Tablety a kapsle do myčky - Mulieres - BIO - Diskuze (1 produktů)

Myčka na nádobí se stala téměř samozřejmou součástí mnoha moderních domácností. Uplatnění k nezaplacení má především ve větších rodinách s dětmi. Tento pomocník vám šetří nejen čas, ale i námahu, vodu a energie. Pokud tedy i vy patříte mezi vlastníky myčky nádobí, neobejdete se bez tablet do myčky.

 Zobrazit více

Myčka na nádobí se stala téměř samozřejmou součástí mnoha moderních domácností. Uplatnění k nezaplacení má především ve větších rodinách s dětmi. Tento pomocník vám šetří nejen čas, ale i námahu, vodu a energie. Pokud tedy i vy patříte mezi vlastníky myčky nádobí, neobejdete se bez tablet do myčky.

Co jsou tablety do myčky

Tablety se vyrábějí v mnoha různých provedeních a jejich účelem je čisté nádobí zahalené do lesku. Pro extra lesk například skleniček nebo talířů doporučujeme dokoupit ještě leštidlo nádobí do myčky. Použití tablet je snadné a rychlé - tabletu jen vložíte do příslušné přihrádky v myčce, zavřete, zapnete a o víc se už nemusíte starat. 

Některé (vícefunkční) tablety už leštidlo i sůl obsahují. A pokud jste zastánci ekologičtější domácnosti, samozřejmě jsou k dostání i ekologické mycí tablety do myčky, vyzkoušet můžete ty od značky Ecover. Jejich plusem je absence fosfátů, jsou stejně účinné jako klasické mycí prostředky a navíc jsou baleny v recyklovatelném obalu.

Kromě tablet existují i další mycí prostředky do myček jako prášky a gely.

Z čeho jsou vyrobeny tablety do myčky?

Složení tablet musí být povinně uvedeno výrobcem na obalu. Některé tablety disponují i více funkcemi, než klasickými 3 v 1. Slibují třeba ochranu stříbra a nerezu, schopnost mytí i při nižších teplotách, neutralizaci pachů či přípravky s dezinfekčními účinky.

Nejčastější účinné látky tablet:

  • Aromata - vůně
  • Bělící činidla - k odstraňování skvrn od čaje, kávy…
  • Tenzidy - povrchově aktivní látky k rozpouštění tuků a olejů ve vodě
  • Fosfonáty- stabilizátory bělících látek
  • Fosforečnany - úprava pH, podporují rozpouštění odolných nečistot (připáleniny)
  • Enzymy - štěpí nečistoty na bázi sacharidů a bílkovin
  • Plnidla - změkčují vodu, brání zpětné depozici nečistot
  • Další pomocné látky

Proč používat sůl do myčky?

Pokud nepoužíváte vícefunkční tablety do myčky, sůl je nutné doplňovat. Ale myčce nijak neublížíte ani když budete sůl používat i s multifunkčními prostředky.

Sůl se do myčky přidává kvůli změkčení vody plus spoluvytváří celkovou hmotu tablety. Zabraňuje se tak usazování vodního kamene v trubkách a tryskách myčky, čímž prodloužíte její fungování a tím pádem i životnost, stejně, jako je tomu třeba u pračky. Stejně jako na tablety a jiné mycí prostředky i na sůl je v myčce speciální zásobník.

Nezapomínejte na samotnou myčku

Aby myčka správně fungovala a vaše nádobí bylo krásně čisté, je důležitá údržba i myčky samotné. V té se usazují mastnota a vodní kámen a tím může docházet ke zhoršení výsledků mytí nádobí. K tomu slouží speciální čističe myčky ve formě kapslí, gelu nebo můžete zakoupit celý Starter pack.

Každý týden také vyčistěte filtr a trysky od usazených zbytků. Ty mohou v neudržované myčce vytvářet nepříjemné pachy. Aby vaše nádobí vždy svěže vonělo, doporučujeme použít vůně do myčky.

Ne vždy však můžeme do myčky dát každý kousek nádobí. Nože, dřevěné náčiní, teflonové pánve, některé druhy skla (křišťál) a plastů, keramika atd. je nutné mýt klasicky ve dřezu. Jak na ruční mytí nádobí se dočtete v naší kategorii. 

-->

 

Uživatelé nejlépe hodnotí značky Jar, Finish a Somat. Nejlépe hodnoceným produktem je Jar Original Lemon 184 ks.

Tablety a kapsle do myčky - Mulieres - BIO - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Tablety a kapsle do myčky - Mulieres - BIO ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Tablety a kapsle do myčky - Mulieres - BIO lidé hodnotí na 100 %
Recenze produktu: Mulieres Tablety do myčky BIO 25 ks
5 / 1x
good product
Recenze produktu: Somat Tablety do myčky All in 1 Extra 76 ks
5 / 1x
Produkt používám jiř 7 rokem - spokojenost
Recenze produktu: Finish Quantum Ultimate - Kapsle do myčky nádobí 30 ks
5 / 6x
Super tablety nádobí opravdu čisté a lesklé
Recenze produktu: Jar Original Lemon 184 ks
5 / 20x
Cenově výhodné
Recenze produktu: Finish All-in-1 Max Mega box 120 ks
5 / 11x
Doporučujeme
Recenze produktu: Somat Tablety do myčky All in 1, 80 ks
5 / 2x
Spokojenost, děkuji
Recenze produktu: Finish All-in-1 Max 94 ks
5 / 4x
Zůstávám u tohoto produktu.
Recenze produktu: Frosch EKO Tablety do myčky Limetka 70 ks
5 / 5x
Produkt jsem si vybrala, protože je ekologický a nádobí je po něm krásně lesklé a čisťoučké. V prodejnách v okolí jsem jej nenašla.
Recenze produktu: Sanytol Tablety do myčky 4v1 40 ks
5 / 3x
Bomba, ani jsem necekala takovou silu. Myčka je krasne cista a voňavá .
Recenze produktu: Frosch Eko tablety do myčky Limetka 26 ks
5 / 5x
Spokojna

Kategorii Tablety do myčky jsme pro vás seřadili podle hodnocení uživatelů od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Tablety do myčky seřazené od těch nejlevnějších. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Tablety do myčky najdete mezi prvními.