Léky na pálení žáhy a překyselení žaludku (18 produktů)

K pálení žáhy dochází tehdy, když se vrací ze žaludku do jícnu žaludeční kyseliny, někdy i s nedotrávenou potravou . Překyselený žaludek může vyvolat silnou bolest za hrudní kosti, až podobnou infarktové bolesti, někdy se projevuje dávivým kašlem nebo chrapotem.

Zobrazit více
Omeprazol Neuraxpharm 20mg 14 tobolek

Omeprazol Neuraxpharm 20mg 14 tobolek

Můžete mít dnes89 Kč

Ortanol 10 mg 28 tobolek

Můžete mít dnes169 Kč149 Kč

Maalox 40 žvýkacích tablet

Můžete mít dnes179 Kč159 Kč
Famosan 10 mg, 10 tablet

Famosan 10 mg, 10 tablet

Můžete mít dnes79 Kč
Banner
Léky na pálení žáhy a překyselení žaludku - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Léky na pálení žáhy a překyselení žaludku ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Léky na pálení žáhy a překyselení žaludku lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Omeprazol Teva Pharma 20 mg perorální orální tobolky enterosolventní tvrdá 14ks
5 / 1x
Spolehlivě mi zabírá. Spokojenost.
Recenze produktu: Omeprazol Teva Pharma 10mg perorální tobolky 28 ks
5 / 21x
Prostě super
Recenze produktu: Ortanol 10 mg 28 tobolek
5 / 4x
Ortanol mi potlačuje nepříjemný tlak v žaludku
Recenze produktu: Famosan 10 mg, 10 tablet
5 / 2x
Používáme pro sebe i pro pejska. jsou super rychlé a účinné.
Recenze produktu: Nolpaza 20 mg perorální tablety 14 ks
5 / 7x
Ok
Recenze produktu: Iberogast kapky 100 ml
4.9 / 33x
Zakoupeno na doporučení.Zatím nemůžu posoudit zda bude účinkovat jak je psáno v příbalovém letáku.
Recenze produktu: Iberogast kapky 50 ml
4.9 / 33x
Nemůžu dát ani jednu hvězdičku.Kapky mě bohužel nepomáhájí.
Recenze produktu: Rennie Žvýkací tablety 24 ks
4.9 / 54x
Účinné
Recenze produktu: Talcid 500mg žvýkací tablety 20 ks
4.9 / 25x
Spokojnost
Recenze produktu: Rennie Žvýkací tablety 96 ks
4.9 / 54x
spolehlivé

K pálení žáhy dochází tehdy, když se vrací ze žaludku do jícnu žaludeční kyseliny, někdy i s nedotrávenou potravou . Překyselený žaludek může vyvolat silnou bolest za hrudní kosti, až podobnou infarktové bolesti, někdy se projevuje dávivým kašlem nebo chrapotem.

Co je to pálení žáhy?

Odborně se nazývá pyróza. Nejčastěji je pálení žáhy popisováno jako nepříjemné pálení v krku vycházející ze hrudi. Způsobuje jej dráždění sliznice jícnu kyselou žaludeční šťávou. Dochází k němu zpravidla ve spánku nebo po jídle. V případě spánku je problémem horizontální poloha, která napomáhá žaludečním šťávám dostat se dál do jícnu. Někteří lidé mají kvůli pálení žáhy vážné problémy se spaním.

Příznaky:

Rizikové faktory:

  • Obezita
  • Konzumace kofeinu a nikotinu
  • Nevhodné stravovací návyky
  • Těhotenství

 

V případě pravidelných nebo závažných příznaků pálení žáhy je vždy důležité konzultovat stav s lékařem pro vhodnou diagnostiku a léčbu.

Co pro pálení žáhy?

Dostupné účinné přípravky jsou tzv. antacida - která neutralizují přebytečné žaludeční kyseliny a zbaví Vás pálení žáhy i do 5 minut. Mezi nejpopulárnější přípravky patří například žvýkací tablety Rennie, Gaviscon nebo Talcid. Pokud vám nevyhovují žvýkací tablety, můžete zkusit tekutou formu suspenze – Maalox, Gaviscon.

Pokud však trpíte pálením žáhy i několikrát do týdne, žaludeční kyseliny pak dráždí a rozežírají povrch jícnu a mohou vyvolat zánět - refluxní ezofagitidu nebo vředy na jícnu. Potom mohou být pro Vás vhodnější přípravky, které přímo tlumí tvorbu žaludeční kyseliny a na potíže tak vůbec nemusí docházet. Takto působí například. Ranisan, Nolpaza nebo přípravky s obsahem účinné látky omeprazol (Helicid, Sandoz, Omeprazol Teva)

Pálení žáhy v těhotenství

Hormonální a fyziologické změny způsobují často pálení žáhy v těhotenství. Většinou se vyskytuje během třetího trimestru, v němž trpí pyrózou asi 70 % žen. V tomto období bývá pálení žáhy opravdu intenzivní a nepříjemné. Je to běžný jev a plod nijak neohrožuje, můžete být v klidu. Naštěstí některé léky lze brát také v těhotenství. Musíte se však řídit příbalovou informací. Mezi léky, které lze užívat v těhotenství, patří například Gaviscon nebo Rennie.

Prevence pálení žáhy: Zabráníme ohni v jícnu

Pálení žáhy, to nepříjemné pálivé za hrudní kostí, nám může znepříjemnit život. Ale jak tomu předejít? Prevence může být klíčovým nástrojem k minimalizaci nepříjemných pocitů spojených s pálením žáhy.

  • Zdravá strava: Volba nízkotučných a málo kyselých potravin může být prvním krokem. Omezte konzumaci mastných jídel, citrusových plodů, rajčatových produktů a kořeněných pokrmů.
  • Omezte kofein a alkohol: Kofein a alkohol mohou dráždit žaludek a zvyšovat tvorbu kyseliny. Omezení jejich konzumace může přispět k prevenci pálení žáhy.
  • Správné stravovací návyky: Menší, častější jídla mohou snížit tlak v žaludku a minimalizovat příležitosti k návratu žaludečního obsahu do jícnu.
  • Vyvarujte se jezení před spaním: Pokrm před spaním může způsobit, že kyselina bude mít více příležitostí uniknout ze žaludku zpět do jícnu. Snažte se nejíst alespoň dvě až tři hodiny před spaním.
  • Udržujte zdravou váhu: Obezita může zvyšovat tlak v břiše, což může přispívat k pálení žáhy. Udržování zdravé váhy je také klíčovým prvkem prevence.

Kdy k lékaři?

Pokud se pálení žáhy stane chronickým nebo neustále přetrvává, měli byste stav konzultovat s lékařem. To platí i v případech, kdy se pálení žáhy objevuje spolu s bolestí na hrudi, problémy s polykáním nebo objeví-li se po změně stravy nebo léčby. Lékař může provést potřebné testy a navrhnout vhodnou léčbu pro konkrétní situaci. Pamatujte, že dlouhodobé ignorování pálení žáhy může mít vážné důsledky.

Podívejte se na produkty z kategorie Pálení žáhy, překyselení žaludku seřazené od těch nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších jsme seřadili kategorii Pálení žáhy, překyselení žaludku. V kategorii Pálení žáhy, překyselení žaludku najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších.

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy