Spinkání - Meyra Qmed - nejkvalitnější produkty (0 produktů)

Spánek každého dítěte je individuální. Některé děti prospí celou noc, jiné spí přes den a některé se za noc třeba 10x probudí. I rodiče nespavce se časem dočkají toho, že dítě bude v klidu usínat a spinkat celou noc.

První čtyři měsíce se děťátko sžívá se světem, do kterého se narodilo. Poznává své okolí, rodiče a své potřeby. Klidně děťátko uspávejte kolébáním v náručí. Potřebuje mít pocit bezpečí, vědět, že jste mu nablízko. Dovolte miminku, aby jedlo a spalo kdy se mu zachce. Naslouchejte jeho potřebám.

Zobrazit více

Spánek každého dítěte je individuální. Některé děti prospí celou noc, jiné spí přes den a některé se za noc třeba 10x probudí. I rodiče nespavce se časem dočkají toho, že dítě bude v klidu usínat a spinkat celou noc.

První čtyři měsíce se děťátko sžívá se světem, do kterého se narodilo. Poznává své okolí, rodiče a své potřeby. Klidně děťátko uspávejte kolébáním v náručí. Potřebuje mít pocit bezpečí, vědět, že jste mu nablízko. Dovolte miminku, aby jedlo a spalo kdy se mu zachce. Naslouchejte jeho potřebám.

Po ukončeném čtvrtém měsíci života je děťátko schopno zvyknout si na určitý režim. Spánek se začne pomalu srovnávat a bude se blýskat na lepší časy.

I když miminko klidně spí, je důležité mít nad ním neustálý dohled. Vyššímu klidu rodičů pomohou praktické chůvičky a monitory dechu, které předchází riziku syndromu náhlého úmrtí dítěte.

V kategorii dále naleznete mimo jiné také mnoho druhů šidítek a dudlíků, matrace do postýlky nebo dětská svítidla.

Potřeba spánku se s věkem mění

Novorozenec spí vždy, když je sytý a spokojený. Prospí cca 20 hodin denně. Ve druhém měsíci života se potřeba denního spánku snižuje a dítě již začíná rozlišovat denní a noční spánek.

Roční dítě prospí přibližně 12-15 hodin denně.

Čtyřletému dítěti stačí 10-12 hodin denně.

Postupem času se délka spánku snižuje. Děti od 10 let a dospívající by měli spát 8-10 hodin; dospělým stačí 7-8 hodin spánku denně. 

Tipy pro klidný dětský spánek

Dětská postýlka

Postýlku rodiče pořizují a připravují již před narozením potomka. Zezačátku se jedná o kolébku, tu pak vystřídá dětská postýlka. Dítě by mělo mít místo, kde bude odpočívat a cítit se v bezpečí. To ale neznamená, že nemůže spát s Vámi. Děťátko většinou bývá klidnější a spokojenější. Zároveň se prodlouží doba mezi nočním kojením.  Důležité je naslouchat svému dítěti.

Dětská postýlka by měla být z přírodních materiálů, natřená nezávadným nátěrem. Pokud budete spát s děťátkem společně, možná by se Vám hodila postýlka, kterou lze napojit na Vaši postel a přizpůsobit její výšku.

Na cesty se hodí dětská cestovní postýlka. Snadno ji složíte, je skladná a omyvatelná. Pokud již není její součástí, lze dokoupit závěsné lůžko pro novorozence. Nebudete se k němu muset tolik ohýbat. Péče o miminko je fyzicky náročná, proto je potřeba občas vypnout. Co tak u relaxační masáže?

Matrace do postýlky

Jejímu výběru je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Přeci jen bude dítě v postýlce trávit mnoho času. Snažte se tedy vybrat kvalitní matrace, která bude dobře odvětrávat a děťátku poskytne potřebný komfort ležení. Ideální také je, pokud disponuje snímatelným pratelným povlakem.

Polohovací podložky

Kojenci do 12 měsíců nepotřebují polštářek. Jinak to ale je s polohovacími podložkami. Ideální poloha pro spánek je poloha na zádech. Při ublinkávání by část postýlky pod hlavičkou měla být cca o 10 cm vyvýšena.

Pro správné formování hlavičky také děťátko pokládáme na bok. Jelikož by se ale mohlo přetočit na bříško (zde je zvýšené riziko SIDS), používáme polohovací válečky, které miminko udrží ve správné poloze.

Chůvičky

V péči o naše nejmenší nám pomáhají také techničtí pomocníci. Jedním z nich jsou i dětské chůvičky, které nám dají vědět, když se děťátko probudí a dožaduje se naší pozornosti.

Tvoří je dětská jednotka (vysílač) a rodičovská jednotka (přijímač). Vysílač nainstalujete do dětského pokoje, rodičovskou nosíte u sebe. Některé chůvičky přenáší jen zvuk, jiné také obraz. Cena je přímo úměrná funkcím, způsobu přenosu a dosahu.

Dudlíky

Dudlík může děťátku pomoci ukojit sací reflex. Díky tomu může klidně a nerušeně spát. Vybírat můžete dudlíky různých velikostí z latexu a silikonu. Tvar savičky podporuje zdravý vývoj dásní. Dudlíky jsou zdravotně nezávadné.

Zavinovačky

Zavinovačky používaly už naše babičky a maminky se s ním setkají už v porodnici. Do náručí dostanou uzlíček štěstí zabalený do bavlněné plenky nebo zavinovačky.

Zavinování je jedna z nejstarších metod k uklidnění dítěte. Pevné zavinutí mu dává pocit bezpečí, které mělo v maminčině bříšku. Byla tam tma, málo místa, vnímalo tlukot matčina srdce, její pohyby. Po narození je vrženo do světa plného hluku, obrovského prostoru a mnoha rušivých elementů.

Monitor dechu

Monitor dechu hlídá dítě během spánku a pomáhá předcházet syndromu náhlého úmrtí kojence (SIDS). Monitor kontroluje, zda dítě správně dýchá. Když frekvence dýchání klesne pod 8 nádechů za minutu, spustí poplach. Umožní tak rodičům včas zareagovat na případné potíže s dýcháním.

Náš tip na závěr: Uklidňující hudba

Na našem trhu najdete mnoho produktů, které pomohou navodit správnou atmosféru pro klidné usínání dítěte. Některé chůvičky, dětská světýlka, plyšoví usínáčci a další nabízejí hudební mód, který pomůže dítěti usnout. Pokud do nich nechcete investovat, na YouTube je krásná skladba dlouhá 8 hodin. Ta ho zaručeně uspí.

Pokud jste si nezvolili žádný výrobek, podívejte se také na kategorie Dudlíky a šidítka, Doplňky k dudlíkům, Zavinovačky, Přikrývky a deky a Podložky do postýlek. Uživatelé nejlépe hodnotí značky BIBS, T-Tomi a LOVI. Nejlépe hodnoceným produktem je Baby Mix Dětská cestovní postýlka Medvídek blue.