Ortézy na loket - DMA - Volně prodejné zdravotnické prostředky (1 produktů)

Loketní kloub je největším kloubem horní končetiny, kde se spojují tři kosti - kost pažní, kost vřetenní a kost loketní. Bolest lokte nás může omezovat v běžném životě při mnoha činnostech, někdy může vést až k neschopnosti vykonávat jakýkoliv …

 Zobrazit více

Loketní kloub je největším kloubem horní končetiny, kde se spojují tři kosti - kost pažní, kost vřetenní a kost loketní. Bolest lokte nás může omezovat v běžném životě při mnoha činnostech, někdy může vést až k neschopnosti vykonávat jakýkoliv pohyb v kloubu. Důležité je řešit nejen následky, ale snažit se bolestem předcházet. Takže ať už loket namáháte v důsledku sportování nebo práce, předcházet problémům můžete za pomoci sportovních bandáží.

Co jsou ortézy na loket?

Ortézy a bandáže patří mezi hojně využívané zdravotnické potřeby. Vhodná ortéza slouží k odlehčení a stabilizaci loketních šlach zejména jako prevence při sportu či stereotypním zatěžování lokte nebo při rekonvalescenci po úrazu.

Příčiny vzniku tenisového lokte:

  • Práce u PC
  • Sport 
  • Zahradničení
  • Dlouhé řízení a další

Typy ortéz na loket:

  • Bandáž lokte - neoprenová, textilní, elastická, s fixačními pásky
  • Páska epikondylární
  • Loketní pásek
  • Ortéza se zpevněním
  • Tejpy

Co je tenisový loket?

Tzv. tenisový loket už dávno není jen onemocněním sportovců a dnes postihuje převážně lidi pracující s počítačem. Jde o zánět šlachových úponů zapříčiněný jejich chronickým přetěžováním. Prvními příznaky tohoto onemocnění jsou bolesti z vnější strany loketního kloubu. Postižené místo může být lehce oteklé a teplejší. Pohyblivost kloubu nemusí být omezena, bolestivost se projeví při zvedání předmětů a drobné manuální činnosti.
Typické jsou projevy bolesti, která vystřeluje až do zápěstí, může se objevit i v oblasti ramene a šíje.

Jaká je léčba tenisového lokte?

Léčba tenisového lokte je různá u akutní a chronické fáze. Základním krokem v obou případech je klidový režim a stabilizace kloubu pomocí ortézy, která ulehčí namáhaným šlachám v dané oblasti.  Ortézu nenoste příliš dlouho, aby nedocházelo k ochabování šlach, střídat ji můžete s tejpy

Jak se problémům s tenisovým loktem vyhnout?

Vyhýbejte se jednostranné námaze kloubů a šlach ať už při sportu nebo při denních činnostech, procvičujte svaly, strečujte a nezapomínejte, že před každou větší námahou by měly být svaly zahřáté. Pro lepší regeneraci svalů i kloubů, zejména u sportovců, mohou pomoci i speciální doplňky stravy ze sportovní výživy

Zákazníci si nejvíc oblíbili značky 3M. Nejlépe hodnoceným produktem je 3M Futuro Bandáž loketní nastavit.Comfort Fit.

Product image

DMA Ortéza lokte OneSize NPOS 173 1 ks

Můžete mít ve čtvrtek 12. 10.619 Kč
Banner
Ortézy na loket - DMA - Volně prodejné zdravotnické prostředky - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Ortézy na loket - DMA - Volně prodejné zdravotnické prostředky ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Ortézy na loket - DMA - Volně prodejné zdravotnické prostředky lidé hodnotí na 100 %
Recenze produktu: 3M Futuro Bandáž loketní nastavit.Comfort Fit
5 / 1x
Je to přesně co jsem potreboval
Recenze produktu: Mueller Adjust-to-fit tennis elbow support Pásek na tenisový loket s gelovým polštářkem
5 / 1x
Doporučuji
Recenze produktu: Mueller Elbow Support Neoprenová bandáž na loket
5 / 2x
Tuto neoprenovou bandáž Mueller jsem koupil mému otci, který se stará o své malé zemědělství. Často na své zahradě používá lopatu a stěžoval si na bolest lokte při prudších pohybech. Koupil jsem mu tedy v Praze tuto bandáž a od té doby už otce loket nebolí.
Recenze produktu: 3M FUTURO 76578 Bandáž na loket Comfort velikost M
5 / 1x
Spokojnost
Recenze produktu: Mueller Adjustable Elbow Support Bandáž na loket
5 / 2x
Bandáž na loket mi daroval kamarád, jelikož mě před dvěma měsíci začal bolet loketní kloub. Mám velkou zahradu a občas je potřeba vzít do ruky lopatu a krumpáč z tohoto důvodu mě nejspíš potkala bolest. Po používání bandáže se loket zlepšil a na těžkou práci si vždy beru tuto bandáž.
Recenze produktu: DMA Ortéza lokte OneSize NPOS 173 1 ks
5 / 1x
Manžel je velice spokojený????
Recenze produktu: Mueller Tennis Elbow Support Loketní pásek
5 / 1x
Rychlost dodání, skvělá komunikace,

Podívejte se na produkty z kategorie Ortézy na loket seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Ortézy na loket jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů. Kategorii Ortézy na loket jsme pro vás seřadili od nejprodávanějších produktů.