ACC® LONG 600 mg šumivé tablety, 20 tablet

-22 %

ACC® LONG 600 mg šumivé tablety, 20 tablet - Recenze a zkušenosti

Šumivé tablety s vůní po ostružinách. Léčivá látka acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Přípravek se užívá také při různých onemocněních dýchacích cest.

Skladem > 5 ks Můžete mít dnes možnosti doručení
169 Kč 217 Kč
Cena za 1 ks: 8 Kč
V jedné objednávce je možné zakoupit maximálně 5 ks tohoto produktu.
Nákupem získáte 1.69 kreditu
5.0
5
4
3
2
1
5.0
5
4
3
2
1

Hodnocení produktu

Judr. Z. 7. 5. 2020 15:23
Plná spokojenost.
Zuzana Š. 7. 5. 2020 14:37
Vše v pořádku.
Vlasta Č. 30. 4. 2020 21:30
výborný při zahlenění
Evžena T. 28. 4. 2020 16:08
účinný klasický výrobek
magda z. 19. 4. 2020 14:14
1
Blanka P. 18. 4. 2020 16:54
Mám vyzkoušené již dávno a stále je účinný.
Jana F. 17. 4. 2020 17:55
Velice účinný při kašli - zánět průdušnice a průdušek, zabírá.
Jaroslav T. 6. 4. 2020 15:13
produkt je jistota. spolehlivý v boji proti kašli :) chuť výsledného šumivého nápoje je uspokojivá. mohu jen doporučit.
Ludmila V. 2. 4. 2020 17:22
standartní expektorans
Alena K. 2. 4. 2020 16:21
pomáhá
Irena J. 29. 3. 2020 13:19
Děkuji za rychlé dodání i cenu.
Lukáš T. 21. 3. 2020 09:41
Klasika, funguje
Jarka K. 11. 3. 2020 19:23
Na virozy uplne nejlepsi
Karel Š. 10. 3. 2020 15:52
.
Kateřina V. 5. 3. 2020 19:06
Výborný
Zdeňka S. 5. 3. 2020 14:29
Na odkaslani hlenů - doporučuji, vyhovuje mi, že je v šumivých tabletách
David R. 22. 2. 2020 18:50
Super
Věra Č. 21. 2. 2020 15:39
spokojenost
Milan S. 20. 2. 2020 14:35
Vše OK.
Vlasta B. 20. 2. 2020 10:30
OK
Jaroslava M. 14. 2. 2020 16:36
Tablety,zkouším poprvé tak uvidíme !
Miroslava B. 13. 2. 2020 17:18
spokojenost
Lenka B. 13. 2. 2020 15:21
Používáme roky celá rodina
Jiří P. 12. 2. 2020 19:42
Je super pomohl brzy
Miloslava S. 8. 2. 2020 09:17
Chuťové výborné a jako jediný mi pomáhá rozpustit hleny
Blanka K. 7. 2. 2020 15:45
Výborně
Renata M. 7. 2. 2020 11:28
opravdu účinkuje
Jarmila P. 6. 2. 2020 07:24
Super.
Lenka N. 27. 1. 2020 14:13
Super na suchý kašel
Pavel M. 24. 1. 2020 08:37
.
Michal J. 23. 1. 2020 18:58
ok
Jana S. 22. 1. 2020 15:11
Tento lék mi doporučila lěkařka
Pavel S. 10. 1. 2020 14:36
skvělé
Zuzana J. 10. 1. 2020 09:24
velmi spolehlivý přípravek
Helena I. 4. 1. 2020 22:47
Nejlepší odkašlávací lék na vlhký kašel, který je volně prodejný!!!
Vlasta M. 1. 1. 2020 13:31
Je skvělý
Irena P. 31. 12. 2019 16:51
Vše v pořádku
Věra Š. 28. 12. 2019 19:21
Používáme pro rozpuštění hlenů a jsme spokojeni.
Adriana V. 23. 12. 2019 19:50
Perfektní, vždy rychle zabere
Pašková S. 17. 12. 2019 14:41
dobrý
Běla Č. 6. 12. 2019 21:20
Pro mne nejlepší lék na kašel, už dlouho ho při obtížích užívám.
Marie Š. 5. 12. 2019 07:23
vyzkoušené, funguje pro uvolnění hlenů
Jan K. 27. 11. 2019 19:06
Nehodnotím
Jiří Š. 26. 11. 2019 18:46
ACC Long užívám opakovaně při problémech s krkem a vždy mě zabere.
Jarmila M. 15. 11. 2019 14:23
Jsem spokojená.
Jaroslav Š. 13. 11. 2019 14:38
Používám pouze na doporučení lékaře - pomáhá.
Luděk N. 4. 11. 2019 18:51
Snad bude fungovat.
Marek S. 28. 10. 2019 22:18
Good acc
Lea F. 4. 10. 2019 17:38
Pekne sa z neho vykašliava, spokojnosť.
Anna T. 2. 10. 2019 14:45
dobrý lék při chřipce a bolesti v krku
Žaneta O. 3. 9. 2019 13:47
Skvělý pomocník.
Ladislava H. 23. 8. 2019 14:31
účinné tablety
vlastislav p. 20. 8. 2019 17:10
SPOKOJENOST
Zdeněk P. 15. 8. 2019 14:48
Vždy zabral na suchý kašel.
Anna M. 9. 8. 2019 15:24
S užíváním máme celá rodina dobré zkušenosti.
Olga M. 8. 2. 2016 19:18
Vynikající, zabírá, chutná a tady na pilulka.cz je asi nejllevnějšíí
Lucie H. 11. 12. 2015 06:30
Výborně funguje a chuťově úžasný
Jiří J. 27. 12. 2014 15:55
Perfektní na kašel.
Příbalovou informaci můžete stáhnout zde

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls233003/2010 

                                                                    Příbalová informace: informace pro uživatele 

                                                                           ACC LONG                                                                                                                                                                   šumivé tablety (Acetylcysteinum) 

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

  •  Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  •  Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  •  Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.
  •  Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. 

Co naleznete v této příbalové informaci

  1.  Co je ACC LONG a k čemu se používá
  2.  Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete ACC LONG užívat
  3.  Jak se ACC LONG užívá
  4.  Možné nežádoucí účinky
  5.  Jak ACC LONG uchovávat
  6.  Obsah balení a další informace 

 

1. Co je ACC LONG a k čemu se používá 

ACC LONG je mukolytikum. Léčivá látka acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím snižuje vazkost hlenu a usnadňuje vykašlávání. 

Přípravek se užívá k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem jako jsou chřipka, záněty průdušnice, akutní i chronické bronchitidy (zánět průdušek), bronchiektázie (rozšíření průdušek), průduškové astma, bronchiolitidy (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů).

Dále se přípravek užívá při léčbě zánětu hrtanu, akutní i chronické sinusitidy (zánět vedlejších nosních dutin) a otitis media (zánět středního ucha) s výpotkem a u předoperačních a pooperačních stavů spojených s větší tvorbou vazkého hlenu v dýchacích cestách. Bez porady s lékařem se přípravek užívá u akutních onemocnění dýchacích cest, jako jsou chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice. 

U chronických onemocnění dýchacích cest, u bronchiektázií, průduškového astmatu a u mukoviscidózy smí být přípravek užíván pouze na doporučení lékaře. Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství od 14 let. 

 

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete ACC LONG užívat 

Neužívejte přípravek ACC LONG

  •  jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku přípravku ACC LONG a při nesnášenlivosti laktózy. 
  •  pro vysoký obsah léčivé látky není přípravek vhodný pro děti mladší než 14 let. 

Upozornění a opatření

  •  jestliže jste diabetik, před zahájením užívání tohoto přípravku se poraďte s lékařem
  •  pokud máte bronchiální (průduškové) astma
  •  pokud jste trpěl(a) žaludečními nebo dvanáctníkovými vředy 

Velmi vzácně se v souvislosti se v souvislosti s užíváním acetylcysteinu objevily závažné kožní reakce (Stevensův-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom). Objeví-li se při užívání acetylcysteinu nově jakékoli kožní nebo slizniční poruchy, neodkladně se poraďte s lékařem. 

Při nesnášenlivosti histaminu má být léčba acetylcysteinem co nejkratší. Šumivá tableta přípravku ACC LONG obsahuje přibližně 13,6 mMol (313 mg) sodíku. To je třeba vzít v úvahu, máte-li předepsánu dietu s omezaným přívodem sodíku. Pacienti nesnášející sorbitol nebo fruktózu, např. s deficitem fruktosa-1-6-difosfatázy (kongenitální metabolickou poruchou) nemohou přípravek užívat. Také pacienti se vzácnou hereditární nesnášenlivostí galaktózy, s deficitem laktázy nebo s glukózo-galaktózovou malabsorpcí nemají přípravek užívat. 

Další léčivé přípravky a přípravek ACC LONG

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat. 

Účinky přípravku ACC LONG a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Než začnete současně s užíváním přípravku ACC LONG užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. 

Při současném užívání ACC LONG a antitusik (léky tlumící kašel) může pro snížení kašlacího reflexu dojít k nebezpečnému zadržení vytvořeného hlenu v dýchacích cestách. Pro současné užívání ACC LONG a antitusik proto musí být zvlášť závažné důvody a antitusika mohou být užívána současně s ACC LONG pouze na přímé doporučení lékaře. 

Při současném perorálním užívání některých antibiotik ( tetracyklinu, polosyntetických penicilinů, aminoglykosidů, cefalosporinů) se musí ACC LONG užívat s odstupem nejméně 2 hodin. Je vhodné zachovávat tento odstup i u jiných antibiotik (neplatí to však pro amoxicilin, doxycyclin, erythromycin, thiamfenikol , cefuroxim , cefixim a lorakarbef). 

Při současném užívání ACC LONG a přípravků s nitroglycerinem může dojít k zesílenému rozšiřování cév a ke zbrzdění shlukování krevních destiček. 

Přípravek ACC LONG s jídlem a pitím 

Účinek acetylcysteinu na hlen se zesiluje zvýšením příjmu tekutin. 

Těhotenství,kojení a fertilita

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék. V těhotenství a v období kojení může být přípravek užíván jen jsou-li pro to zvlášť závažné důvody a na doporučení lékaře. 

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Neovlivňuje. 

Důležité informace o některých složkách ACC LONG

Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním, než začnete tento léčivý přípravek užívat. 

 

3. Jak se ACC LONG užívá 

Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. 

Doporučená dávka přípravku je:Dospělí a mládež od 14 let užívají 1krát denně 1 šumivou tabletu. 

U nemocných s mukoviscidózou s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg může lékař zvýšit denní dávku acetylcysteinu na 800 mg. 

Aby se u chronického zánětu průdušek a u mukoviscidózy dosáhlo profylaktického účinku vůči infekcím, měla by být léčba u těchto onemocnění dlouhodobá. Délku léčby určí lékař individuálně podle typu, závažnosti a průběhu onemocnění. Přesné dávkování v těchto případech vždy určí lékař. 

Šumivá tableta se užívá po jídle, rozpuštěná v 1/2 sklenice vody. Roztok se užívá brzy po rozpuštění tablety; vzhledem k tomu, že přípravek je stabilizován kyselinou askorbovou, je možné roztok vypít nejpozději do 2 hodin po rozpuštění tablety, tabletu lze také rozpustit v teplé vodě. 

Jestliže se příznaky onemocnění do 5 dnů nezlepší, nebo se naopak zhoršují, nebo se projeví nežádoucí účinky, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.

Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní. 

Jestliže jste užil(a) více přípravku ACC LONG, než jste měl(a)

Při předávkování nebo náhodném požití šumivých tablet dítětem se poraďte s lékařem. 

Jestliže jste zapomněl(a) užít ACC LONG

Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. 

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. 

 

4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i ACC LONG nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. 

Hodnocení výskytu nežádoucích účinků vychází z tého klasifikace jejich frekvence: 

  • Velmi časté: mohou postihnout až 1 z 10 pacientů
  • Časté: mohou postihnout až 1 z 10 pacientů
  • Méně časté: mohou postihnout až 1 ze 100 pacientů
  • Vzácné: mohou postihnout až 1 z 1000 pacientů
  • Velmi vzácné: mohou postihnout až 1 z 10000 pacientů
  • Neznámá četnost: z dostupných údajů nelze určit 

Méně časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 ze 100 pacientů) 

  • Zvonění v uších
  • Záňět ústní sliznice, bolesti v břiše, průjem, zvracení, pálení žáhy a nevolnost
  • Bolesti hlavy, horečka, alergické reakce (svědění, kopřivka, vyrážka, zčervenání kůže, křečprůdušek, zrychlený tep, pokles krevního tlaku)

Vzácné nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 1000 pacientů)

  • Dušnost, křeč průdušek – převážně u pacientů s hyperreaktivním bronchiálním systémemve spojitosti s bronchiálním astmatem

Velmi vzácné nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 10000 pacientů)

  • Anafylaktické reakce až šok

Navíc se v souvislosti s podáváním acetylcysteinu velmi vzácně vyskytlo krvácení, zčásti na podkladě alergické reakce.

Při podávání acetylcysteinu byla v různých studiích prokázána snížená shlukování krevních destiček; klinický význam tohoto účinku však není jasný.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému ošetřujícímu lékaři nebo lékárníkovi.

 

5. Jak ACC LONG uchovávat 

  • a) plastové tuby : Přípravek uchovávejte při teplotě do 30°C.
  • b) trojvrstvé sáčky: Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání. 

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí 

ACC LONG nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na krabičce za „Použitelné do:“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. 

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí. 

 

6. Obsah balení a další informace  

Co ACC LONG obsahuje

Léčivou látkou jeacetylcysteinum 600 mg v 1 šumivé tabletě 

Pomocnými látkami jsouMonohydrát kyseliny citronové, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, mannitol, laktosa, kyselina askorbová, natrium-cyklamát, dihydrát sodné soli sacharinu, dihydrát citronanu sodného, ostružinové aroma. 

Jak ACC LONG vypadá a co obsahuje toto balení

ACC LONG jsou bílé, kulaté, hladké tablety s půlící rýhou a s vůní po ostružinách. 

Balení: 

  • a) plastové tuby : 6, 10, 20, 25, 50, 100 šumivých tablet
  • b) trojvrstvé sáčky: 6, 10, 20, 25, 50, 100 šumivých tablet                                                                                                                                     

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. 

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce 

Držitel rozhodnutí o registraci:

Hexal AG, Holzkirchen, Německo 

Výrobce:

Salutas Pharma GmbH, Barleben, Německo 

Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci: Sandoz s.r.o., Praha, office.cz@sandoz.com 

Tato příbalová informace byla naposledy schválena: 6.3.2013 

 

EAN: 4030855002511
Značka: ACC
Produktová řada: ACC Long
SUKL kód: 0057396
Velikost balení: 20 ks
Věk: >14 let
Forma: Šumivé tablety a granule
Pro: Pro děti, Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Vlhký kašel a špatné odkašlávání, Dýchání a hlasivky
Originální název: ACC Long tbl.eff.20x600mg
Ke stažení: Čtěte pozorně příbalovou informaci zde
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení