ConvaTec Podložka Natura convex tvarovatelná 5 ks

Podložka slouží pro ošetření vývodu stomie. Podložky Natura jsou základem …

Zobrazit více

Podložka slouží pro ošetření vývodu stomie. Podložky Natura jsou základem dvoudílného systému. Všechny typy podložek Ize kombinovat se všemi druhy sáčků dvoudílného systému za předpokladu, že mají stejný průměr přírubového kroužku.

Můžete mít zítra  více info
2ks skladem
V Pilulka Boxu již zítra od 15:30
Pilulka Expresem již zítra od 09:00
1 690 Kč
Cena za 1 ks: 338,00 Kč
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

Nakupujte společně
ConvaTec Podložka Natura convex tvarovatelná 5 ks
+ Gama Group Zkumavka 15 cm PS - sterilní 20 ks
1 779 Kč
ConvaTec Podložka Natura convex tvarovatelná 5 ks
+ Oral-B EssentialFloss Mint Wax Dentální nit 50 m
1 769 Kč

Tvarovatelná podložka Natura® Convex je konvexní podložka s tvarovatelnou technologii. Umožňuje vytvoření otvoru pro stomii podle tvaru a velikosti stomie bez potřeby používání měřicí šablony nebo nůžek. Tvarovatelná podložka s přírubovým kroužkem je součástí dvoudílného stomického systému, který musí být použít v kombinaci se sáčkem Natura®.

Podložka Stomahesive® je tvořena vrstvou hmoty Stomahesive® po celé ploše. Je hojivá po celé ploše a zároveň dostatečně ohebná. Dodává se v různých velikostech přírubového kroužku. Plochá tvarovatelná podložka zajišťuje dokonalé přilnutí ke stomii, a tím zabraňuje podtékání. Umožňuje vytvoření požadovaného tvaru i velikosti otvoru bez použití nůžek. Z vnitřní části podložky vytvarujeme prsty pružnou manžetu, která bezpečně přilne ke stomii a zabrání podtékání.

Okraj podložky je z poddajné textilie tvořené hydrokoloidy, čímž zvyšuje šetrné a flexibilní přilnutí k pokožce. Vnitřní část podložky lze vytvarovat do velikosti 36 mm u podložek s velikostí přírubového kroužku 45 mm, do 48 mm u podložek s přírubou 57 mm a do 61 mm s přírubou kroužku 70 mm.

Podložka Convex tvarovatelná je určena pro stomiky s vpadlou stomií s nepravidelným tvarem

Tato podložka umožňuje ošetření vpadlé stomie s možností přizpůsobení otvoru dle potřeby. Vnitřní část podložky lze vytvarovat prsty do velikosti 32 mm u podložek s velikostí přírubového kroužku 45 mm a do velikosti 45 mm u podložek s velikostí přírubového kroužku 57 mm. Na míru vytvarovaná podložka dobře přilne ke kůži a zabrání podtékání stolice. Okraj podložky z mikroporu zajistí její ohebnost.

Návod k použití

Je shodný s podložkou Esteem synergy® Convex tvarovatelnou. Podložka Flexible je ve svém středu tvořena hmotou Stomahesive®, vnější část je z mikroporu. Tato podložka je ohebnější, proto ji lze doporučit pro fyzicky aktivnější pacienty a dále pro ty, kteří mají okolí stomie silně zvrásněno, ať již jizvami nebo tukovými záhyby. Mikropor nemá hojivé vlastnosti, proto jej nelze doporučit při velmi citlivé pokožce nebo nadměrném pocení.

Příprava dvoudílného systému:

 • 1. Připravte si vše potřebné dle návodu u Esteem synergy®
 • 2. Vyberte si podložku a sáček stejné velikosti přírubového kroužku
 • 3. Vystřihněte otvor správné velikosti (mezi vystřiženým otvorem a přírubovým kroužkem by mělo být asi 0,5 cm hmoty Stomahesive®)
 • 4. Odstraňte krycí průhlednou fólii, krycí papír na okraji podložky prozatím ponechte
 • 5. Umístěte podložku s připraveným otvorem na stomii. Vnitřní část podložky uhladte tak, aby přiléhala co nejvíce ke stomii a přitlačte k tělu asi po dobu 30 sekund, aby vnitřní část podložky dobře přilnula
 • 6. Odstraňte bílý krycí papír z okraje podložky a přitlačte k tělu tak, aby nedošlo k vytvoření záhybů

Dávkování

Sáček může být vyměněn, aniž byste poškodili podložku. Ta může zůstat na těle 3-5 dnů.

Kontraindikace

Preventivní opatření a pozorování: V případě zaníceného okolí urostomie postupujte při používání adhezivních výrobků opatrně, hlavně v souvislosti megaureterami a při absenci močového rezervoáru. V klinických zprávách se v těchto případech u pacientů ojediněle vyskytla přítomnost adhesiv v renálním sběrném systému. V případě, že se dokáže přítomnost těchto látek v močovém traktu, zvažte další používání adhesivních výrobků a věnujte pacientovi odpovídající péči.

Vedlejší příznaky: Pokud se objeví podráždění, přerušte používání a konzultujte další použití s lékařem nebo sestrou.

Tento výrobek můžete nosit na těle i v případě sprchování nebo plavání. Pro uzavřené sáčky s filtrem použijte přelepku. Po koupání vysušte. Zkontrolujte, zda jste vybrali sáček ConvaTec Natura® správné velikosti.

Vyzkoušejte také ostatní výrobky značky ConvaTec, které jsou v kategoriích Zdravotnické potřeby, Nemocniční a domácí péče a Stomické sáčky a podložky. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Stomické sáčky a podložky.

Ohodnoťte tento produkt jako první.

EAN768455121472
ZnačkaConvaTec
Pro  Pro dospělé
Režim výdeje  Volně prodejné zdravotnické prostředky
Velikost balení5 ks
Průměr v cm<4.5 cm
Forma  Pomůcka
Originální názevPodložka NATURA CONVEX tvarov. 45/22-33