Vitamín C pro vegany - nejkvalitnější produkty (2 produktů)

Vitamín C (kyselina askorbová) je jedním z nejdůležitějších vitamínů v našem těle. Má antioxidační účinky, podílí se na tvorbě hormonů, snižuje hladinu cholesterolu, je nezbytný pro svaly, kosti, cévy i kůži. Jeho nejlepším zdrojem je čerstvé ovoce …

 Zobrazit více

Vitamín C (kyselina askorbová) je jedním z nejdůležitějších vitamínů v našem těle. Má antioxidační účinky, podílí se na tvorbě hormonů, snižuje hladinu cholesterolu, je nezbytný pro svaly, kosti, cévy i kůži. Jeho nejlepším zdrojem je čerstvé ovoce a zelenina. 

Kolik vitamínu C denně potřebujeme?

Lidské tělo si samo vitamín C neumí vytvořit. Dokonce se ani nikde v těle neukládá na horší časy. Proto je nutné jej každý den přijímat díky pestré a vhodné stravě. Doporučená denní dávka tohoto vitamínu rozpustného ve vodě je pro muže asi 110 mg a pro ženy 95 mg. Doporučená denní dávka se ale může lišit podle aktuálního stavu a věku osoby. Nižší je samozřejmě u dětí, vyšší naopak u kuřáků, těhotných a kojících žen. 

Z čeho naše tělo vitamín C získává? 

Z čerstvého ovoce a zeleniny. Slovo čerstvé je v tomto případě opravdu klíčové. Vitamín C se totiž snadno rozkládá díky působení tepla a vzduchu. Je tedy snadno možné, že ovoce a zelenina, které leží na pultu v supermarketu již několik dní, obsahuje méně vitamínu C než ovoce, které je sice v mrazáku už od léta, ale zamrazeno bylo téměř hned po utrhnutí. 

Jaké ovoce a zelenina jsou nejbohatší na vitamín C? 

Překvapivě například brokolice, rakytník, červená paprika, ostružiny. Větší množství vitamínu C nehledejte v citrusech, ale v růžičkové kapustě. A pro lepší představu: výše uvedenou denní dávku pokryjete například půlkou červené papriky a skleničkou džusu vymačkaného ze dvou čerstvých pomerančů. 

Lze se vitamínem C předávkovat?   

Pokud budete přijímat vitamín C pouze z ovoce a zeleniny, bát se nemusíte. Tělo si poradí a případně nadbytečný vitamín C  z těla vyloučí močí. Se syntetickým vitamínem C (tedy preparáty z lékárny) byste ale měli, stejně jako u jiných doplňků stravy, být obezřetní. U některých jedinců totiž vyšší dávky mohou vyvolat alergické reakce, nevolnost nebo zažívací potíže. Poradit se s lékařem o jejich užívání by se bezpodmínečně měly osoby, které trpí metabolickými poruchami nebo onemocněním ledvin a močových cest

Jak se pozná nedostatek vitamínu C? 

V našich končinách je nedostatek vitamínu C raritní záležitostí. V některých zemích třetího světa se však nemoc, kterou trpěli námořníci a lidé během dlouhých krutých zimních období, stále vyskytuje. Avitaminózu C znáte zřejmě spíše pod označením kurděje. Projevuje se zejména: 

  • Krvácením z dásní (může vést až k paradentóze)
  • Krvácením pod kůží, pod nehtovými lůžky, do svalů
  • Krvácením vnitřních orgánů
  • Poruchami krvetvorby 
  • Sníženou imunitou

I když nám v současné době tato nemoc přímo nehrozí, na dostatečný přísun vitamínu C by měli dbát nejen již jmenovaní kuřáci, těhotné a kojící, ale i lidé trpící běžným nachlazením, lidé chystající se na operaci a lidé trpící stresem. V těchto případech má totiž tělo zvýšenou spotřebu vitamínu C. 

Uživatelé hodnotí nejlépe řady Solgar a Chaganela. Nejlépe hodnoceným produktem je Chaganela Acerola (přírodní vitamín C) 150 kapslí.

Vitamín C pro vegany - nejkvalitnější produkty - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Vitamín C pro vegany - nejkvalitnější produkty ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Vitamín C pro vegany - nejkvalitnější produkty lidé hodnotí na 100 %
Recenze produktu: MycoMedica Acerola 90 kapslí
5 / 3x
Jedna z najucinejsich foriem vitaminu C, vyborny pomer cena kvalita. Uzivame od jesene do jari
Recenze produktu: MOVit Energy Lipozomální Vitamin C 500 mg 60 kapslí
5 / 8x
Vitamín C užívam dlhodobo kvôli jeho pozitívnym účinkom na imunitu, energiu a pleť. Po tomto výrobku som siahla, pretože ma zaujala jeho lipozomálna forma pre lepšiu vstrebateľnosť vitamínu.
Recenze produktu: MOVit Energy Lipozomální Vitamin C 500 mg 120 kapslí
5 / 10x
Naprostá spokojenost ????
Recenze produktu: GreenFood Nutrition Vitamín C 1000 mg + Extrakt ze šípků 60 kapslí
5 / 2x
Produkt jsem ještě nevyzkoušela, ale oceňuji pohodlí nákupu při čerpání bonusu od zdravotní pojišťovny ZPMV, kdy na Pilulce zakoupíte a současně se Vám hned odečtou peníze z nákupu a odpadne tak peripetie s vyřizováním přes e-komunikaci. Nakoupila jsem tak i rodičům a vše vyřízeno bez skenování dokladů a ztráty času na portálu ZPMV. Pozor akce Silná imunita konci 31.10.2022, ale na Pilulce je to hračka!
Recenze produktu: Nupreme Liposomal Vitamín C 30 kapslí
5 / 2x
Jednoduchá aplikace. Mám 2 balení. Spokojenost.

Produkty z kategorie Vitamín C pro vegany jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Vitamín C pro vegany seřazené od těch nejlevnějších. Vitamín C pro vegany jsme pro vás seřadili od nejprodávanějších.