Maminky

Podzim je tu – to pestrobarevné období, které pomalu značí příchod nejkrásnějších svátků v roce – VÁNOC. Jak si čekání na vánoční svátky zpříjemnit a jak mít vše včas nachystané? S tím se vám, milé maminky, pokusíme poradit. Přichystali jsme pro vás speciál, který vás tímto krásným, leč hektickým obdobím provede. Necháte se inspirovat našimi tipy? V prvním díle se dozvíte, jak si užít podzimní počasí.

Aktivity
DOma v teplíčku

Teplou koupel má rád snad každý… A co je lepší, než se po koupání zabalit do příjemného župánku a pustit si film, na který se s rodinou tak rádi díváte? Aby byla atmosféra opravdu dokonalá, připravte si na stůl něco dobrého k zakousnutí. A pokud nepatříte mezi filmové fandy, zahrajte si třeba stolní hru, přečtěte si společně knihu nebo popusťte uzdu své fantazie a postavte si něco z Lega. Vše seženete u nás na Pilulce.

Koupeme se!

Podzim

Jakmile se venku udělá hezky, je škoda sedět doma. Příjemná procházka na čerstvém vzduchu dětem jedině prospěje. A že nevíte, kam se vydat? Podzim nabízí hodně příležitostí – co třeba pouštění draka, houbaření nebo sběr podzimních plodů, z nichž pak můžete vytvářet dekorace, které krásně zútulní váš domov. Než se ale vydáte na cestu, připravte se. S sebou si určitě přibalte termosku s teplým čajem, něco malého k snědku a vlhčené ubrousky pro strýčka příhodu. A nezapomínejte ani na hygienu rukou!

Aby bylo miminko v suchu a teplíčku

Plýskanice

Znáte rčení, že neexistuje špatné počasí, ale jen špatně oblečení lidé? V případě dětí to platí dvojnásob. Jejich imunitní systém ještě není tolik odolný, jako u dospělých, a tak snadněji podlehnou nachlazení. A právě podzimní počasí je plné teplotních výkyvů, kdy slunečné dny střídají dny plné deště. Zaměřte se na posílení obranyschopnosti vaší rodiny, ať nemusíte trávit podzim zachumlaní v peřinách s kapesníkem u nosu!

Usnadněte si to

Naneštěstí život není jen o pohodě a užívání si hezkých chvilek. Každý den na nás čeká hromada povinností, které chtě-nechtě musíme splnit. Čas je prostě neúprosný a nešetří nás, proto je dobré umět s ním nakládat. S tím vám mohou pomoci naše vychytávky, které vám usnadní běžné domácí práce a pomohou vám dodat energii, když ji ztrácíte.