípravky s rakytníkem. Probiotika příznivě ovlivňují stav střevní mikroflóry a tím i nastavenou imunitu.

VAGINÁLNÍ SUCHOST?

Suchost poševní sliznice se vyzkytuje častěji, než si myslíte. V dnešní době tímto problémem trpí téměř každá druhá žena nad 45 let. Pomoci může Vagisan Hydrokrém bez obsahu hormonů. Složení je upraveno pro potřeby intimních partií, hydratuje a dodává pěstící lipidy. Je k dostání ve formě krému s aplikátorem nebo jemných čípků, které se po zavedení do pochvy rozpustí v krém.

Vaginální suchost