Pilulka Auto

Thomapyrin perorální tablety neobalená forma přípravku 20

Thomapyrin por.tbl.nob. 20

Režim výdeje: Volně prodejné HVLP

Cena: 102 Kč K dispozici 22.1.2018

Thomapyrin por.tbl.nob. 20 si přes nás též můžete rezervovat v 28 lékárnách po celé ČR a následně přijít s jistotou, že ho pro vás máme připravené. Nebo vám ho rádi zašleme až domů po celé ČR.

Thomapyrin perorální tablety neobalená forma přípravku 20 si můžete také rezervovat v těchto lékárnách

  • Pilulka Lékárna Vimperk, Vimperk, Krátká 554

  • Pilulka Lékárna Mělník, Mělník, Pražská 532/25

  • Pilulka Lékárna Brno, Brno, Tkalcovská 869/1

  • Pilulka Lékárna Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec, Růžová 41

  • Pilulka Lékárna Poděbrady, Poděbrady, Náměstí T. G. Masaryka 796

  • Pilulka Lékárna Trutnov Palackého, Trutnov, Palackého 201

  • Pilulka Lékárna Trutnov Česká, Trutnov, Česká 190

  • Pilulka Lékárna Hradec Králové, Hradec Králové, Štefánikova 454/28a

  • Pilulka Lékárna Český Brod, Český Brod, Žižkova 282

  • Pilulka Lékárna Prachatice, Prachatice, Nám.Přátelství 665

  • Pilulka Lékárna Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí 86

  • Pilulka Lékárna Komunardů, Praha 7, Komunardů 16

  • Pilulka Lékárna Vinohradská, Praha 2, Vinohradská 24

  • Pilulka Lékárna České Budějovice, České Budějovice, Lannova tř. 87/43

  • Pilulka Lékárna Ledenice, Ledenice, Náměstí 86

  • Pilulka Lékárna Želivského, Praha 3, Vinohradská 196

  • Pilulka Lékarna Šumperk, Šumperk, Slovanská 281/22

  • Pilulka Lékárna Moravská Třebová, Moravská Třebová, Náměstí T. G. Masaryka 33/27

  • Pilulka Lékárna U nádraží Brno, Brno, Masarykova 37

  • Pilulka Adamova lékárna, Praha 1, Václavské náměstí 775/8

  • Pilulka Lékárna Aš, Aš, Hlavní 247/35

  • Pilulka Lékárna Český Těšín, Český Těšín, Moskevská 172/13

  • Pilulka Lékárna Hradec Králové, K.H.Máchy, Hradec Králové, Karla Hynka Máchy 637/2

  • Pilulka Lékárna Pardubice, Pardubice, K Polabinám 1893

  • Pilulka Lékárna Lidická, Praha 5, Lidická 798/19

  • Pilulka Lékárna Tesaříková, Praha 10, Tesaříková 1027/2

  • Pilulka Lékárna Vrané nad Vltavou, Vrané nad Vltavou, Oblouková 610

  • Pilulka Lékarna Plasy, Plasy, Plasy 291

Rádi Vám pomůžeme.


Informujte se na našem
oddělení péče o zákazníky:

222 703 000 Po - Pá: 8:00 - 18:00

 • Doprava zdarma při nákupu nad 999 Kč
 • Odborná online pomoc
 • Odběrná místa po celé ČR
 • Expresní doručení Pilulka Auto
 • Pilulka Klub - za každý nákup odměna

Popis výrobku

Thomapyrin por.tbl.nob. 20

THOMAPYRIN tlumí bolesti různého druhu, snižuje horečku a působí protizánětlivě.  

Thomapyrin

 

tablety

 

Složení

 

Léčivé látky:      Acidum acetylsalicylicum                 250 mg

 

   Paracetamolum                                200 mg

 

  Coffeinum                                            50 mg

 

Pomocné látky: Kukuřičný škrob, monohydrát laktosy, kyselina stearová

 

Indikační skupina

 

Analgetika-antipyretika

 

Charakteristika

 

THOMAPYRIN tlumí bolesti různého druhu, snižuje horečku a působí protizánětlivě.

 

Indikace

 

THOMAPYRIN se užívá u mírných až středně těžkých bolestí různého původu, jako jsou bolesti hlavy, migréna, bolesti zubů, menstruační bolesti, revmatické bolesti a bolesti zánětlivého původu.

 

THOMAPYRIN je také vhodný k užívání při horečce a běžném nachlazení.

 

THOMAPYRIN je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 12 let.

 

Děti a mladiství od 12 do 17 let nesmí užívat THOMAPYRIN při horečnatých onemocněních.

 

Kontraindikace

 

THOMAPYRIN nesmí být užíván při akutní vředové chorobě žaludku a dvanáctníku, při poruchách srážení krve (hemofilie), při známé přecitlivělosti na léčivé látky či jiné složky přípravku a v posledních třech měsících těhotenství. Dále nesmí být užíván pacienty, u nichž se rozvinuly příznaky astmatu, nosních polypů, angioedému nebo kopřivky po podání salicylátů nebo jiných protizánětlivých léků ze skupiny NSA, pacienty s těžkou jaterní nedostatečností, s těžkou ledvinnou nedostatečností, s těžkým nekontrolovaným srdečním selháním a pacienty, kteří užívají methotrexát v dávce 15 mg týdně nebo více.

 

THOMAPYRIN nesmí být podáván dětem do 12 let.

 

Vzhledem k riziku vzniku Reyeova syndromu (velmi vzácný život ohrožující stav) nesmí být THOMAPYRIN podáván dětem a dospívajícím do 17 let v průběhu probíhajícího horečnatého onemocnění. V případě podání kyseliny acetylsalicylové dětem a dospívajícím do 17 let v průběhu onemocnění doprovázeného horečkou hrozí rozvinutí Reyeova syndromu.

 

THOMAPYRIN nesmí užívat pacienti, kteří trpí vrozenou nesnášenlivostí glukózy a galaktózy (přípravek obsahuje laktózu).

 

Zvláštní upozornění

 

O užívání přípravku THOMAPYRIN se poraďte se svým lékařem v případě, že trpíte postižením funkce jater (např. při nadměrné konzumaci alkoholu, při žloutence) či ledvin, při chronických či opakujících se obtížích žaludku a dvanáctníku, při vředu žaludku nebo dvanáctníku nebo prodělaném vředu, krvácení a proděravění vředu, při deficitu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, při Gilbertově syndromu (porucha projevující se vylučováním většího množství žlučového barviva), trpíte-li astmatem, alergickou rýmou, nosními polypy, jste-li přecitlivělí na některý lék s protizánětlivým účinkem, užíváte-li léky snižující srážlivost krve, protidestičkové léky, injekce heparinu nebo léky na rozpouštění krevních sraženin a dále před chirurgickým zákrokem.

 

Nadměrné užívání analgetik, zvláště ve vysokých dávkách, může vyvolat bolesti hlavy, které nesmí být léčeny zvýšenými dávkami léku.

 

Náhlé vysazení analgetik po dlouhodobém užívání vysokých dávek může vyvolat abstinenční syndrom s projevy jako např. bolest hlavy, únava, nervozita, které typicky odezní během několika dní. K opětovnému užívání analgetik by mělo dojít až po poradě s lékařem a odeznění abstinenčních příznaků.

 

Těhotenství a kojení

 

Plánujete-li těhotenství, v průběhu prvních 6 měsíců těhotenství a v období kojení se poraďte o užívání přípravku THOMAPYRIN s lékařem. V posledních třech měsících těhotenství nesmí být THOMAPYRIN užíván.

 

Nežádoucí účinky

 

Podobně jako všechny léky, může mít i THOMAPYRIN  nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

 

Zejména po dlouhodobém a častém užívání přípravku THOMAPYRIN se mohou objevit žaludeční potíže, obtíže v oblasti nadbřišku, bolesti břicha, nevolnost, pocit na zvracení, zvracení, dvanáctníkové vředy, vřed a zánět v oblasti žaludku, což může vést ke krvácení do zažívacího ústrojí. Při dlouhodobém užívání může dojít ke vzniku chudokrevnosti z nedostatku železa. Často se může objevit nervozita, závratě, méně často bušení srdce, vzácně průjem, zánět jícnu, nadměrné pocení, únava, závratě, třes, vzrušenost, těžké kožní poruchy (včetně erythema multiforme), velmi vzácně snížení hladiny cukru v krvi (hypoglykemie), poruchy funkce ledvin, poruchy jaterních funkcí, zvýšení jaterních enzymů transamináz. Vzácně se může vyskytnout zarudnutí pokožky a reakce přecitlivělosti jako kožní reakce, Quinckeho edém (otok některých měkkých tkání obličeje, hrtanu a jazyka), dušnost, pocení, pokles krevního tlaku, anafylaktický šok. Velmi vzácně může dojít k poklesu počtu krevních destiček, snížení počtu granulocytů a leukocytů (bílé krvinky), případně snížení počtu všech řad krevních elementů (pancytopenie), což se projevuje krvácením z dásní a sliznic a zvýšenou náchylností k infekcím. Zvýšené riziko krvácení (např. z nosu nebo z dásní) způsobené protisrážlivým účinkem kyseliny acetylsalicylové může přetrvávat několik dní po skončení léčby. Velmi vzácně se může vyskytnout bronchospasmus (křečovité stažení průdušek), zvláště u pacientů s dispozicí k astmatu či alergii na protizánětlivé léky ze skupiny NSA. Také se mohou objevit bolest hlavy, spavost, zmatenost, poruchy vidění, zhoršené slyšení, hučení v uších.

 

Obsah kofeinu může vést ke stavům neklidu, nespavosti, třesu, trávicím obtížím a tachykardii (zrychlená činnost srdce).

 

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. 

 

Interakce

 

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

 

Současné podávání přípravku THOMAPYRIN s protidestičkovými léky, léky snižujícími krevní srážlivost, léky rozpouštějícími krevní sraženiny a antidepresivními léky zvyšuje jejich účinnost a vzniká větší náchylnost ke krvácení. Při současném podávání přípravku THOMAPYRIN a kortikosteroidů a nesteroidních protizánětlivých léků nebo požívání alkoholu se zvyšuje riziko jejich nežádoucích účinků v trávicím ústrojí (např. krvácení v žaludku a střevě).

 

Je-li THOMAPYRIN užíván současně s digoxinem, lithiem, perorálními antidiabetiky (léky na snížení hladiny cukru v krvi), kyselinou valproovou a methotrexátem, zvyšují se jejich účinky, včetně nežádoucích.

 

Účinky diuretik (spironolaktonu, furosemidu) a léků proti dně (probenecid, sulfinpyrazon) se při souběžném podávání přípravku THOMAPYRIN snižují.

 

Probenecid a salicylamid snižují vylučování paracetamolu obsaženého v přípravku THOMAPYRIN a zvyšují tak jeho toxicitu, vstřebávání paracetamolu je snižováno cholestyraminem.

 

Paracetamol může také ovlivnit některá laboratorní stanovení kyseliny močové a glukózy v krvi.

 

Při užívání přípravku THOMAPYRIN může současné požívání alkoholu nebo užívání léků, které vyvolávají zvýšenou tvorbu jaterních enzymů, např. léky na spaní s obsahem barbiturátů, léky proti epilepsii (glutethimid, fenobarbital, fenytoin, karbamazepin) a rifampicin, vyvolat poškození jater.

 

Současné podávání přípravku THOMAPYRIN s chloramfenikolem může prodloužit vylučování chloramfenikolu a tím zvýšit jeho toxicitu.

 

Pokud je zpomaleno vyprazdňování žaludku (např. při podávání propanthelinu), může dojít k opoždění nástupu účinku přípravku THOMAPYRIN.

 

Obsažený kofein může působit proti sedativnímu účinku různých léků (např. barbiturátů, antihistaminik) a může zvýšit účinek jiných léků zvyšujících srdeční činnost (např. beta-mimetik, tyroxinu).

 

THOMAPYRIN lze spolu se zidovudinem užívat pouze po poradě s lékařem.

 

Dávkování a způsob použití

 

Pokud lékař nedoporučí jinak, užívají se tyto dávky:

 

Dospělí a dospívající od 14 let: 1–2 tablety, maximálně 6 tablet za den s časovým odstupem mezi dávkami nejméně 4 hodiny.

 

Obvyklé dávkování pro děti:

 

Děti ve věku 12-14 let: 1/2–1 tableta, maximálně 3 tablety za den s časovým odstupem nejméně 6 hodin.

 

THOMAPYRIN se nesmí podávat dětem a dospívajícím do 17 let v průběhu horečnatého  onemocnění.

 

Tablety se polykají celé, nutno zapít sklenicí vody.

 

Upozornění

 

O vhodnosti současného užívání přípravku THOMAPYRIN s jinými přípravky proti bolesti, zánětu nebo nachlazení se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Současně neužívejte další léky obsahující paracetamol, mohlo by dojít k jeho předávkování.

 

THOMAPYRIN nesmí být užíván při bolestech déle než 10 dní, v případě horečky ne déle než 3 dny. Pokud bolesti či horečky přetrvávají nebo se zhoršují, objeví-li se nové příznaky nebo je-li přítomen otok tkání a zarudnutí, je zapotřebí poradit se s lékařem, neboť tyto příznaky mohou být známkami závažného onemocnění.

 

Při užívání přípravku THOMAPYRIN může být ztíženo rozpoznání příznaků infekce.

 

Kyselina acetylsalicylová může snižovat vylučování kyseliny močové a uspíšit tak projevy dny u náchylných pacientů.

 

Dlouhodobé návykové užívání léků proti bolesti může vést k trvalému poškození ledvin, včetně selhání ledvin (tzv. analgetická nefropatie).

 

Děti a dospívající do 17 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze, pokud nemají horečku a na doporučení lékaře. V takových případech dávkování vždy určí lékař. U dětí a mladistvých do 17 let s virovým onemocněním (např. chřipka nebo chřipce podobné infekce horních dýchacích cest, plané neštovice) nebo jiným onemocněním doprovázeným horečkou existuje v souvislosti s užíváním kyseliny acetylsalicylové vyšší riziko rozvoje Reyeova syndromu. Reyeův syndrom je život ohrožující stav, který bez včasné diagnózy a léčby končí smrtí. Příznaky se mohou objevit buď během nemoci nebo (nejčastěji) až ve stádiu rekonvalescence, tj. po odeznění akutních příznaků onemocnění. Může se jednat o: vytrvalé zvracení, průjem, poruchy dýchání (nepravidelné, zrychlené), ztráta energie, únava, ospalost, netečnost, ztrnulost, pohled „do prázdna“, nebo naopak podrážděné a agresivní chování, vzrušenost, zmatenost, křeče, delirium. Pokud se u dítěte nebo mladistvého vyskytne kterýkoli z uvedených příznaků, je třeba neprodleně vyhledat lékaře.

 

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem vyhledejte ihned lékaře.

 

Varování

 

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

 

Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

 

Uchovávání

 

Uchovávejte při teplotě do 30oC.

 

Balení

 

10, 20, 30 tablet

 

Datum poslední revize

 

11.1.2012

 

Výrobce

 

Boehringer Ingelheim Pharma GmbH & Co. KG, Ingelheim am Rhein, Německo

 

Delpharm Reims, Reims, Francie

 

Držitel rozhodnutí o registraci

 

Boehringer Ingelheim International GmbH

 

Ingelheim am Rhein, Německo

Zobrazit více informacíZobrazit méně informací

Doplňující informace

EAN: 8590347100348
SUKL: 0191188
Cesta podání: Perorálně
Léková forma: Tableta
Dodavatel na trh: Boehringer Ingelheim
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Výrobce: BOEHRINGER INGELHEIM, SPOL. S R.O., PRAHA

Hodnocení

Vložit nový komentář

: *

:

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

: *


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

222 703 000 Po - Pá 8:00 - 18:00

Košík:

0 ks za 0 Kč

Nakupte zboží ještě za 999 Kč a dopravu máte zdarma!
Podívejte se na naše cenové trháky

Zobrazit košík

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím