Aporosa Lískové ořechy jádra 500 g

Lískové ořechy jsou skvělá svačina plná energie a navíc obsahují řadu …

Zobrazit více

Lískové ořechy jsou skvělá svačina plná energie a navíc obsahují řadu vitamínů, minerálních látek, nenasycených mastných kyselin i bílkovin.

Tento produkt není momentálně dostupný.
  • Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR Nejspolehlivější internetová lékárna v ČR
  • Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků Více než 1,5 milionu spokojených zákazníků
  • 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst 140+ lékáren a dalších 5000+ odběrných míst
Tip na dárek Tip na dárek
Česká značka Česká značka
aporosa

Menší hnědé oříšky jsou plodem lísky obecné. Lískové oříšky obsahují kvalitní tuky, vitamíny řady B i E. Kromě draslíku, hořčíku, vápníku a zinku jsou také dobrým zdrojem železa a mědi. Ořechy si můžeme dát jen tak syrové, ale lépe stravitelné jsou po opražení na sucho nebo několikahodinovém namočení ve vodě. Jsou také skvělým základem pro přípravu ořechového másla či mléka.

liskove orechy

Charakteristika

Lískové ořechy patří mezi 5 nejoblíbenějších ořechů rostoucích na stromě. Lískáče jsou oblíbené pro svou všestrannost, můžete si je dopřát jako svačinku a používají se jako přísada do mnoha receptů, zejména dezertů. Lískové ořechy mají příjemně nasládlou chuť a pocházejí ze stromu lísky obecné. Patří mezi druhy ořechů typické pro naše zeměpisné šířky.

Plné energie

Lískové ořechy obsahují zhru­ba 12 % bílkovin, 61 % tuku, 10 % sacharidů a 8 % vlákniny. Dále obsahují hořčík, fos­for a vitamín E. Nutriční vlastnosti lískových ořechů z nich činí jedinečnou a ideální přísadu do různých potravinářských produktů a jsou obzvlášť chutné, když jsou kombinované s čokoládou. Pos­kytují tolik energie, že pouhých 50 g doplní výdej energie na 1 hodinu tělesné aktivity. Jsou proto vhodné i pro sportovce nebo zkrátka pro lidi, kteří rádi žijí aktivním životem a potřebují doplnit občas energii a nakopnout.

liskove orechy
Lískové ořechy

Je snadné přidat „lískáče“ do vašeho jídelníčku

Můžete si je koupit a dát si je syrové, pečené, celé, nakrájené na plátky nebo mleté. Zatímco nejvyšší koncentrace antioxidantů je ve slupce, některé recepty vyžadují, abyste slupku odstranili. Toho lze dosáhnout pečením jader v troubě po dobu asi 10 minut, což usnadňuje odstranění slupky. Oloupané lískové ořechy lze dále také rozemlet na mouku pro pečení nebo na lískové máslo. Lískové ořechy mohou být navíc polity čokoládou nebo posypané různým kořením, jako je skořice nebo kajenský pepř. To je taky dobrota.

liskove orechy

Složení

100% neloupaná jádra lískových ořechů.

Upozornění

Skladujte v suchu při teplotě do + 25 °C a relativní vlhkosti do 70 %. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobek může obsahovat lepek, arašídy, sezam, ořechy a sóju.

Složení

100% neloupaná jádra lískových ořechů.

Vyzkoušejte také další produkty značky Aporosa, které jsou v kategoriích Dieta, Lískové ořechy a Potraviny, nápoje. Pokud si nejste jistí výběrem tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Lískové ořechy.

Ohodnoťte tento produkt jako první.

EAN8586018958356
ZnačkaAporosa
Velikost balení500 g
Originální názevLískové ořechy 500g
Dodavatel na trhKing Food Bohemia s.r.o. (private)
Země původuSlovensko