Vitamín E (7 produktů)

Vitamín E patří k nejdůležitějším antioxidantům. Chrání buňky před volnými radikály, oxidačním stresem a zároveň pomáhá zpomalovat stárnutí buněk. Nedostatek vitamínu E snižuje obranyschopnost. Na vitamín E jsou bohaté oleje z pšeničných klíčků, mléko, máslo, sója, burákové oříšky, saláty a maso. 

Zobrazit více

Vitamín E patří k nejdůležitějším antioxidantům. Chrání buňky před volnými radikály, oxidačním stresem a zároveň pomáhá zpomalovat stárnutí buněk. Nedostatek vitamínu E snižuje obranyschopnost. Na vitamín E jsou bohaté oleje z pšeničných klíčků, mléko, máslo, sója, burákové oříšky, saláty a maso. 

Jaké jsou přírodní zdroje vitamínu E?

Nejlepším přírodním zdrojem vitamínu E jsou rostlinné oleje (resp. potraviny s velkým množství nenasycených mastných kyselin). Dále pak různé oříšky a semínka.

Jaká je doporučená denní dávka vitamínu E? 

Denně je doporučeno dodat tělu 12-15 mg vitamínu E (pro muže). Dávka pro ženy se liší a to i podle různých životních situací, ve kterých se daná žena právě nachází: 

  • ženy obecně potřebují denně vitamínu E o něco méně: 11-12 mg
  • těhotné ženy o něco více, doporučuje se jim 13 mg
  • kojícím ženám se doporučuje až 17 mg

Pro malé děti platí jiné doporučené denní dávky, ale u dětí při doplňování vitamínu jinak než pestrou stravou (či při podezření na jejich nedostatek), doporučujeme raději poradu s dětským lékařem. 

Čím pokryji denní potřebu vitamínu E? 

Zhruba 20 gramy slunečnicového oleje. Je ale potřeba dbát na vyváženou a pestrou stravu. Aby vitamín E mohl v těle správně plnit svoje funkce, je potřeba tuk. Jedná se totiž o vitamín rozpustný v tucích. 

Jak poznám nedostatek vitamínu E? 

K nedostatku vitamínu E v těle může dojít, pokud se rozhodnete omezit ve své stravě tuky. Bez nich, jak už bylo řečeno, se totiž vitamín E nevstřebá. Jinak, jíte-li vyváženě, nemusíte se nedostatku tohoto vitamínu příliš obávat. Na pozoru by se měli mít osoby, které trpí chronickým onemocněním narušujícím vstřebávání tuku ve střevech (celiakie, Crohnova choroba apod.) a předčasně narozené děti. Nedostatek vitamínu E může způsobit poruchu funkcí svalů a nervů. 

Lze se vitamínem E předávkovat? 

Pokud vitamín E přijímáte ze stravy, předávkování se bát nemusíte, obvykle možné není. Opatrnost je na místě při používání potravinových doplňků. Stejně jako u jiných preparátů, při dlouhodobém užívání vysokých dávek vitamínu E by k předávkování teoreticky mohlo dojít. Předávkování by se obvykle začalo projevovat trávicími potížemi. Pozor na množství vitamínu E si musí dát lidé, kteří berou léky na ředění  krve nebo mají problémy s krví – vitamín E může zvyšovat krvácivost a ohrozit je tak. Vysoké dávky vitamínu E byste si také měli odpustit dva týdny před plánovanou operací a dva týdny po ní. 

Co je ještě důležité vědět? 

Vitamín E je tzv. antagonistou vitamínu K. To znamená, že ruší fukci, resp. absorbci, vitamínu K. 

Jaké výrobky s vitamínem E doporučujeme? 

Vitamín E najdete v mnoha kosmetických produktech nebo třeba opalovacích krémech. Na našem e-shopu je ale nejprodávanějším výrobkem obsahujícím vitamín E Pupalka Forte od GS. Pupalkový olej totiž slibuje pěknou pleť a udržení mladistvého vzhledu. Kromě toho by měla pupalka dvouletá pomoci i s hormonální nerovnováhou. Dalším oblíbeným u našich zákazníků je Drmek Forte s vitamínem E. Tento bylinný přípravek má pomoci s otěhotněním. Působí totiž na produkci ženských pohlavních hormonů, které jsou odpovědné za ovulaci. Je ale nutné jej užívat pravidelně a dlouhodobě, protože byliny začnou působit až za několik týdnů. Chcete-li doplnit opravdu pouze vitamín E, doporučujeme měkké želatinové kapsle od Generica

Zákazníci si nejvíc oblíbili řady Pangamin. Nejlépe hodnoceným produktem je Pangamin Duo forte 90 tablet.

Centrum AZ pro ženy 30 tablet

Můžete mít ve středu 24. 4.
319 Kč
280 Kč

GS Pupalka Forte s vitaminem E 30 kapslí

Můžete mít ve středu 24. 4.

BioCare Nutrisorb® Vitamin E 15 ml

Můžete mít v úterý 30. 4.

Viridian Vitamin E 330 mg 400 iu 30 kapslí

Můžete mít ve čtvrtek 25. 4.

Webber Naturals Vitamín E 400IU 120 tobolek

Můžete mít v pátek 26. 4.
Vitamín E - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Vitamín E ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Vitamín E lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Viridian Vitamin E 330 mg 400 iu 30 kapslí
5 / 1x
Sukcinát tokoferolu, tedy vitamínu E, lépe vstřebatelný, než běžný acetát.
Recenze produktu: Bio Pharma Vitamín E Forte 400 I.U. 60 tobolek
5 / 8x
Funguje skvěle, po delším užívání se projeví příznivé účinky (člověk je méně unavený, lépe se vyspí, po namáhavé činnosti se tělo rychleji regeneruje).
Recenze produktu: Jamieson NT-OX™ 60 tablet
5 / 1x
Kvalita
Recenze produktu: Generica Vitamin E 200 mg 60 kapslí
5 / 2x
Tento doplněk stravy užívám již léta, hlavně kvůli pleti, a je to znát, Jsem s ním velice spokojena. Povšechně od společnosti Generica mám ráda spoustu jejich produktů
Recenze produktu: Aporosa Vitamín E 400 mg 90 kapslí
5 / 2x
kvalitný vitamín
Recenze produktu: MOVit Energy Koenzym Q10 60 mg + vitamin E 90 tobolek
5 / 2x
S týmto doplnkom stravy som spokojná, užívam na podporu srdca, energie a regeneráciu buniek.
Recenze produktu: Jamieson Vitamín E 200 IU 100 kapslí
5 / 4x
Vše OK.
Recenze produktu: Webber Naturals Vitamín E 400IU 120 tobolek
5 / 1x
super
Recenze produktu: Bio Pharma Pupalka dvouletá 500 mg + Vitamín E 50 mg 130 tobolek
5 / 22x
Som spokojná, len toho vitamínu E by mohlo byť 100 mg a vyzdvihujem, že do oleja nepridávajú farbivo a je naturálne.
Recenze produktu: Noventis Vitamín E 100 mg 50 kapslí
5 / 5x
kvalita

Produkty z kategorie Vitamín E jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Vitamín E seřazené od těch nejlevnějších. Vitamín E jsme pro vás seřadili od nejprodávanějších.