Paracetamol - Diskuze (2 produktů)

Účinná látka paracetamol patří mezi analgetika (léky proti bolesti) a antipyretika (léky snižující horečku). Používá se ke snížení bolesti a horečky spojené s různými onemocněními, jako jsou například nachlazení, chřipka, bolesti hlavy, zubů, …

 Zobrazit více

Účinná látka paracetamol patří mezi analgetika (léky proti bolesti) a antipyretika (léky snižující horečku). Používá se ke snížení bolesti a horečky spojené s různými onemocněními, jako jsou například nachlazení, chřipka, bolesti hlavy, zubů, menstruační bolesti nebo bolesti svalů.

Léky obsahující paracetamol

Paracetamol se prodává pod různými značkami a v různých lékových formách jako jsou tablety, prášek k přípravě horkého nápoje, sirup pro děti nebo čípky. Nejznámějšími a nejužívanějšími léky, které obsahují paracetamol, jsou Paralen a Panadol. Nabízíme i přípravky s rychlejším nástupem účinku - obecně bývají označeny slovem rapid. V případě paracetamolu se rychlejší úlevy dosáhne při užití tablet rozpustných ve vodě (Paralen Rapid)

Jak funguje paracetamol?

Paracetamol se rychle vstřebává do krve po požití a účinná látka poté působí v mozku a v oblasti míchy, kde snižuje produkci prostaglandinů - látek, které jsou zodpovědné za bolest a horečku. Paracetamol je obvykle k dispozici bez lékařského předpisu, ale je důležité dodržovat doporučené dávkování, protože předávkování může být velmi nebezpečné a může vést k poškození jater. Obzvlášť riziková je současná konzumace alkoholu.

Paracetamol a další účinné látky

  • kofein - paracetamol se často kombinuje s kofeinem, který zvyšuje analgetický účinek paracetamolu. Toho se využívá zvláště při bolestech hlavy včetně migrény, ale také při bolestech zubů nebo neuralgii (bolest způsobená podrážděným nebo poškozeným nervem). Kombinace paracetamol + kofein je např. v přípravcích Paralen Extra nebo Panadol Extra a Panadol Extra Rapide. 
  • jiná analgetika - paracetamol se kombinuje také s jinými analgetiky, při čemž dochází ke sčítání účinků jednotlivých látek, nebo dokonce k jejich zesílení. To umožňuje použití nižších dávek. Oblíbené kombinace jsou s kyselinou acetylsalicylovou (Acifein, Migralgin),  propyfenazonem (Valetol, Saridon),  nově i s ibuprofenem (Cetalgen)
  • dekongescens (nejčastěji fenylefrin) - látka způsobující oplasknutí nosní sliznice a uvolnění ucpaného nosu se k paracetamolu přidává v oblíbených přípravcích na chřipku a nachlazení jako je Coldrex nebo Paralen Grip

 

Zákazníci hodnotí nejlépe řady Paralen. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Paralen SUS 24mg/ml perorální suspenze 100 ml. Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.

Paracetamol - Diskuze - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Paracetamol - Diskuze ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Paracetamol - Diskuze lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Paralen Grip Chřipka a kašel 24 tablet
5 / 3x
Rychlost dodání
Recenze produktu: Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků 10 ks
5 / 42x
Na tento přípravek sáhnu v případě, že se necítím dobře a vždy zabere na 100%
Recenze produktu: Cetalgen 500mg/200mg, 20 tablet 20 ks
5 / 2x
Pomáhá a dobrá alternativa k jiným analgetikum.
Recenze produktu: Saridon ® 20 tablet
5 / 10x
Výborný na bolest hlavy
Recenze produktu: Coldrex MAXGrip Citron 10 sáčků 10 ks
5 / 42x
Всё супер
Recenze produktu: Paralen 100mg 5 čípků
5 / 8x
OK
Recenze produktu: Coldrex Horký nápoj Citron sáčky 14 ks
5 / 21x
Coldrex užívá manžel při chřipce a nachlazení..
Recenze produktu: Galmed Paramegal 500 mg 30 tablet
5 / 2x
Není co špatně ohodnotit. Pomáhá a je účinný.
Recenze produktu: Tantogrip 600mg/10mg pomeranč sáčky 10 ks
5 / 1x
Chutné, účinkující. Vhodné i pro dospívající děti, což je velké plus.
Recenze produktu: Coldrex Junior Horký nápoj Citron sáčky 10 ks
5 / 6x
Dobrá cena

Podívejte se na produkty z kategorie Paracetamol seřazené od těch nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších jsme seřadili kategorii Paracetamol. V kategorii Paracetamol najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších.