Zeptejte se lékárníka

Dotaz z 17. 6. 2026

TEP kolene

BolestKloubyLéky

Dobrý den, jsem po TEP kolene ,která byla v 12/2023,koleno skoro nebolí, určitě je to lepší, ale po delším sezení, ať v práci nebo cestou do práce, z práce mi dělá problémy se rozejít, mám ho ztuhlé. Po operaci jsem byla na intenzivní 14 denní rehabilitaci-akutní a navazující následné. Byla jsem i v lázních, kde se mi povedlo koleno rozhýbat na 95° ,což je málo. Do schodů to jde, ale ze schodů se bojím chodit a tak chodím většinou po jednom ,když jsou schody vyšší. Nyní se stále snažím alespoň večer masírovat, ale bez nějakého efektu. Rehabilitace jsem měla i po lázních ještě půl roku. Na kole to neprotočím úplně , jen když mám propnutou špičku a sedlo hodně nahoře, tzn. že na normálním kole bych to nezvládla.
Děkuji za radu.

zobrazit odpověď
Dotaz z 15. 6. 2026

Nohy

Kůže

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat ,jak si mohu sama pomocí ,měla jsem jeden krát trombózu naštěstí povrchovou ,ale loni a letos růží na noze ,když sedím cítím napětí v lýtkách v obou nohou ,nákazu si to Liotonem gel ale nevím k čemu to mohu přirovnat zda růží ikdyz dodnes mám na jedné noze tmavší červenou a na tom puchýřky a nevím co znamenají a proč se dělají ,teplé místo zatím nemám ,a vzadu na lýtkách také cítím takovou jakoby hrubou kůži tak nevím zda to napětí mám že zadržují vodu či růže co trombóza ,vím že k lékaři zajít ,ale aspoň nějakou radu co by to mohlo být .Jen z čeho se mi to udělalo ,beru na tlak egiramlon Nebivilol ,Milurit , Atoris, Lipanor,Triticco Setalioft Devenal léčím se s páteří ,.Alespoň nějakou radu nějaký lék či mast .Která by mi trošičku pomohla.Dekuji

zobrazit odpověď
Nahoru