Panthenol spreje a krémy (1 produktů)

Panthenol, neboli provitamin B5, je alkoholový analog kyseliny pantotenové. Lehce proniká do sliznic pokožky, kde oxiduje na vitamín B5. Je velmi důležitý pro zdraví kůže, vlasů a nehtů. Pokud ho organismus nemá dostatek, kůže začne být méně …

 Zobrazit více

Panthenol, neboli provitamin B5, je alkoholový analog kyseliny pantotenové. Lehce proniká do sliznic pokožky, kde oxiduje na vitamín B5. Je velmi důležitý pro zdraví kůže, vlasů a nehtů. Pokud ho organismus nemá dostatek, kůže začne být méně pružná, rychleji stárne a přibývají vrásky. Vlasy ztrácejí lesk a víc se lámou. Panthenol se proto nachází také v různých kosmetických produktech. Přípravky by měly obsahovat nejméně 1 % panthenolu. Výrobky s panthenolem potěší každého, má totiž všestranné využití.

Účinky panthenolu

  • hydratační – dodává pokožce potřebné látky a brání vzniku vysoušení kůže
  • regenerační – poradí si s již narušenou pokožkou – suchá kůže, popáleniny, drobná poranění
  • uklidňující – pomáhá od bolesti, pálení, ale také snižuje míru únavy a vyčerpání

Panthenol a jeho využití v kosmetice

Panthenol má velké zastoupení právě v kosmetice. Pokud si před použitím produktů čtete jejich složení, určitě jste se s panthenolem již setkali. Velmi oblíbený je například panthenol na vlasy (balzám) nebo panthenol po opalování, který skvěle regeneruje pokožku a zklidňuje ji po spálení na sluníčku. Najdete jej jako panthenol sprej nebo panthenol krém. Vyskytuje se i ve vodě po holení pro ošetření pokožky, pleťových vodách, šamponech, ve sprejích do nosu, očních kapkách, ale v lacích na vlasy.

Panthenol regeneruje kůži po opálení

Mezi oblíbené patří produkty s panthenolem určené po opalování. Aplikuje se lokálně a pozitivně ovlivňuje bariérovou funkci kůže. Pokožku chrání před poškozením, ke kterému může během opalování dojít, má i chladivý účinek. Panthenol má obecně skvělý vliv na poraněnou pokožku, potlačuje projevy jako jsou svědění nebo pálení. Také vyživuje suchou a podrážděnou kůži. Alergické reakce na panthenol se vyskytují len velmi zřídka. 

V kategorii Panthenol spreje a krémy zákaznící nejvíce chválí značky Swiss, Panthenol a Trioderm. Hledáte něco speciálního v kategorii Panthenol spreje a krémy? Mrkněte také na top produktové řady jako Swiss Panthenol Pro ještě přesnější výsledky můžete zkuste využít chytrý filtr v levém menu. Výrobek s nejlepším hodnocením v kategorii Panthenol spreje a krémy je Swiss Panthenol 10% PREMIUM tělové mléko 250 ml .

Panthenol spreje a krémy - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Panthenol spreje a krémy ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Panthenol spreje a krémy lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Dr.Muller Panthenol HA krém 7% 30 ml
5 / 2x
jsem atopik a exematik,používám místo pleťového krému,skvélé
Recenze produktu: Panthenol Omega 10% pěna ve spreji po opalování 150 ml
5 / 17x
Používám při alergii na sluníčko
Recenze produktu: Panthenol Omega Chladivá pěna s aloe vera 9% 150 ml
5 / 7x
dobré na spákeniny od slnka
Recenze produktu: Swiss Panthenol 10% PREMIUM tělové mléko 250 ml
5 / 19x
Panthenol len od tejto firmy.
Recenze produktu: Panthenol TOPVET + Mléko 11% 200 ml
5 / 2x
Po koupání a po slunění velice vhodný a prospěšný pokožce.
Recenze produktu: Swiss Panthenol 10% Premium spray 175 ml
5 / 3x
Spokojenost
Recenze produktu: Panthenol Spray 130 g
5 / 4x
Klasika do lekarny
Recenze produktu: Lilien sun active aftersun milk 200 ml
5 / 1x
Hezký voní a snadno se roztírá.
Recenze produktu: Panthenol Omega tělové mléko aloe vera 9% 250 ml
5 / 18x
Veľká spokojnosť
Recenze produktu: Panthenol spray 10% 150 ml
5 / 8x
Perfektní

Podívejte se na produkty z kategorie Panthenol spreje a krémy seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Panthenol spreje a krémy seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Panthenol spreje a krémy najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.