Oční optika (146 produktů)

Kategorie nabízí produkty, které vám pomohou řešit problémy se zrakem. Najdete zde jak kontaktní čočky rozdělené dle frekvence nošení, tak příslušenství k čočkámkapky i roztoky. Pokud nejste příznivci kontaktních čoček, vyberte si vhodné dioptric…

Zobrazit více

Kategorie nabízí produkty, které vám pomohou řešit problémy se zrakem. Najdete zde jak kontaktní čočky rozdělené dle frekvence nošení, tak příslušenství k čočkámkapky i roztoky. Pokud nejste příznivci kontaktních čoček, vyberte si vhodné dioptrické brýle

Netrpíte-li vadou zraku, prohlédněte si nabídku slunečních brýlí (včetně dětských), brýlí pro řidiče nebo proti modrému světlu, případně sportovních brýlí. V kategorii příslušenství k brýlím si vyberete pouzdro, šňůrku nebo hadříky na brýle. 

Krátkozrakost a dalekozrakost – jaký je rozdíl?

V případě krátkozrakosti (odborně myopie) neostře či zamlženě vidíme do dálky, snažíme se na vzdálené předměty neustále zaostřovat, a oko se tak hodně namáhá. Údajně se jedná o nejčastější vadu zraku, která má buď genetickou příčinu, nebo je v dnešní době plné monitorů a displejů často také získaná. Počty dioptrií jsou u krátkozrakosti doprovázeny znaménkem „–”. Většinou se tato vada dá jednoduše napravit brýlemi, čočkami, případně laserovou operací. 

Dalekozrakost, hypermetropie, je vrozená vada, která umožňuje dobré vidění na dálku, ale problémem je neustálé zaostřování na blízké předměty. Pokud dalekozrakostí trpíte, sami víte, že bez brýlí nebo kontaktních čoček se oči při čtení nebo psaní velmi namáhají, což může vyústit v nepříjemné bolesti hlavy. Počty dioptrií jsou u dalekozrakosti doprovázeny znaménkem „+”.

Kromě těchto dvou vad je další častou vadou tzv. astigmatismus neboli nepravidelné zakřivení rohovky (namísto zakulaceného je její povrch oválný) a postižený vidí rozostřeně, někdy až dvojitě.

Jak se měří dioptrie?

Dioptrie vám může změřit buď oční lékař (oftalmolog) nebo odborník v optice (optometrista). Zatímco u oftalmologa můžete na vyšetření čekat i pár měsíců, optometrista vás objedná většinou za pár dnů. Pokud by však zjistil nějaký problém, pošle vás za očním lékařem. 

Samotné měření dioptrií probíhá pomocí přístroje zvaného autorefraktokeratometr a proces měření a stanovení počtu dioptrií se odborně nazývá refrakce. Toto vyšetření je naprosto bezbolestné.

Jaký je rozdíl v dioptriích u brýlí a kontaktních čoček?

Možná o tom slyšíte poprvé, ale brýle a čočky se u vyšších hodnot opravdu mohou lišit, a to až o celou jednu dioptrii. Od hodnoty +/– 3,50 se dioptrie přepočítávají podle tabulek, takže např. hodnota +4,50 u brýlí je +4,75 u čoček a tento rozdíl se dále navyšuje.

Je to dáno tím, že čočka těsně přiléhá na oko, zatímco brýlová čočka je od oka vzdálená pár centimetrů. Pokud tedy chcete od brýlí přejít ke kontaktním čočkám, je nutné si nechat zrak přeměřit. 

Co vybrat – brýle, nebo čočky?

Možná právě váháte nad tím, jestli investovat raději do brýlí, nebo do kontaktních čoček. I v tomto případě má každý produkt své pro a proti.

Brýle

  • Zdraví: brýle jsou hygieničtější než kontaktní čočky
  • Pohodlí: jednoduše sundáte a nandáte podle potřeby
  • Finance: do brýlí investujete jednou a většinou vám vydrží několik let
  • Módní doplněk: existuje nepřeberné množství různě tvarovaných a barevných oblouček, které stylově doplní váš šatník

Kontaktní čočky

  • Kvalita vidění: oproti brýlím podporují také periferní vidění
  • Sport a pohyb: s čočkami můžete jednoduše sportovat
  • Pohodlí: v zimě se nezamlžují

Uživatelé hodnotí nejlépe značky Biofinity. Pokud jste si nezvolili v této kategorii žádný produkt, podívejte se také na kategorie Brýle, Kontaktní čočky a Příslušenství k čočkám. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Biofinity 6 čoček.

Product image

Hyabak 0.15% oční kapky 10 ml

Můžete mít dnes269 Kč
Product image

Hylo GEL 10 ml

Můžete mít dnes349 Kč
Product image

Hylo Dual 10 ml

Můžete mít dnes339 Kč
Product image

Protectum Sensitive 10 ml

Můžete mít dnes119 Kč
Product image

Thealoz Duo Oční kapky 10 ml

Můžete mít dnes409 Kč

Glassa Brýle na počítač PCG03 modrá

Můžete mít dnes
279 Kč
Product image

Hylo Fresh 10 ml

Můžete mít dnes229 Kč
Banner
Product image

Keen Brýle pro řidiče 31187

Můžete mít dnes169 Kč
Product image

3F Vision Photochromic 1163z

Můžete mít dnes1 290 Kč
Product image

Ocutein ALLERGO Oční kapky 15 ml

Můžete mít dnes189 Kč
Product image

Opti-Free PureMoist 300 ml

Můžete mít dnes289 Kč
Product image

Keen Pouzdro na sluneční brýle

Můžete mít dnes76 Kč
Oční optika - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Oční optika ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Oční optika lidé hodnotí na 92 %
Recenze produktu: 3F Vision Shaft 1475
5 / 1x
odpovidají popisu
Recenze produktu: Glassa Brýle na počítač PCG09 černá/zlatá
5 / 3x
Elegantní a kvalitní brýle, které zabraňují a ochraňují před škodlivým modrým světlem. Po zakoupení na ně nedám dopustit a jsem z nich nadšená. Práce na počítači je mnohem příjemnější a bolest očí nebo migrény již nemám. Jsou z lehkého materiálu a opravdu zajistí komfort na práci, kterou potřebujete a oceníte.
Recenze produktu: Hylo Dual 10 ml
5 / 33x
Konečne kvapky, ktoré mi po operácii katarakty "sadli"\ud83d\ude42výborné aj pri alergických prejavoch ako svrbenie, slzenie
Recenze produktu: Optosol Plus 250 ml
5 / 1x
Přijatelná kvalita za rozumnou cenu.
Recenze produktu: Dooky BabyBanz sluneční brýle Silver Star
5 / 1x
OK
Recenze produktu: 3F Vision Defence 1736
5 / 1x
První brýle pro 4.leteho kluka jsou dobré, odolné.
Recenze produktu: 3F Vision Version 1845
5 / 2x
dobře sedí na tváři
Recenze produktu: Ocutein ALLERGO Oční kapky 15 ml
5 / 15x
super
Recenze produktu: Glassa Brýle na počítač PCG02 černá/červená
5 / 2x
Syn používá denně na práci s PC a sledování TV večer, lépe se mu usíná a nemá tak unavené oči. Šetří zrak a eliminuje škodlivé modré světlo, které má negativní vliv nejen na oči, ale celý organismus.
Recenze produktu: Glassa Brýle na počítač PCG09 černá/modrá
5 / 1x
Brýle Glassa proti modrému světlu jsem si pořídil, protože při delší práci na počítači jsem míval unavené oči, které mě pálili a trvalo déle, než jsem byl schopný zaostřit například na papír, kde jsem si potřeboval udělat poznámky. S těmito brýlemi dochází k výrazně menší únavě očí, tudíž zvládám pracovat s počítačem celý den bez pálení očí. Samotné brýle mě překvapily svou pevnou a bytelnou konstrukcí (upřímně za tuto cenu jsem čekal horší kvalitu zpracování). Brýle mají opravdu jen velmi lehce nažloutlá skla, tudíž obraz co oko vnímá je téměř nerozeznatelný od toho, když brýle nemá. Rozdílu jsem si všiml jen když jsem se na to detailně zaměřil, kdy nejlépe lze pozorovat rozdíl na bílém pozadí na monitoru, kdy normálně má bílá nádech lehce do modra a s brýlemi je spíše s nádechem do oranžova. Celkově bych brýle doporučil každému, kdo trpí na únavu očí při delší práci na počítači. Za danou cenu dostanete velmi kvalitní produkt, který pomáhá.
Nahoru

Podívejte se na produkty z kategorie Oční optika seřazené od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Oční optika seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Oční optika jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů.