Popáleniny (0 produktů)

Popáleniny vznikají působením ohně, silného slunečného záření, chemikálií, horké tekutiny nebo elektrickým proudem na kůži. Jedná se o velmi nebezpečné poškození pokožky, přes které se snadno dostanou infekce, proto je výhodou mít u sebe kvalitní …

Zobrazit více

Popáleniny vznikají působením ohně, silného slunečného záření, chemikálií, horké tekutiny nebo elektrickým proudem na kůži. Jedná se o velmi nebezpečné poškození pokožky, přes které se snadno dostanou infekce, proto je výhodou mít u sebe kvalitní přípravek, který vám ihned uleví a zabrání průniku infekce včas.

Co na popáleniny?

U popálenin záleží od stupně závažnosti. Rozlišují se od pouhého zčervenání kůže, přes puchýřky, až po velké narušení kůže. Nepodceňujte závažnost popálenin, je důležité zvolit pro ošetření správný produkt. Jaké stupně popálenin se tedy rozlišují?

  • Popáleniny 1. stupně – mírné začervenání kůže, může být bolestivé, hojí se však rychle, zasažené místo co nejdříve dejte pod studenou tekoucí vodu (alespoň 20 minut, u dětí cca 2 minuty), často zabrání vzniku 2. stupně, poté jemně osušte a ošetřete vhodným přípravkem
  • Popáleniny 2. stupně – kůže je červená, bolestivá a tvoří se na ní puchýřky (nikdy je nepropichujte, rána by se mohla infikovat), stejně jako u 1. stupně postižené místo dejte pod studenou vodu, ihned sundejte prstýnky, hodinky, náramky, na místě se začne tvořit otok
  • Popáleniny 3. stupně – kůže je bílá, nepociťujete bolest, může dojít k narušení hlubší vrstvy podkoží, léčbu svěřte do rukou lékaře
  • Popáleniny 4. stupně – kůže a tkáně pod ní jsou zuhelnatěné a zcela zničené, léčbu svěřte do rukou lékaře

V případě vážného popálení (3. a 4. stupeň) ihned navštivte nemocnici.

Přípravky na ošetření popálenin

K zakoupení je široký výběr produktů, které vám pomůžou ulevit od bolesti a předejít vzniku infekce. Použít můžete různé masti, gely nebo krémy. Také je vhodné použití náplasti na popáleniny a obvazu. Pokud si nevíte rady, kontaktujte svého lékaře. Nejvhodnějšími produkty na popáleniny však jsou výrobky s propolisem, rakytníkem nebo mandlový či klíčkový olej. Použít můžete i výrobky z konopí, mají upokojující a protizánětlivý účinek.

Popáleniny po opalování

Spálit kůže si můžete i po pobytu na sluníčku. Na začervenanou kůži je vhodné aplikovat sprej či gel s obsahem panthenolu. Ten totiž uklidňujte podrážděnou kůži a urychluje její regeneraci. Sáhnout můžete i po kalciové masti, pokožku hydratuje, promastí a zklidní. Použít můžete i dezinfekční a protizánětlivé náplasti na popáleniny. Léčbu můžete podpořit měsíčkovou mastí či gelem z Aloe vera.

Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Podívejte se na produkty z kategorie Popáleniny seřazené od těch nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších jsme seřadili kategorii Popáleniny. V kategorii Popáleniny najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších.

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy