Panadol Junior čípky rektalní čípek 10 x 250 mg

Panadol Junior čípky rct.supp.10x250mg

Zboží již není v naší nabídce.

Zeptejte se nás na tento produkt

Panadol Junior čípky rektalní čípek 10 x 250 mg si můžete také rezervovat v těchto lékárnách

    • Pilulka Lékárna Vimperk, Vimperk, Krátká 554

    • Pilulka Lékárna Mělník, Mělník, Pražská 532/25

    • Pilulka Lékárna Brno, Brno, Tkalcovská 869/1

    • Pilulka Lékárna Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec, Růžová 41

    • Pilulka Lékárna Poděbrady, Poděbrady, Náměstí T. G. Masaryka 796

    • Pilulka Lékárna Trutnov Palackého, Trutnov, Palackého 201

    • Pilulka Lékárna Trutnov Česká, Trutnov, Česká 190

    • Pilulka Lékárna Hradec Králové, Hradec Králové, Štefánikova 454/28a

    • Pilulka Lékárna Český Brod, Český Brod, Havlíčkova 134

    • Pilulka Lékárna Prachatice, Prachatice, Nám.Přátelství 665

    • Pilulka Lékárna Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí 86

    • Pilulka Lékárna Komunardů, Praha 7, Komunardů 16

    • Pilulka Lékárna Vinohradská, Praha 2, Vinohradská 24

    • Pilulka Lékarna Jihlava, Jihlava, Kollárova 19

    • Pilulka Lékárna Želivského, Praha 3, Vinohradská 196

    • Pilulka Lékarna Šumperk, Šumperk, Slovanská 281/22

    • Pilulka Lékárna Moravská Třebová, Moravská Třebová, Náměstí T. G. Masaryka 33/27

Rádi Vám pomůžeme.


Informujte se na našem
oddělení péče o zákazníky:

222 703 000 Po - Pá:8:00 - 19:00

  • Doprava zdarma při nákupu nad 999 Kč
  • Odborná online pomoc
  • Odběrná místa po celé ČR
  • Expresní doručení Pilulka Auto
  • Pilulka Klub - za každý nákup odměna

Popis výrobku

Panadol Junior čípky rct.supp.10x250mg

Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování. Panadol Junior čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy. Přípravek je určen pro děti o tělesné hmotnosti nad 15 kg.

PANADOL JUNIOR ČÍPKY

( Paracetamolum)

Čípky

Držitel rozhodnutí o registraci: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie 

Výrobce: Farmaclair, 440 avenue du Générale de Gaulle, Hérouville-Saint Clair, Francie 

Složení:

Paracetamolum 250 mg v jednom čípku

Pomocné látky:ztužený tuk

Indikační skupina:

Analgetika, antipyretika

Charakteristika:

Panadol Junior čípky obsahují paracetamol, látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky ( antipyretikum).

Indikace

Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování. Panadol Junior čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy. Přípravek je určen pro děti o tělesné hmotnosti nad 15 kg.

Kontraindikace:

přpravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol nebo kteroukoli další složku přípravku. Dále se paracetamol nesmí podávat při těžkém onemocnění jater včetně akutní žloutenky, při těžké hemolytické anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek) a při krvácení z konečníku, zánětu tlustého střeva ( proktokolitida) nebo po operačním zákroku. Panadol Junior se nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater. Podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním jater, ledvin nebo s deficitem enzymu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy musíte se o vhodnosti užívání přípravku předem poradit s lékařem. Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek určen pro děti o tělesné hmotnosti do15 kg.

Nežádoucí účinky:

Podobně jako všechny léky, může mít i Panadol Junior čípky nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Přípravek Panadol Junior čípky je při dodržování doporučeného dávkování obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte přípravek dítěti podávat a poraďte se s lékařem.

Interakce:

Užívá-li dítě jiné léky (na lékařský předpis i bez něho), poraďte se o vhodnosti současného podávání tohoto přípravku s lékařem. Podáváte-li dítěti tento přípravek, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků. Současné dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik může vést k poškození jater. Metoklopramid nebo domperidon může zvýšit rychlost vstřebávání paracetamolu, cholestyramin ji může snížit. Při pravidelném dlouhodobém užívání paracetamolu může být zvýšen účinek léků snižujících srážlivost krve (warfarin nebo jiné kumarinové přípravky) s následným zvýšením rizika krvácivých projevů. Občasné užívání nemá významný vliv.Současné dlouhodobé užívání Panadolu Junior čípky a kyseliny acetylsalicylové nebo dalších nesteroidních protizánětlivých přípravků může vést k poškození ledvin.

Dávkování a způsob použití:

Pokud lékař neurčí jinak, podává se dětem o tělesné hmotnosti 15-30 kg 1 čípek až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Dětem o tělesné hmotnosti nad 30 kg se podávají 1 až 2 čípky až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Vzhledem k obsahu léčivé látky se přípravek nepodává dětem o tělesné hmotnosti do 15 kg.

Nepřekračujte doporučené dávkování. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. 

Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1-2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.

Upozornění:

Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Obsahuje paracetamol, nepodávejte s jinými léky obsahujícími paracetamol. Nedochází-li ke zmírnění příznaků do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte přípravek dítěti déle než 3 dny. U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem. Vysoká horečka, silná nebo trvající bolest v krku, kašel, bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení s bolestmi břicha mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, proto vyhledejte neprodleně lékaře.Ve všech případech podezření na předávkování nebo při náhodném požití čípků ihned vyhledejte lékaře i když nelze pozorovat žádné příznaky.

Panadol Junior čípky je určen pro děti, pokud by však přípravek užíval dospělý nesmí jej užívat bez doporučení lékaře, pokud má problémy s požíváním alkoholu. Během léčby se nesmí pít alkoholické nápoje.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25oC. Chraňte před mrazem.

Varování:

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. 

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení: 10 čípků.

Datum poslední revize: 16.6.2010

Zobrazit více informacíZobrazit méně informací

Doplňující informace

EAN: 8590335002371
SUKL: 0095613
Značka: PANADOL
Dodavatel na trh: GlaxoSmithKline
Výrobce: GLAXO WELLCOME PRODUCTION, HEROUVILLE SAINT CLAIR

Hodnocení

Vložit nový komentář

: *

:

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

: *


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Košík:

0 ks za 0 Kč

Nakupte zboží ještě za 999 Kč a dopravu máte zdarma!
Podívejte se na naše cenové trháky

Zobrazit košík

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím