Pro média

Jste novinář a zajímají Vás informace o společnosti Pilulka.cz? Na této stránce naleznete tiskové zprávy a grafické zdroje. Máte-li dotaz, napište nám a my vám rádi pomůžeme.

Kateřina Schotliová
Specialistka PR a marketingu
katerina.schotliova@pilulka.cz
+420 778 701 480
Píšete článek nebo potřebujete vyjádření?
Obrátit se můžete na naše PR oddělení.

Ke stažení

Poslední tiskové zprávy
Pilulka.cz vstoupí jako historicky první e-commerce firma na pražskou burzu.(10.9.2020.)
Společnost Pilulka se rozhodla emitovat 20 % nových akcií, které plánuje v následujících týdnech umístit na Trh PX Start Burzy cenných papírů Praha. Pilulka se tak stane historicky první veřejně obchodovanou e-commerce společností na pražské burze. V následujících letech chce Pilulka přejít na hlavní trh pražské burzy a využít maximálně možností, které poskytuje kapitálový trh k dalšímu růstu.
Pilulka zaznamenala rekordní pololetí. Meziročně vyrostla o 45 % a zvýšila zisk o 37 milionů. (31.8.2020.)
Skupina Pilulka zaznamenala nejsilnější pololetí ve své historii. Posilněna korona krizí, ve které sehrála v oblasti zdravotnictví významnou společenskou roli, dosáhla od ledna do června tohoto roku tržeb 1,6 miliardy korun a vyrostla o 45 %. Internetové tržby vzrostly meziročně o 68 %, kamenné lékárny Pilulka utržily o 33 % více než loni.
Pilulka.cz spustila první PilulkaBox a rozšiřuje svá výdejní místa. V budoucnu chce doručovat zásilky pomocí samořiditelných AutoBoxů.(18.8.2020.)
Největší internetová lékárna Pilulka.cz nabízí svým zákazníkům nový způsob vyzvednutí zboží. V Praze spustila první PilulkaBox – úschovnu zásilek, která umožňuje automatické vyzvednutí objednávky bez obsluhy.
Pilulka.cz eviduje zvýšený zájem pacientů o roušky a vybízí k dodržování bezpečnostních pravidel (24.7.2020.)
Vzhledem k rostoucímu počtu pozitivně testovaných osob na COVID-19 zavedla vláda nová bezpečností opatření – od pondělí 27. července platí v Praze a dalších regionech povinnost nošení roušek v lékárnách. Společnost Pilulka.cz je připravena na zvýšenou poptávku, navyšuje zásoby nejžádanějšího zboží a léčiv a vyzývá zákazníky o dodržování bezpečnostních pravidel.
Pilulka.cz rozšiřuje marketplace (17.7.2020.)
Skupina Pilulka spustila v loňském roce první verzi marketplace pro výrobce, do kterého se zapojilo bezmála 200 firem. Letos významně rozšiřuje možnosti, jakými mohou výrobci promlouvat k více než milionu zákazníků skrz Pilulka.cz.
Pilulka loni utržila 2,4 mld. korun. Letos plánuje vyrůst na 3 miliardy a dosáhnout v ČR zisku 45 milionů korun (8.6.2020.)
Skupina Pilulka, působící na lékárenském trhu kromě České republiky i na Slovensku a v Rumunsku, utržila v loňském roce 2,4 mld. korun a meziročně vyrostla o 20 procent. Tržby kamenných lékáren stagnovaly, naopak výrazný růst zaznamenala online divize. Pro letošní rok počítá Pilulka s obdobným růstem.
Pilulky do koše nepatří! Tři čtvrtiny Čechů má doma staré léky (4.6.2020.)
Z březnového průzkumu společnosti Pilulka Lékárny vyplynulo, že Češi mají v domácí lékárničce často léky, které už neužívají – tři ze čtyř dotázaných odpovědělo, že má doma léky, které jim zbyly po předchozí léčbě a každý pátý dotázaných kupuje léky do zásoby. Většina dotázaných vrací průběžně nepotřebná léčiva zpět do lékárny, pětina Čechů však léky vyhodí do koše společně s ostatním odpadem, což má negativní vliv nejen na životní prostředí.
Pilulka.cz a Yves Rocher spouští exkluzivní brand store (26.5.2020.)
Největší česká zásilková lékárna Pilulka.cz ve spolupráci s francouzskou kosmetickou značkou Yves Rocher otevřela exkluzivní internetový obchod. Pilulka.cz je jediným online partnerem Yves Rocher, kde mohou zákazníci kromě oficiálního e-shopu produkty na českém trhu koupit.
Martin Navrátil nastupuje na pozici Chief Commercial Officer ve skupině Pilulka (5.5.2020.)
Největší online lékárna Pilulka.cz působící na českém, slovenském a rumunském trhu, rozšířila své nejužší vedení na pozici Chief Commercial Officer o Martina Navrátila.
Pilulka.cz vám donese léky až domů s pomocí eRecept.cz (30.4.2020.)
Lékárny Pilulka.cz spouští v Praze službu donášky léků na recept. Jako první nabízí službu donášky léků a plánuje ji postupně rozšířit do dalších velkých měst po celé České republice. Pacient vloží svůj kód ereceptu na www.erecept.cz. Léky si pak může zákazník s jistotou vyzvednout v lékárně nebo si je nechat donést z konkrétní kamenné lékárny ve svém městě. V takovém případě je kontaktován vybraným lékárníkem. Služba podléhá přísné lékárenské kontrole kvality.
Pilulka.cz - Proměna firmy za 14 dní. Jsme připraveni pomoci dalším obchodníkům (30.3.2020.)
Dle průzkumu společnosti Balíkobot jsou třemi nejvytíženějšími online segmenty těchto dnů potraviny, lékárny a drogerie. Právě v těchto třech segmentech Pilulka.cz nabízí většinu svého portfolia. Firma dnes hlásí, že provoz běží ve standardním režimu a je připravena své prodejní kapacity nabídnout i dalším obchodníkům, kteří vlivem krize ze dne na den museli uzavřít většinu svých provozoven.
www.erecept.cz – internetový rezervační systém elektronických receptů zprostředkuje dodání léků na recept seniorům a nemocným až domů (17.3.2020.)
eRecept.cz, za kterým stojí Pilulka.cz, přichází se službou pro pacienty z celé České republiky. Plánuje spojit pacienty se všemi českými lékárnami na jednom místě. Cílem eRecept.cz je umožnit pacientům si rezervovat léčivé přípravky na recept ve své lékárně. Následně si je mohou vyzvednout, případně si je nechat donést až domů. Služba eRecept.cz je pro všechny pacienty i lékárny zdarma.
Pilulka.cz zavádí kvůli koronaviru bezpečnostní opatření (10.3.2020.)
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru (COVID-19) vydává Pilulka.cz bezpečnostní opatření s cílem zmírnit nebo zamezit jeho dalšímu šíření. Pilulka přichází s novým návrhem doručování léků na předpis až k pacientovi domů v případě kritické situace.
Pilulka.cz - Podpultové respirátory ani roušky nemáme (27.2.2020)
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru (COVID-19) je v posledních dnech extrémní zájem o vše, co jakkoliv ochrání nos a ústa před jeho nákazou. Zásoby respirátorů a roušek rychle mizí v kamenných i internetových lékárnách.
Pilulka.cz zažila rekordní rok. Meziročně zvýšila tržby o 24 % na 2,45 miliardy korun. (7.1.2020)
Skupina Pilulka, působící na lékárenském trhu kromě České republiky i na Slovensku a v Rumunsku, utržila v roce 2019 téměř dvě a půl miliardy korun a meziročně tak vyrostla o 24 %. Pro rok 2020 počítá Pilulka s obdobným růstem.
Pilulka.cz usnadní práci všem lékárníkům (18.12.2019)
Největší česká zásilková lékárna Pilulka.cz spustila aplikaci, která usnadní práci lékárníkům při výdeji léků. Pilulka.cz spustila čtečku eReceptů ze starých mobilních telefonů, se kterými přichází do lékáren převážně senioři. Aplikace je nabízena zdarma k použití všem lékárníkům včetně konkurenčních řetězců a lékáren.
Pilulka.cz plánuje expanzi do Maďarska (2.12.2019)
Největší česká zásilková lékárna Pilulka.cz chystá v příštím roce vstup na maďarský trh a po Slovensku a Rumunsku tak plánuje vstoupit do další východoevropské země. Na maďarském trhu se bude prezentovat pod brandem Pilulka.hu.
Black Friday si oblíbily i online lékárny – Pilulka.cz láká zákazníky na opravdové slevy až 70 % (27.11.2019)
Největší online lékárna Pilulka.cz působící na českém, slovenském a rumunském trhu, odstartovala akci Black Friday. Internetová lékárna nabízí svým zákazníkům slevy na široké portfolio produktů napříč všemi kategoriemi.
Internetová lékárna Pilulka.cz očekává rekordní tržby (20.11.2019)
Skupina lékáren Pilulka, která působí na českém, slovenském a rumunském trhu, očekává během letošní vánoční sezóny rekordní tržby. Oproti loňskému roku výrazně posílila skladové zásoby a rozšířila služby pro zákazníky.
Pilulka.cz otevřela největší lékárnu v ČR (23.10.2019)
Největší česká zásilková lékárna a provozovatel kamenné sítě lékáren Pilulka.cz otevřela v Praze – Horních Počernicích největší lékárnu v České republice. Díky ploše 3 500 m² nabídne Pilulka.cz svým zákazníkům výrazně širší skladové zásoby a rychlejší expedici objednávek.
Pilulka.cz spouští novou televizní kampaň (10.9.2019)
Jednička českého online lékárenství a provozovatel kamenné sítě lékáren Pilulka.cz odstartovala novou televizní kampaň. Sloganem „Pro Váš aktivní život“ chce upozornit na široké portfolio nabízených produktů a služeb.
Pilulka utržila přes 1 miliardu za první pololetí (21.8.2019)
Skupina Pilulka, působící kromě České republiky i na Slovensku a v Rumunsku, vykázala meziroční nárůst tržeb za první pololetí o 31 % a utržila 1,06 miliardy korun. Na tržbách se největší měrou podílela internetová divize, dále pak kamenné Pilulka lékárny včetně Pilulka franchise lékáren.
Největší online lékárna Pilulka.cz má nové internetové stránky i pro nevidomé (5.8.2019)
Jednička českého online lékárenství a jeden z největších provozovatelů lékáren v ČR Pilulka.cz spustila nové internetové stránky. Mimo mnoha nových funkcí, rychlosti a moderního vzhledu jsou stránky optimalizované i pro nevidomé a slabozraké. Společnost Pilulka tak reaguje na nové trendy v online nakupování.
Pilulka.cz slaví 6 let a obsloužila miliontého online zákazníka (10.7.2019)
Jednička českého online lékárenství oslavuje 6 let působení na trhu. Před šesti lety přijala Pilulka.cz od zákazníka svou první objednávku. Koncem letošního června pak Pilulka zaznamenala registrovaného zákazníka s pořadovým číslem milion.
Grafické zdroje
Logotypy Stáhnout ZIP
Fotografie Stáhnout ZIP
O společnosti Stáhnout PDF
Fotografie vedení společnosti
Pilulka Lékárny