ACC® LONG 600 mg šumivé tablety, 20 tablet

-18 %

ACC® LONG 600 mg šumivé tablety, 20 tablet

Šumivé tablety s vůní po ostružinách. Léčivá látka acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Přípravek se užívá také při různých onemocněních dýchacích cest.

Skladem > 5 ks Můžete mít zítra možnosti doručení
179 Kč 219 Kč
Cena za 1 ks: 8,95 Kč
V jedné objednávce je možné zakoupit maximálně 5 ks tohoto produktu.
Nákupem získáte 1.79 kreditu
5.0
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje

ACC® LONG 600 mg šumivé tablety, 20 tablet

vlhký kašel, co na vlhký kašel, vykašlávání, hustý hlen

Přípravek ACC® Long obsahuje léčivou látku acetylcystein a v dýchacích cestách zkapalňuje vazký hlen. Používá se k uvolnění hlenu a k usnadnění vykašlávání při onemocněních dýchacích cest s vazkým hlenem.

kašel, vlhký kašel, acc long šumivé tablety
acc long šumivé tablety, co na kašel

ACC® LONG 600 mg šumivé tablety

  • LÉČÍ vlhký kašel
  • Stačí 1 tableta 1× denně
  • Lze užívat od prvních příznaků kašle
  • Rozpouští hustý hlen v dýchacích cestách a usnadňuje jeho vykašlávání
  • Pro dospělé a dospívající od 14 let
  • Aroma ostružin

Způsob podání

Přípravek ACC® LONG se užívá po jídle.

Šumivá tableta se krátce před užitím rozpustí ve sklenici, z poloviny naplněné vodou.

Po rozpuštění šumivé tablety se má roztok vypít co nejdříve. Jen výjimečně se může připravený roztok nechat stát až 2 hodiny, a to i pokud byly tablety rozpuštěny v teplé vodě. Účinek acetylcysteinu na hlen se zesiluje zvýšením příjmu tekutin.

Po dobu užívání přípravku se doporučuje zvýšený příjem tekutin, protože podporuje mukolytický účinek acetylcysteinu.

šumivá tableta na kašel, vlhký kašel, acc long šumivá tableta
jak se zbavit kašle, vlhký kašel, acc long

Terapeutické indikace

Přípravek ACC® LONG se používá k terapii při akutních i chronických onemocněních dýchacích cest, spojených s tvorbou viskózního hlenu a s obtížnou expektorací (akutní a chronická bronchitida, bronchiektázie, astmoidní bronchitida, bronchiální astma, bronchiolitida, mukoviscidóza) a krčních onemocněních (laryngitida).

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 14 let.

Čtěte pozorně příbalovou informaci

Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci. ACC® LONG 600 mg je léčivý přípravek pro vnitřní užití. O správném použití přípravku se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Vyzkoušejte také ostatní výrobky značky ACC, které uvidíte v kategoriích Volně prodejné léky a Dýchací soustava. Výrobek hodnotilo 68 zákazníků a 100 % by ho doporučilo ostatním. Výrobek koupíte se slevou 18 %. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Kašel vlhký – vykašlávání.

EAN: 4030855002511
Značka: ACC
Produktová řada: ACC Long
SUKL kód: 0057396
Velikost balení: 20 ks
Věk: >14 let
Forma: Šumivé tablety a granule
Pro: Pro děti, Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Vlhký kašel a špatné odkašlávání, Dýchání a hlasivky
Originální název: ACC Long tbl.eff.20x600mg
Ke stažení: Čtěte pozorně příbalovou informaci zde
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení
5.0
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje

ACC® LONG 600 mg šumivé tablety, 20 tablet

vlhký kašel, co na vlhký kašel, vykašlávání, hustý hlen

Přípravek ACC® Long obsahuje léčivou látku acetylcystein a v dýchacích cestách zkapalňuje vazký hlen. Používá se k uvolnění hlenu a k usnadnění vykašlávání při onemocněních dýchacích cest s vazkým hlenem.

kašel, vlhký kašel, acc long šumivé tablety
acc long šumivé tablety, co na kašel

ACC® LONG 600 mg šumivé tablety

  • LÉČÍ vlhký kašel
  • Stačí 1 tableta 1× denně
  • Lze užívat od prvních příznaků kašle
  • Rozpouští hustý hlen v dýchacích cestách a usnadňuje jeho vykašlávání
  • Pro dospělé a dospívající od 14 let
  • Aroma ostružin

Způsob podání

Přípravek ACC® LONG se užívá po jídle.

Šumivá tableta se krátce před užitím rozpustí ve sklenici, z poloviny naplněné vodou.

Po rozpuštění šumivé tablety se má roztok vypít co nejdříve. Jen výjimečně se může připravený roztok nechat stát až 2 hodiny, a to i pokud byly tablety rozpuštěny v teplé vodě. Účinek acetylcysteinu na hlen se zesiluje zvýšením příjmu tekutin.

Po dobu užívání přípravku se doporučuje zvýšený příjem tekutin, protože podporuje mukolytický účinek acetylcysteinu.

šumivá tableta na kašel, vlhký kašel, acc long šumivá tableta
jak se zbavit kašle, vlhký kašel, acc long

Terapeutické indikace

Přípravek ACC® LONG se používá k terapii při akutních i chronických onemocněních dýchacích cest, spojených s tvorbou viskózního hlenu a s obtížnou expektorací (akutní a chronická bronchitida, bronchiektázie, astmoidní bronchitida, bronchiální astma, bronchiolitida, mukoviscidóza) a krčních onemocněních (laryngitida).

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 14 let.

Čtěte pozorně příbalovou informaci

Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci. ACC® LONG 600 mg je léčivý přípravek pro vnitřní užití. O správném použití přípravku se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Vyzkoušejte také ostatní výrobky značky ACC, které uvidíte v kategoriích Volně prodejné léky a Dýchací soustava. Výrobek hodnotilo 68 zákazníků a 100 % by ho doporučilo ostatním. Výrobek koupíte se slevou 18 %. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Kašel vlhký – vykašlávání.

EAN: 4030855002511
Značka: ACC
Produktová řada: ACC Long
SUKL kód: 0057396
Velikost balení: 20 ks
Věk: >14 let
Forma: Šumivé tablety a granule
Pro: Pro děti, Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Vlhký kašel a špatné odkašlávání, Dýchání a hlasivky
Originální název: ACC Long tbl.eff.20x600mg
Ke stažení: Čtěte pozorně příbalovou informaci zde
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení

Doporučujeme Vám tyto podobné produkty

5.0
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje
5
4
3
2
1
Zákazník doporučuje 100 % zákazníků doporučuje

Hodnocení produktu

{{ comment.name }}
Ověřený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník doporučuje Zákazník doporučuje
Zákazník nedoporučuje Zákazník nedoporučuje

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitečné?
Příbalovou informaci můžete stáhnout zde

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls233003/2010 

                                                                    Příbalová informace: informace pro uživatele 

                                                                           ACC LONG                                                                                                                                                                   šumivé tablety (Acetylcysteinum) 

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

  •  Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  •  Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  •  Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.
  •  Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. 

Co naleznete v této příbalové informaci

  1.  Co je ACC LONG a k čemu se používá
  2.  Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete ACC LONG užívat
  3.  Jak se ACC LONG užívá
  4.  Možné nežádoucí účinky
  5.  Jak ACC LONG uchovávat
  6.  Obsah balení a další informace 

 

1. Co je ACC LONG a k čemu se používá 

ACC LONG je mukolytikum. Léčivá látka acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím snižuje vazkost hlenu a usnadňuje vykašlávání. 

Přípravek se užívá k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem jako jsou chřipka, záněty průdušnice, akutní i chronické bronchitidy (zánět průdušek), bronchiektázie (rozšíření průdušek), průduškové astma, bronchiolitidy (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů).

Dále se přípravek užívá při léčbě zánětu hrtanu, akutní i chronické sinusitidy (zánět vedlejších nosních dutin) a otitis media (zánět středního ucha) s výpotkem a u předoperačních a pooperačních stavů spojených s větší tvorbou vazkého hlenu v dýchacích cestách. Bez porady s lékařem se přípravek užívá u akutních onemocnění dýchacích cest, jako jsou chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice. 

U chronických onemocnění dýchacích cest, u bronchiektázií, průduškového astmatu a u mukoviscidózy smí být přípravek užíván pouze na doporučení lékaře. Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství od 14 let. 

 

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete ACC LONG užívat 

Neužívejte přípravek ACC LONG

  •  jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku přípravku ACC LONG a při nesnášenlivosti laktózy. 
  •  pro vysoký obsah léčivé látky není přípravek vhodný pro děti mladší než 14 let. 

Upozornění a opatření

  •  jestliže jste diabetik, před zahájením užívání tohoto přípravku se poraďte s lékařem
  •  pokud máte bronchiální (průduškové) astma
  •  pokud jste trpěl(a) žaludečními nebo dvanáctníkovými vředy 

Velmi vzácně se v souvislosti se v souvislosti s užíváním acetylcysteinu objevily závažné kožní reakce (Stevensův-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom). Objeví-li se při užívání acetylcysteinu nově jakékoli kožní nebo slizniční poruchy, neodkladně se poraďte s lékařem. 

Při nesnášenlivosti histaminu má být léčba acetylcysteinem co nejkratší. Šumivá tableta přípravku ACC LONG obsahuje přibližně 13,6 mMol (313 mg) sodíku. To je třeba vzít v úvahu, máte-li předepsánu dietu s omezaným přívodem sodíku. Pacienti nesnášející sorbitol nebo fruktózu, např. s deficitem fruktosa-1-6-difosfatázy (kongenitální metabolickou poruchou) nemohou přípravek užívat. Také pacienti se vzácnou hereditární nesnášenlivostí galaktózy, s deficitem laktázy nebo s glukózo-galaktózovou malabsorpcí nemají přípravek užívat. 

Další léčivé přípravky a přípravek ACC LONG

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat. 

Účinky přípravku ACC LONG a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Než začnete současně s užíváním přípravku ACC LONG užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. 

Při současném užívání ACC LONG a antitusik (léky tlumící kašel) může pro snížení kašlacího reflexu dojít k nebezpečnému zadržení vytvořeného hlenu v dýchacích cestách. Pro současné užívání ACC LONG a antitusik proto musí být zvlášť závažné důvody a antitusika mohou být užívána současně s ACC LONG pouze na přímé doporučení lékaře. 

Při současném perorálním užívání některých antibiotik ( tetracyklinu, polosyntetických penicilinů, aminoglykosidů, cefalosporinů) se musí ACC LONG užívat s odstupem nejméně 2 hodin. Je vhodné zachovávat tento odstup i u jiných antibiotik (neplatí to však pro amoxicilin, doxycyclin, erythromycin, thiamfenikol , cefuroxim , cefixim a lorakarbef). 

Při současném užívání ACC LONG a přípravků s nitroglycerinem může dojít k zesílenému rozšiřování cév a ke zbrzdění shlukování krevních destiček. 

Přípravek ACC LONG s jídlem a pitím 

Účinek acetylcysteinu na hlen se zesiluje zvýšením příjmu tekutin. 

Těhotenství,kojení a fertilita

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék. V těhotenství a v období kojení může být přípravek užíván jen jsou-li pro to zvlášť závažné důvody a na doporučení lékaře. 

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Neovlivňuje. 

Důležité informace o některých složkách ACC LONG

Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním, než začnete tento léčivý přípravek užívat. 

 

3. Jak se ACC LONG užívá 

Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. 

Doporučená dávka přípravku je:Dospělí a mládež od 14 let užívají 1krát denně 1 šumivou tabletu. 

U nemocných s mukoviscidózou s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg může lékař zvýšit denní dávku acetylcysteinu na 800 mg. 

Aby se u chronického zánětu průdušek a u mukoviscidózy dosáhlo profylaktického účinku vůči infekcím, měla by být léčba u těchto onemocnění dlouhodobá. Délku léčby určí lékař individuálně podle typu, závažnosti a průběhu onemocnění. Přesné dávkování v těchto případech vždy určí lékař. 

Šumivá tableta se užívá po jídle, rozpuštěná v 1/2 sklenice vody. Roztok se užívá brzy po rozpuštění tablety; vzhledem k tomu, že přípravek je stabilizován kyselinou askorbovou, je možné roztok vypít nejpozději do 2 hodin po rozpuštění tablety, tabletu lze také rozpustit v teplé vodě. 

Jestliže se příznaky onemocnění do 5 dnů nezlepší, nebo se naopak zhoršují, nebo se projeví nežádoucí účinky, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.

Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní. 

Jestliže jste užil(a) více přípravku ACC LONG, než jste měl(a)

Při předávkování nebo náhodném požití šumivých tablet dítětem se poraďte s lékařem. 

Jestliže jste zapomněl(a) užít ACC LONG

Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. 

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. 

 

4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i ACC LONG nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. 

Hodnocení výskytu nežádoucích účinků vychází z tého klasifikace jejich frekvence: 

  • Velmi časté: mohou postihnout až 1 z 10 pacientů
  • Časté: mohou postihnout až 1 z 10 pacientů
  • Méně časté: mohou postihnout až 1 ze 100 pacientů
  • Vzácné: mohou postihnout až 1 z 1000 pacientů
  • Velmi vzácné: mohou postihnout až 1 z 10000 pacientů
  • Neznámá četnost: z dostupných údajů nelze určit 

Méně časté nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 ze 100 pacientů) 

  • Zvonění v uších
  • Záňět ústní sliznice, bolesti v břiše, průjem, zvracení, pálení žáhy a nevolnost
  • Bolesti hlavy, horečka, alergické reakce (svědění, kopřivka, vyrážka, zčervenání kůže, křečprůdušek, zrychlený tep, pokles krevního tlaku)

Vzácné nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 1000 pacientů)

  • Dušnost, křeč průdušek – převážně u pacientů s hyperreaktivním bronchiálním systémemve spojitosti s bronchiálním astmatem

Velmi vzácné nežádoucí účinky (mohou postihnout až 1 z 10000 pacientů)

  • Anafylaktické reakce až šok

Navíc se v souvislosti s podáváním acetylcysteinu velmi vzácně vyskytlo krvácení, zčásti na podkladě alergické reakce.

Při podávání acetylcysteinu byla v různých studiích prokázána snížená shlukování krevních destiček; klinický význam tohoto účinku však není jasný.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému ošetřujícímu lékaři nebo lékárníkovi.

 

5. Jak ACC LONG uchovávat 

  • a) plastové tuby : Přípravek uchovávejte při teplotě do 30°C.
  • b) trojvrstvé sáčky: Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání. 

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí 

ACC LONG nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na krabičce za „Použitelné do:“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. 

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí. 

 

6. Obsah balení a další informace  

Co ACC LONG obsahuje

Léčivou látkou jeacetylcysteinum 600 mg v 1 šumivé tabletě 

Pomocnými látkami jsouMonohydrát kyseliny citronové, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, mannitol, laktosa, kyselina askorbová, natrium-cyklamát, dihydrát sodné soli sacharinu, dihydrát citronanu sodného, ostružinové aroma. 

Jak ACC LONG vypadá a co obsahuje toto balení

ACC LONG jsou bílé, kulaté, hladké tablety s půlící rýhou a s vůní po ostružinách. 

Balení: 

  • a) plastové tuby : 6, 10, 20, 25, 50, 100 šumivých tablet
  • b) trojvrstvé sáčky: 6, 10, 20, 25, 50, 100 šumivých tablet                                                                                                                                     

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. 

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce 

Držitel rozhodnutí o registraci:

Hexal AG, Holzkirchen, Německo 

Výrobce:

Salutas Pharma GmbH, Barleben, Německo 

Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci: Sandoz s.r.o., Praha, office.cz@sandoz.com 

Tato příbalová informace byla naposledy schválena: 6.3.2013 

 

EAN: 4030855002511
Značka: ACC
Produktová řada: ACC Long
SUKL kód: 0057396
Velikost balení: 20 ks
Věk: >14 let
Forma: Šumivé tablety a granule
Pro: Pro děti, Pro dospělé
Režim výdeje: Volně prodejné HVLP
Trápí mě: Vlhký kašel a špatné odkašlávání, Dýchání a hlasivky
Originální název: ACC Long tbl.eff.20x600mg
Ke stažení: Čtěte pozorně příbalovou informaci zde
Skladem u dodavatele Zítra můžete mít možnosti doručení