Přírodní opalovací krémy - Sun Vital (2 produktů)

Pokud se příliš dlouho a příliš často vystavujete slunečním paprskům, riskujete, že si nevratně poškodíte kůži. UV záření (především UV-B) totiž způsobuje škody v DNA svrchní vrstvy kůže (epidermis).

 Zobrazit více

Pokud se příliš dlouho a příliš často vystavujete slunečním paprskům, riskujete, že si nevratně poškodíte kůži. UV záření (především UV-B) totiž způsobuje škody v DNA svrchní vrstvy kůže (epidermis).

Chemická x přírodní ochrana

Běžné opalovací krémy chrání pokožku pomocí tzv. chemických filtrů. Látky z nich proniknou do svrchní vrstvy kůže, kde dopadající záření přemění na jiné typy energie (typicky tepelnou). Jejich nevýhodou je, že se musí aplikovat nejméně 20–30 minut před příchodem na slunce a navíc se hovoří o jejich zdravotní závadnosti. A to především pro osoby s citlivou kůží, jako jsou děti, těhotné nebo kojící ženy. Chemické filtry mohou vyvolat alergie a zkoumá se i jejich ovlivňování hormonálního systému.

Jak fungují přírodní filtry?

Hovoříme o tzv. minerálních nebo fyzikálních filtrech. Fungují vlastně jako zrcadlo. Opalovací krémy s těmito přírodními filtry obsahují mikroskopické částečky látek, jako je např. oxid titaničitý nebo oxid zinečnatý, které na kůži vytvoří bílou vrstvu (někdy spíše bílé fleky, protože rozmazat jdou hůře) a ty poté sluneční paprsky odrážejí. Účinkují tedy hned po namazání.

Přírodní opalovací krémy pro děti – jsou vhodné a dostatečně účinné?

Přírodní opalovací krémy pro děti jsou doporučovány více než běžné přípravky na opalování. Jejich účinnost by měla být stejná jako u jiných opalovacích krémů.

Pro koho jsou opalovací krémy s filtry na přírodní bázi určeny?

Pro všechny s citlivou pokožkou, zejména alergiky a děti včetně batolat.

Mají tyto opalovací přípravky nějaká rizika?

Kvůli tomu, aby se krémy dobře nanášely, se minerální látky „zmenšují“. Jakmile dosáhnou velikosti nanočástic, mohou zde určitá zdravotní rizika existovat. Především proto, že není dostatečně prokázáno, jak nanočástice v těle fungují. To je ale i problém některých chemických opalovacích krémů, které nanočástice také obsahují. Proto od roku 2013 musí být kosmetika s nanočásticemi viditelně označena (nařízení EU).

Jaké jsou další výhody přírodních opalovacích krémů?

Kupujete-li si produkt zavedeného výrobce přírodní kosmetiky, můžete mít téměř jistotu, že neobsahuje mikroplasty.

Jak vysoké ochranné faktory mají tyto opalovací prostředky?

Přípravky se prodávají s SPF 30 i 50. Ve skutečnosti vám ale, pokud budete dodržovat pravidla rozumného opalování, bude stačit i ochranný faktor 25.

V jaké formě se přírodní opalovací krémy prodávají?

Nejčastěji je koupíte jako klasický krém nebo opalovací mléko. Sehnat u nás ale můžete i přírodní opalovací máslo

Jak jinak chránit pokožku proti slunci:

  • U kojenců a malých dětí používejte opalovací krém již od března či dubna. Děti reagují citlivě již na první slunce. Nezapomínejte na něj ani v zimě, kdy se sluneční paprsky od sněhu odráží stejně intenzivně jako od vodní hladiny.
  • Vždy se vyhýbejte polednímu slunci (mezi 11. a 14. hodinou).
  • Držte se ve stínu (ale i tam se namažte, UV záření ve stínu není intenzivní, ale stále existuje).
  • U kojenců a batolat zkontrolujte, zda nějakou ochranu proti UV záření poskytuje kočárek a případně ji doplňte (UV plachty a stínidla).
  • Používejte ochranné pomůcky: sluneční brýle pro děti i sluneční brýle pro dospělé, čepice, koupací oblečení.
  • Nezapomínejte na ochranu rtů (především dolní ret, horní ret je částečně chráněn nosem).

Jaké jsou osvědčené značky přírodních opalovacích krémů?

Kvalitní přírodní kosmetiku vyrábí značka Weleda (dětské mléko na opalování SPF 30 je jedním z našich bestsellerů). Čistě přírodní je i kosmetika Attitute (tento dětský opalovací krém je bez nanočástic). Známá je i značka Lavera (zkuste opalovací krém Sensitiv SPF 30). BIO VIVACO ještě není příliš známá značka, ale doporučujeme zkusit jejich přírodní opalovací mrkvové máslo, které má faktor 15 a skvěle se roztírá.

V kategorii Přírodní opalovací krémy si podle vás nejlépe vedou značky Woodenspoon, Eco Cosmetics a Attitude. Hledáte něco speciálního v kategorii Přírodní opalovací krémy? Pro ještě přesnější výsledky zkuste použít filtry v levém menu nebo prozkoumejte top produktové řady jako například Alphanova Sun Pro ještě přesnější výsledky můžete zkuste využít chytrý filtr v levém menu. Nejlépe hodnoceným produktem v kategorii Přírodní opalovací krémy je Alphanova Opalovací krém pro miminka SPF 50+ BIO 50 ml .

Přírodní opalovací krémy - Sun Vital - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Přírodní opalovací krémy - Sun Vital ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Přírodní opalovací krémy - Sun Vital lidé hodnotí na 86 %
Recenze produktu: Woodenspoon Opalovací tělové mléko Baby & Family SPF50 100 ml
5 / 2x
Používám na roční dceru, má velmi příjemnou konzistenci a hlavně nezanechává bílý film. Dceru i tak držím hlavně ve stínu, každopádně se po použití krému neopálila, takže dle mého funguje.
Recenze produktu: Seventy-one Opalovací tyčinka SPF50+ Západ slunce 10 g
5 / 1x
Celkově balení je malé, skladné. Skvělý nápad v tuhém stavu. Dobře se aplikuje.
Recenze produktu: Ceumed Nosko Opalovací krém SPF 50+, 75 ml
5 / 1x
Výborný pomer cena/kvalita.
Recenze produktu: Weleda Dětské mléko na opalování SPF30 sensitive 150 ml
5 / 2x
Doporučuji, z hlediska NT (non toxic), přírodní složení pro pokožku dítěte
Recenze produktu: Bioderma Photoderm AR SPF 50+ 30 ml
5 / 2x
5+
Recenze produktu: Woodenspoon Opalovací tělové mléko Baby & Family SPF 30, 1 x 50 ml
5 / 3x
Naprosto spokojená
Recenze produktu: Vivaco Bio Mrkvové opalovací máslo SPF6 150ml 150 ml
5 / 3x
Jsem spokojena s produktem, v rodině používáme již druhou sezónu.
Recenze produktu: Bioderma Photoderm KID mléko SPF 50+ 100 ml
4.8 / 19x
sdasd
Recenze produktu: Alphanova Opalovací krém ve spreji SPF 30, BIO 125 g
4.7 / 3x
Pokud se po opalovaní pořádně nevysprchujete (což není doporučováno kvůli pomalému vstřebávání vitaminu D), tak začnete páchnout jako byste na sobě měli starý obvaz. Nic příjemného. Kupte si jiný krém.
Recenze produktu: Vivaco Bio Přírodní opalovací mrkvové máslo SPF15, 150 ml
4.4 / 7x
Vydává se opět za přírodní a přitom obsahuje syntetické a v některých zemích dokonce zakázané látky. Není to od výrobce podraz, uvádět že je výrobek bio. Každý si nečte celé složení, věří když výrobce uvede že je to přírodní.

Podívejte se na produkty z kategorie Přírodní opalovací krémy seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Přírodní opalovací krémy seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Přírodní opalovací krémy najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.