Nosní kapky a výplachy - Na alergii - - Diskuze

Ač se rýma může zdát poměrně banálním onemocněním, její průběh je mnohdy velice nepříjemný. V horších případech může vést až k zánětu vedlejších nosních dutin nebo středního ucha. Doporučujeme oblíbené prostředky k proplachování nosních dutin. Rýma je infekční onemocnění horních cest dýchacích. Organismus s ní bojuje vytvořením hlenu. Sliznice v nose je oteklá a na zmírnění jsou vhodné právě nosn…

Ač se rýma může zdát poměrně banálním onemocněním, její průběh je mnohdy velice nepříjemný. V horších případech může vést až k zánětu vedlejších nosních dutin nebo středního ucha. Doporučujeme oblíbené prostředky k proplachování nosních dutin. Rýma je infekční onemocnění horních cest dýchacích. Organismus s ní bojuje vytvořením hlenu. Sliznice v nose je oteklá a na zmírnění jsou vhodné právě nosní kapky nebo spreje. Tyto přípravky pomáhají s léčbou rýmy, ale i na čištění a zvlhčení suché nosní sliznice. Kapky a spreje přináší nosu úlevu a pár minut po aplikaci můžete zase volně dýchat. Doporučuje se však užívání těchto produktů nejdéle 7 dní. Pokud budou problémy přetrvávat, navštivte svého lékaře.

Kapky do nosu a jejich použití

Aplikace nosních kapek je snadná. Přípravek obsahuje kapátko nebo se kapičky aplikují přímo z kapací lahvičky. Důležité je, abyste před aplikací nos vyčistili. Aplikujte kapky vleže, zakloňte hlavu a ukloňte na stranu. Jestli používáte kapátko, z nosu ho vytáhněte stlačené, aby se kapky znovu nenasály zpět do kapátka. Kolik kapiček se doporučuje nakapat najdete v návodu u každého přípravku.

Pijte hodně tekutin a zapomeňte na alkohol

Pokud tělo bojuje s infekcí, je velmi důležitý dostatečný příjem tekutin. Hydratováním tělo chráníte před dalšími infekcemi. Nedoporučuje se však pití kávy a energetických nápojů, kofein tělo odvodňuje. Vhodné jsou bylinkové čaje, zkuste třeba šalvěj, která má dezinfekční účinky.

Výplach nosu

Výplach nosu pomáhá s odstraněním alergenů a uleví od obtíží nemocného. Tato léčebná metoda patří již po staletí k osvědčeným procesům. Výplach nosu je vhodný jako preventivní hygiena, ale i při akutních nebo chronických zánětech nosních dutin, a také na alergickou rýmu sezónní i celoroční. Nejvhodnějším přípravkem pro výplach nosu je izotonický solný roztok s obsahem 0,9 % NaCl. Na výplach nosu použijte zdravotnickou pomůcku v podobě konvičky.

V naší nabídce najdete i volně prodejné léky na rýmu.

Užívatelé nejlépe hodnotí řady Libenar a NeilMed. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Libenar pro děti 15 ampulí po 5ml 15 x 5 ml.

Zobrazit celý popis
Nejnovější Nejstarší Nejužitečnější
{{ post.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
{{ post.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, post.user.totalAnswers) }}
{{ post.user.points }}
{{ translate('Points', null, post.user.points) }}
{{ post.product.name }}
{{ post.createdAt }}
|
Upozornit na odpověď: {{ frequency.title }}
Sledovat odpovědi

{{ word }}
{{ post.title }}

{{ word }}
{{ post.text }}
{{ answer.user.name }}
Ověřený zákazník
Pilulka expert
Odborník
{{ answer.user.totalAnswers }}
{{ translate('Answers', null, answer.user.totalAnswers) }}
{{ answer.user.points }}
{{ translate('Points', null, answer.user.points) }}
{{ answer.date }}
{{ word }}
{{ answer.text }}
Užitečné?
|

Vašemu hledání neodpovídá žádný výsledek.

Je nám líto, ale diskuze je zatím prázdná.