Hylak Forte, perorální roztok 100 ml

Léčivý přípravek obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry a tím přináši úlevu od …

Zobrazit více

Léčivý přípravek obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry a tím přináši úlevu od trávicích problémů jako jsou průjem, zácpa, křeče či nadýmání, které obvykle vznikají v důsledku střevních infekcí, při užívání antibiotik, nebo často i při cestách do exotických zemí.

Tento produkt není momentálně dostupný.
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

Doprava zdarma Doprava zdarma
4.8
Zákazník doporučuje

96% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 90 zákazníků
Napsat hodnocení
5
82x
4
3x
3
1x
2
2x
1
2x
Účinnost
97%
Má výhodné balení
81%
Komfort při užívání
96%
Miroslav N.
review
8Recenzí
5Hodnocení
50Objednávek
0Bod

Nejen po antibiotikách, ale i při horším trávení

Miroslav N. doporučuje

Hylak Forte je probiotikum v tekuté formě. Po požití nastupuje rychlý účinek, a to v úpravě zažívání - ustupují křeče, průjem i nepravidelné vyprazdňování. Jediná nevýhoda je kyselá chuť, která chutná pouze pár lidem. Pro citlivé jedince může být problém i typický zápach. Je to daň za blahodárné účinky. Tuto nevýhodu však lze potlačit vypitím sladké šťávy či jiného nápoje po aplikaci. Lahvička vystačí na 50 dávek. V akutní době lze užívat 3x denně 2 ml, poté stačí jen jedna dávka denně.

 • plus Funguje tak, jak má - upravuje trávení
 • plus Rychlý nástup účinku
 • plus Cena (obsahuje 50 dávek)
 • plus Výrazná kyselá chuť
 • plus Typický zápach
Užitečné Užitečné (0) Neužitečné Neužitečné (0)
Dagmar H.
review
31Recenzí
9Hodnocení
17Objednávek
35Bodů

Hylak forte

Dagmar H. doporučuje

Hylak forte přináší úlevu od trávících problémů, jako jsou průjem, zácpa, křeče či nadýmání. Já ho používám po porodu jako probiotika, která se dostanou i do mateřského mléka a tím i miminku, takže mu nemusím dávat zvlášť. Ale vždy mi pomohl při nadýmání nebo jiných trávicích obtížích a přinesl okamžitou úlevu.

 • plus Velké balení
 • plus Má odměrku
 • plus Pomáhá při nadýmání
 • plus Někomu nemusí vyhovovat chuť
Užitečné Užitečné (2) Neužitečné Neužitečné (0)

Jedinečný lék na obnovu střevní mikroflóry. Pro rychlou a účinnou obnovu střevní mikroflóry při průjmu, zácpě, křečích a nadýmání, ale i během a po léčbě antibiotiky. Vhodný pro dospělé, děti i kojence.

průjem, zácpa, křeče, nadýmání
Vaše trávení jako nové
střevní potíže, střevní mikroflóra

Užívání antibiotik často vyvolává trávicí potíže

Hylak® forte – Ideální i během a po léčbě antibiotiky – Okamžitý účinek na obnovu střevní mikroflóry – Vhodný pro dospělé, děti i kojence – V případě těhotenství a kojení je možné přípravek užívat po poradě s lékařem

Proč je Hylak® forte výjimečný?

Léčivý přípravek Hylak® forte obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry, a tím přináší úlevu od trávicích problémů, jako jsou průjem, zácpa, křeče či nadýmání, které obvykle vznikají v důsledku střevních infekcí, při užívání antibiotik, nebo často i při cestách do exotických zemí.

Jedná se o tzv. eubiotikum, tedy přípravek, který obsahuje unikátní komplex tělu prospěšných látek, které okamžitě účinkují v trávicím traktu a omezují růst škodlivých bakterií ve střevech.

střevní potíže, střevní mikroflóra

Fungování přípravku Hylak® forte

Mikrobiální rovnováhu ve střevě narušují vnější vlivy, jako např. užívání antibiotik, léčba zářením, nezvyklá nebo nevhodná strava či případná infekce, po kterých se může dostavit průjem nebo zácpa, nadýmání či pocit plnosti. Z porušení fyziologického osídlení střeva a přerůstání patogenních bakterií mohou vyplývat obtíže, jako pocit plnosti, meteorismus, průjem nebo zácpa. Také stavy všeobecného vyčerpání, zřetelné zvýšení napadnutelnosti infekcí a určitá kožní onemocnění, jako akné a ekzémy, mohou souviset s poškozením střevní flóry.

Hylak® forte je eubiotikum, které obsahuje látky (produkty metabolismu) přirozené střevní mikroflóry. Pro svoji existenci potřebují bakterie určité životní prostředí s přesně definovanými poměry kyselin. Biosyntetická mléčná kyselina s přesným stupněm kyselosti a pufrovacích solí v přípravku Hylak® forte přispívá k nastavení těchto hodnot kyselin. Tímto způsobem se příznivě ovlivní proces trávení a patogenním zárodkům se odeberou životní podmínky. Přívodem produktů metabolismu fyziologických střevních bakterií obsažených v přípravku Hylak® forte se může funkce střevní sliznice upravit, a tím zlepšit opětné osídlení střeva tělu vlastními bakteriemi.

Užívání přípravku Hylak® forte tak vede přirozenou cestou k podpoře růstu tělu prospěšných bakterií, úpravě prostředí, a tím i normální činnosti trávicího ústrojí.

rovnováha, dovolená, zdraví rodiny

Užívání přípravku Hylak® forte

Díky tekuté formě umožňuje Hylak® forte jednoduché podávání. Hylak® forte se užívá před jídlem nebo během jídla s velkým množstvím tekutiny (ne mléka, ale s čajem, vodou, dětským čajem).

V případě preventivního užívání je možné Hylak® forte užívat společně s pomerančovým nebo jablečným džusem.

Léčivý přípravek Hylak® forte nemíchejte s mlékem a mléčnými prudukty, protože může dojít k vysrážení metabolitů fyziologických bakterií.

Dávkování

– Dospělí a dospívající od 12 let v prvních dnech 3krát denně 2ml – Kojenci a děti v prvních dnech 3krát denně 1ml Po zlepšení akutních obtíží můžete dávku snížit na polovinu. Velikost dávky se odměří pomocí přiložené odměrky. – Kojenci jejichž výhradní stravou je mléko, podávat mezi kojením nebo krmením a smíchat s trochou vody nebo čaje
Bez porady s lékařem můžete přípravek užívat nejdéle 7 dní. Lékař může, pokud to váš zdravotní stav a průběh onemocnění dovolí, léčbu prodloužit.

Hylak® forte je bezzárodkový koncentrát, 100 ml roztoku obsahuje:

Escherichiae coli metabolita – 24,9481 g – Enterococci faecalis metabolita – 12,4741 g – Lactobacilli acidophili metabolita – 12,4741 g – Lactobacilli helvetici metabolita – 49,8960 g

hylak forte pro děti a kojence, střevní mikroflóra detí, laktobacily pro děti, laktobacily pro kojence

Složení střevní mikroflóry

Nejdůležitější činností trávicího ústrojí člověka je trávení potravy a vstřebávání živin. To zajišťuje střevní mikroflóra, což je velké společenství mikroorganismů, a to převážně bakterií. Lidský organismus si se svou střevní mikroflórou navzájem dodávají potřebné látky.

Člověk přenechá mikroorganismům (bakteriím) určitý podíl živin (převážně ty, které nedokáže zpracovat) a střevní mikroorganismy vytvářejí zase živiny a látky (např. vitamíny), které nedokáže lidský organismus vytvořit.

Střevo má plochu asi 200 metrů čtverečních, existuje v něm více než 1014 mikroorga­nismů, které jsou tvořeny počtem 400 až 500 kmenů bakteriální mikroflóry. Z kmenů, které se nacházejí ve zdravém prostředí střeva, je možno jmenovat např. Bacteroides sp., Escherichia coli, Enterococcus sp. a Clostridium sp., jejichž metabolity jsou např. Escherichiae coli metabolita, Enteroococci faecalis metabolita, Lactobacilli acidophili metabolita, Lactobacilli helvetici metabolita. Hmotnost střevní mikroflóry je u dospělého člověka 1 až 2 kg.

Čtěte pozorně příbalovou informaci

Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci. Hylak forte je léčivý přípravek na vnitřní užití. O správném použití přípravku se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Vyzkoušejte také další produkty značky Hylak, které jsou v kategoriích Trávicí soustava, Průjem a Léky. Produkt zrecenzovalo 87 zákazníků a 95 % ho doporučuje. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Nevolnost, potíže s trávením.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN8592387019444
ZnačkaHylak
SUKL kód0223200
ATCA07FA01
Velikost balení100 ml
Cesta podání  Perorálně - polyká se
Forma  Roztok
Pro  Pro děti  Pro kojence  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Věk>1 měs.
Na co je  Na zácpu  Na průjem
Originální názevHylak Forte por.sol. 100ml
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy