Dentálka

Víte o tom, že 20.3. je Světový den ústního zdraví?


Dentálními onemocněními trpí během svého života 90 % veškeré populace. Zubní kaz postihuje celosvětově 60–90 % dětí ve školním věku, a 1 ze 3 dospělých nad 60 let má umělé zuby.

Pojďme společně zastavit rozšiřování tohoto trendu a pečujme o své dentální zdraví.

V tom vám může pomoci akce Zdravý úsměv. Vybrané zdravotní pojišťovny vám totiž v měsíci dubnu proplatí nákup dentálních pomůcek.

Zubní a mezizubní kartáčky

Zubní pasty a ústní vody

Péče o dětské zoubky

Elektrické zubní kartáčky

Pravidelné čistění zubů kartáčkem a pastou je pro naprostou většinu lidí samozřejmou součástí života, a tak to má být.

Pomůcky jako mezizubní kartáčky či zubní nit jsou zatím většinou vnímány jako „něco navíc“.

Příspěvkem na tyto a další pomůcky, zlepšující péči o zuby a ústní dutinu, chtějí pojišťovny svým klientům pomoci posunout dentální péči na lepší úroveň.


Pro pojišťovnu jsou akceptovány pouze platební doklady vystavené od 1. do 30. dubna 2024.

Kolik přispívá vaše pojišťovna?

 

  • Pojištěnci (OZP) Oborové zdravotní pojišťovny mohou získat příspěvek na dentální pomůcky – čerpání v rámci bonusů „Vitakarty“ dle výše kreditů.
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) přispívá na nákup dentálních pomůcek ve výši 250 Kč. Jedná se o zubní a mezizubní kartáčky, dentální nitě, pasty, ústní spreje nebo vody.

Podmínky jednotlivých pojišťoven pro získání příspěvku a způsob podání žádosti se mohou lišit. Prostudujte si proto radši bližší informace na webových stránkách vaší pojišťovny.

zubní a mezizubní kartáčky

Zubní a mezizubní kartáčky

zubní a mezizubní péče

Klasické zubní kartáčky všichni dobře známe. Avšak v dospělosti jsou to právě mezizubní prostory, kde dochází k vzniku zubního kazu.

Navíc je dnes léčba zubů relativně nákladná. Avšak díky příspěvkům zdravotní pojišťovny můžete posunout svou péči na vyšší level a dopřát si zdarma dokonalé vyčištění.

Ušetřete peníze i svůj čas u zubaře a vyberte si z naší nabídky mezizubních kartáčků.

Nite

Zubní pasty a ústní vody

Sprchy

Bělící zubní pasty

Ústní vody

Péče o zubní náhradu

Herbadent

Péče o dětské zoubky

Elektrické

Nezapomínáme ani na dentální hygienu dětí. V rámci akce Zdravý úsměv vám pojišťovny proplatí také pomůcky pro zdravé zuby miminek. Zkuste klasické zubní kartáčky pro děti, nebo např. kousátka díky kterým ulevíte miminkům při růstu prvních zoubků.

Pro ty nejmenší

Elektrické dětské kartáčky

manuální

Elektrické zubní kartáčky

Pasty

Nic nezajistí tak důkladné vyčištění zubů, jako elektrický kartáček. Elektrické (oscilační nebo oscilačně-rotační) kartáčky nejen účinně odstraňují zubní plak, ale také masírují dásně, které jsou díky tomu pevnější a zdravější. Některé z nich disponují režimem leštění a bělení k odstranění zabarvení zubů od kávy nebo červeného vína.

Objevte nejmodernější kartáčky, které kromě jiného také signalizují doporučenou délku čištění nebo vás upozorní, že na kartáček příliš tlačíte.

uvod