Coldrex Broncho proti kašli je určen k úlevě od kašle (průduškový kašel) a k usnadnění odkašlávání při akutním zánětu průdušek se zahleněním, při chřipce a nachlazení. Obsahuje tři účinné látky. Guaifenesin je expektorans, složka přípravku, která zvyšuje tvorbu tekutého hlenu, a tím usnadňuje odkašlávání. Obyčejný sirup (sirupus communis) a tekutý hydrolysovaný škrob (amylum hydrolysatum liquidum) jsou látky, které zklidňují dráždění v krku provázející zánět hrdla.
Složení - účinné látky:
Guaifenesinum 100 mg, Amylum hydrolysatum liquidum 3,00 g, Sirupus communis 1,35 g v 5 ml sirupu.
Složení - pomocné látky:
Makrogol 300, kyselina octová 99%, benzoan sodný, kapsicinová tinktura, disiřičitan sodný, anýzová silice, xanthanová klovatina, menthol, kafr, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfanu, lékořicové aroma, karamel, čištěná voda. Jedna dávka 5 ml obsahuje 3,6 g cukru a 4,8 mg sodíku.
Indikační skupina:
Expektorans, sekretolytikum.
Kontraindikace:
Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na guaifenesin nebo další složky přípravku, při porfyrii a při myasthenia gravis.
Nežádoučí účinky:
Nežádoucí účinky u tohoto přípravku jsou při dodržování doporučeného dávkování a způsobu užívání výjimečné. Někdy se mohou objevit po guaifenesinu zažívací obtíže (nevolnost, zvracení) a kožní vyrážka, které jsou však přechodné a ustoupí, když přípravek přestanete užívat.
V případě, že obtíže přetrvávají nebo se objeví nové příznaky, přípravek dále neužívejte a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.
Interakce:
Závažné vzájemné reakce léků s guaifenesinem jsou vzácné. K zesílení účinku může dojít při současném podávání tohoto přípravku s léky, které tlumí činnost CNS, s myorelaxancii, antihistaminiky a alkoholem.
Těhotenství a kojení:
Během těhotenství a v době kojení je možno přípravek užívat jen po předchozím souhlasu lékaře.
Dávkování:
Dospělí a děti od 12 let: 1 dávka 10 ml se užívá dle potřeby opakovaně každé 2-3 hodiny (odměrku naplnit ke značce 10 ml). Maximum je 6 dávek během 24 hodin.
Děti od 6 do 12 let: 1 dávka 5 ml se podává dle potřeby opakovaně každé 2-3 hodiny (odměrku naplnit ke značce 5 ml). Maximum je 6 dávek během 24 hodin.
Upozornění:
Přípravek se obvykle podává 7 dnů. V případě, že po 5 dnech u dospělých a 2 dnech u dětí nedojde ke zlepšení příznaků nebo se objevují nové obtíže, poraďte se s lékařem.
Během léčby tímto přípravkem nepijte alkohol. Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost (např. řízení motorových vozidel, práce ve výškách).
Při vykašlávání řídkého hlenu není podávání přípravku účinné.
Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 30 st. C.
Varování:
Nepoužívejte po datu vyznačeném na obalu. Lék uložte mimo dosah dětí.
Balení:
100 ml sirupu.
Zkuste také ostatní produkty značky Coldrex, které jsou v kategoriích Kašel vlhký – vykašlávání a Léky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Kašel vlhký – vykašlávání.
EAN | 8590335000179 |
Značka | Coldrex |
SUKL kód | 0054307 |
ATC | R05CA03 |
Farmakoterapeutická skupina | Léčiva proti nachlazení a kašli |
Cesta podání | Perorálně - polyká se |
Forma | Sirup |
Pro | Pro děti Pouze pro ženy Pouze pro muže |
Režim výdeje | Volně prodejné HVLP |
Originální název | Coldrex Broncho por.sir.1x100ml (WRA) |
Ke stažení | Čtěte pozorně příbalovou informaci zde |