Pilulka Auto Znáte z TV

Panadol Novum 500 mg perorální tablety film 24 x 500 mg 5 z 5

Panadol Novum 500mg por.tbl.flm.24x500mg

Režim výdeje: Volně prodejné HVLP

Další balení: Panadol Novum 500mg por.tbl.flm.12x500mg

Cena: 36 Kč Skladem > 5 ks

Panadol Novum 500 mg perorální tablety film 24 x 500 mg si přes nás též můžete rezervovat v 22 lékárnách po celé ČR a následně přijít s jistotou, že ho pro vás máme připravené. Nebo vám ho rádi zašleme až domů po celé ČR.

Panadol Novum 500 mg perorální tablety film 24 x 500 mg si můžete také rezervovat v těchto lékárnách

    • Pilulka Lékárna Vimperk, Vimperk, Krátká 554

    • Pilulka Lékárna Mělník, Mělník, Pražská 532/25

    • Pilulka Lékárna Brno, Brno, Tkalcovská 869/1

    • Pilulka Lékárna Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec, Růžová 41

    • Pilulka Lékárna Poděbrady, Poděbrady, Náměstí T. G. Masaryka 796

    • Pilulka Lékárna Trutnov Palackého, Trutnov, Palackého 201

    • Pilulka Lékárna Trutnov Česká, Trutnov, Česká 190

    • Pilulka Lékárna Hradec Králové, Hradec Králové, Štefánikova 454/28a

    • Pilulka Lékárna Český Brod, Český Brod, Havlíčkova 134

    • Pilulka Lékárna Prachatice, Prachatice, Nám.Přátelství 665

    • Pilulka Lékárna Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí, Strunkovice nad Blanicí 86

    • Pilulka Lékárna Komunardů, Praha 7, Komunardů 16

    • Pilulka Lékárna Vinohradská, Praha 2, Vinohradská 24

    • Pilulka Lékárna České Budějovice, České Budějovice, Lannova tř. 87/43

    • Pilulka Lékárna Ledenice, Ledenice, Náměstí 86

    • Pilulka Lékarna Jihlava, Jihlava, Kollárova 19

    • Pilulka Lékárna Želivského, Praha 3, Vinohradská 196

    • Pilulka Lékarna Šumperk, Šumperk, Slovanská 281/22

    • Pilulka Lékárna Moravská Třebová, Moravská Třebová, Náměstí T. G. Masaryka 33/27

    • Pilulka Lékárna U Jindřicha, Praha, Senovážné náměstí 28

    • Pilulka Lékárna U nádraží Brno, Brno, Masarykova 37

    • Pilulka Adamova lékárna, Praha 1, Václavské náměstí 8/12

Rádi Vám pomůžeme.


Informujte se na našem
oddělení péče o zákazníky:

222 703 000 Po - Pá:8:00 - 19:00

  • Doprava zdarma při nákupu nad 999 Kč
  • Odborná online pomoc
  • Odběrná místa po celé ČR
  • Expresní doručení Pilulka Auto
  • Pilulka Klub - za každý nákup odměna

Popis výrobku

Panadol Novum 500mg por.tbl.flm.24x500mg

Určeny k úlevě při bolesti mírné až střední intensity, např. při bolesti hlavy, migréně, bolesti zad, zubů a bolesti při menstruaci.

Panadol Novum 500 mg

potahované tablety

(paracetamolum)

 

Přečtětě si pozorně celou příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.

Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však Panadol Novum 

500 mg musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst 

znovu.

Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

Pokud se Vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší v případě horečky do 3 dnů a 

v případě bolesti do 5 dnů musíte se poradit se s lékařem. Dětem nepodávejte 

přípravek bez porady s lékařem déle než 3 dny.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo 

pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této 

příbalové informaci, sdělte to, prosím, svému lékaři nebo lékárníkovi.

V příbalové informaci naleznete: 

1. Co jsou potahované tablety Panadol Novum 500 mg a k čemu se používají

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Panadol Novum 500 mg užívat 

3. Jak se Panadol Novum 500 mg užívá 

4. Možné nežádoucí účinky

5 Jak Panadol Novum 500 mg uchovávat 

6. Další informace

 

1. Co jsou potahované tablety Panadol Novum 500 mg a k čemu se používají

Panadol Novum 500 mg obsahuje paracetamol, lék proti bolesti i horečce. Panadol 

Novum 500 mg tablety se vstřebávají rychleji než standardní paracetamolové tablety, 

léčivá látka se uvolňuje již 5 minut po požití. Panadol Novum 500 mg nedráždí 

žaludek, nezpůsobuje krvácení a mohou jej užívat i nemocní se žaludečními a 

dvanáctníkovými vředy a osoby, které nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou.

Bez porady s lékařem jsou Panado Novum 500 mg tablety určeny k úlevě při bolesti

mírné až střední intensity, např. při bolesti hlavy, migréně, bolesti zad, zubů a bolesti 

při menstruaci. Panadol Novum 500 mg též přináší úlevu od nepříjemných příznaků 

chřipky a nachlazení jako jsou bolesti svalů, kloubů a bolesti v krku a snižuje 

horečku. 

Pouze po poradě s lékařem se přípravek může užívat k potlačení bolesti při některých 

revmatických onemocněních např. artróze (degenerativní kloubní onemocnění) a 

neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu).

Panadol Novum 500 mg je vhodný pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let.

 

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Panadol Novum 500 mg užívat

Neužívejte přípravek Panadol Novum 500 mg jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á)

na paracetamol nebo na některou jinou složku přípravku. Přípravek se nesmí užívat 

při žloutence, těžkém jaterním selhávání a při těžké hemolytické anémii

(chudokrevnost z rozpadu červených krvinek).

Zvláštní opatrnosti je zapotřebí při použití Panadolu Novum 500 mg u pacientů se 

změnami jaterních funkcí. U pacientů, kteří užívají dlouhodobě vyšší dávky Panadolu 

Novum 500 mg je nutná pravidelná kontrola jaterních funkcí. Nebezpečí 

předávkování je vyšší u pacientů s onemocněním jater.

Po dobu léčby se nesmějí pít alkoholické nápoje. Dlouhodobá konzumace alkoholu 

významně zvyšuje riziko poškození jater paracetamolem. 

Paracetamol by měl být užíván se zvýšenou opatrností při deficitu enzymu glukózo-6-

fosfátdehydrogenázy a u nemocných se sníženou funkcí ledvin, kteří mohou užívat 

přípravek pouze po poradě s lékařem, neboť je u nich nezbytné, aby užívali nižší 

dávky.

Vzhledem k množství léčivé látky není přípravek Panadol Novum 500 mg vhodný pro 

děti mladší než 6 let. 

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky

Účinky přípravku Panadol Novum 500 mg a účinky jiných současně užívaných léků 

se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech 

lécích, které současně užíváte, nebo které začnete užívat a to na lékařský předpis i bez 

něj. Než začnete současně s přípravkem Panadol Novum 500 mg užívat nějaký volně 

prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

Současné dlouhodobé užívání Panadolu Novum 500 mg a kyseliny acetylsalicylové 

nebo dalších nesteroidních protizánětlivých přípravků může vést k poškození ledvin.

Současné užívání Panadolu Novum 500 mg a pití alkoholických nápojů může 

způsobit poškození jater. Neužívejte současně jiné přípravky obsahující paracetamol. 

Rychlost vstřebávání paracetamolu může být zvýšena metoclopramidem nebo 

domperidonem, snížena cholestyraminem. Dlouhodobé užívání vyšších dávek 

paracetamolu může zvýšit účinek léků typu warfarinu působících proti krevnímu 

srážení. Občasné používání nemá významný efekt. Není vhodné kombinovat 

paracetamol s látkami poškozujícími játra. Některé látky zvyšující činnost oxidačních 

enzymů v játrech (rifampicin, fenobarbital) mohou zvýšit toxicitu paracetamolu.

Užívání přípravku Panadol Novum 500 mg s jídlem a pitím

Během léčby se nesmí konzumovat alkohol. Dlouhodobá konzumace alkoholu 

významně zvyšuje riziko poškození jater. Máte-li problémy s požíváním alkoholu, 

poraďte se před zahájením léčby s lékařem.

Přípravek se může podávat nezávisle na jídle. Užívání po jídle může vést ke 

sníženému účinku paracetamolu.

Těhotenství a kojení

Jste-li těhotná nebo kojíte poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem dříve než 

začnete užívat jakýkoli lék.

Těhotné ženy mohou přípravek užívat po poradě s lékařem. Při kojení je možné 

přípravek užívat 1 den, dále pouze po poradě s lékařem. 

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Panadol Novum 500 mg nemá žádný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

 

Důležité informace o některých složkách přípravku Panadol Novum 500 mg 

Přípravek obsahuje parabeny, v důsledku toho může způsobit alergické reakce 

(pravděpodobně zpožděné).

 

3. Jak se Panadol Novum 500 mg užívá

Vždy užívejte Panadol Novum 500 mg přesně podle pokynů této příbalové informace. 

Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Přípravek je určen pro perorální podání. 

Dospělí (včetně starších osob) a mladiství od 15 let

1-2 tablety podle potřeby s časovým odstupem nejméně 4 hodiny. 1 tableta je 

vhodná u osob s tělesnou hmotností 34-60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností 

nad 60 kg.

Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximální denní dávka je 4 g (8 tablet). 

Při dlouhodobé terapii (déle než 10 dnů) by dávka za 24 hodin neměla překročit 

2,5 g (5 tablet)

Děti a mladiství do 15 let

12-15 let: 500 mg paracetamolu (1 tableta) v časovém odstupu nejméně 4-6 hodin.

Maximální denní dávka je 3g (6 tablet).

6-12 let: 250 mg paracetamolu (1/2 tablety) v časovém odstupu nejméně 4-6 hodin.

Maximální denní dávka při hmotnosti 26-40 kg je 2g (4 tablety), při hmotnosti 21- 25

kg je maximální denní dávka 1,5g ( 3 tablety).

Minimální interval 4 hodiny mezi dávkami musí být dodržen.

Přípravek není určen pro děti mladší než 6 let.

U pacientů se sníženou funkcí ledvin určí dávkování lékař.

Upozornění: Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného 

poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud máte

problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním onemocněním nebo užíváte 

jakákoliv jiná léčiva obsahující paracetamol.

Pokud nedojde při léčbě přípravkem Panadol Novum 500 mg do 3 dnů ke snížení 

horečky a do 5 dnů k ústupu bolesti nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové 

příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem. Tento lék 

užívejte bez porady s lékařem nejdéle 7 dnů, u dětí 3 dny. 

Během léčby nepijte alkoholické nápoje. 

Jestliže jste užil(a) více přípravku než jste měl(a)

Ve všech případech podezření na předávkování, které se může projevit pocitem na 

zvracení, zvracením a bledostí nebo náhodného požití přípravku dítětem kontaktujte 

ihned svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení. Předložte jim požité balení a 

tuto příbalovou informaci.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek 

Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou tabletu. Užijte 

obvyklou dávku přípravku, jakmile si vzpomenete, a případnou další dávku užijte 

s časovým odstupem uvedeným v bodě 3. výše.

 

4. Možné nežádoucí účinky 

Podobně jako všechny léky, může mít i Panadol Novum 500 mg nežádoucí účinky, 

které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si 

všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové 

informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Přípravek používaný v doporučených dávkách je obvykle dobře snášen, ale mohou se 

vyskytnout kožní vyrážky, dušnost nebo poruchy krvetvorby. Vzácně se mohou 

vyskytnout žaludeční potíže typu tlaku a bolesti žaludku. 

 

5. Jak Panadol Novum 500 mg uchovávat

Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Panadol Novum 500 mg nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na 

obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu.. Tato 

opatření pomáhají chránit životní prostředí.

 

6. Další informace

Co Panadol Novum 500 mg obsahuje

- Léčivá látka: paracetamolum 500 mg v 1 tabletě

- Pomocné látky jsou: předbobtnalý kukuřičný škrob, uhličitan vápenatý, kyselina 

alginová, krospovidon typ A, povidon 25, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid 

křemičitý, směs sodných solí parabenů, karnaubský vosk, potahová soustava Opadry 

YS-1-7003 bílá (obsahuje oxid titaničitý, hypromelosu, makrogol, polysorbát 80)

Jak Panadol Novum 500 mg vypadá a co obsahuje balení

Panadol Novum 500 mg jsou bílé až téměř bílé potahované tablety tvaru tobolky, z 

jedné strany s půlicí rýhou, z druhé strany vyraženo p v kruhu.

Tabletu lze dělit na dvě stejné poloviny.

Velikost balení: 10, 12, 20, 24, 30 tablet v bílém neprůhledném blistru a krabičce

Velikost balení: 6 tablet ve vrstvených sáčcích (PE/papír) na 2 tablety, v krabičce

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

 

Výrobcem přípravku je:

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Dungarvan, Co. Waterford, Irsko

S.C. Europharm S.A., Brasov, Rumunsko

Držitelem rozhodnutí o registraci je GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, 

GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS,Velká Británie

Tato příbalová informace byla naposledy schválena 

27.5.2011

Zobrazit více informacíZobrazit méně informací

Nejnovější hodnocení

  • Denisa Veselá, 2015-09-14 16:13:01

    Vždy zabere a nedráží opravdu žaludek! :-)

    5 z 5

  • Josef Balun, 2015-05-28 10:43:28

    Skvělá věc. Levné, snadno polykatelné tablety, bolest hlavy ustoupí skutečně do několika minut.

    5 z 5

Doplňující informace

EAN: 8590335014176
SUKL: 0130575
Značka: PANADOL
Cesta podání: Perorálně
Léková forma: Tableta
Dodavatel na trh: GlaxoSmithKline
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: bolest hlavy, migréna, bolest kloubů a svalů, bolest zubů, menstruační bolesti
Výrobce: GlaxoSmithKline Dungarvan Limited, Co. Waterford

Hodnocení 5 z 5

  • Denisa Veselá, 2015-09-14 16:13:01

    Vždy zabere a nedráží opravdu žaludek! :-)

    5 z 5

  • Josef Balun, 2015-05-28 10:43:28

    Skvělá věc. Levné, snadno polykatelné tablety, bolest hlavy ustoupí skutečně do několika minut.

    5 z 5

Vložit nový komentář

: *

:

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

: *


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

222 703 000 Po - Pá 8:00 - 19:00

Košík:

0 ks za 0 Kč

Nakupte zboží ještě za 999 Kč a dopravu máte zdarma!
Podívejte se na naše cenové trháky

Zobrazit košík

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím