Opalovací krémy SPF 25 (8 produktů)

Opalovací přípravky s ochranným faktorem 25 (SPF 25) poskytují střední ochranu proti slunečnímu záření. Jsou určeny především pro dospělé s pokožkou fototypu III a IV.  

 Zobrazit více

Opalovací přípravky s ochranným faktorem 25 (SPF 25) poskytují střední ochranu proti slunečnímu záření. Jsou určeny především pro dospělé s pokožkou fototypu III a IV.  

Co znamená fototyp pokožky? 

Lidskou pokožku podle její ciltivosti na sluneční záření dělíme do několika skupin (hovoříme o tzv. fototypech). Přípravky s ochranným faktorem 25 by měli používat zejména lidé, jejichž pokožka patří k fototypu III a IV (mají světle hnědou pokožku, která dobře a bez problémů tmavne, světle nebo tmavě hnědé vlasy – podrobnější popis jednotlivých fototypů naleznete zde).

Jak mám rozumět UV faktoru?

UV faktor udává, o kolik déle času můžeme strávit vystaveni slunečním paprskům (bez toho aniž by se naše kůže spálila), oproti tomu kolik času bychom mohli na slunci strávit nenamazaní.

Pro lepší pochopení uveďme příklad: Máme-li člověka s velmi citlivou světlou kůží, který patří k fototypu I, pak víme, že na slunci může bez použití opalovacích přípravků pobývat přibližně 10 minut. Pokud se takový člověk namaže opalovacím krémem s ochranným faktorem 20, pak se tato doba prodlouží na 200 minut (vypočítáno jako 10x20).

Ale pozor: Tento výpočet vznikl na základě laboratorních výzkumů. A nastolit takové podmínky jaké jsou v laboratoři se povede jen málokomu. Především bývá problém v množství opalovacího krému, který nanášíme (zpravidla používáme méně než by bylo vhodné). Proto je nutné vypočtené číslo ještě ponížit a počítat pouze se zhruba 60% z původně vypočtené doby, tedy 120 minutami.

Jak dělíme opalovací krémy podle stupně ochrany před slunečním zářením?

  • Nízká ochrana: SPF 6-10
  • Střední ochrana: SPF 15-25
  • Vysoká ochrana: SPF 30-50
  • Velmi vysoká ochrana: SPF 50 a více

Obecně se doporučuje používat pro dospělé alespoň SPF 20 a pro větší děti alespoň SPF 30, pro velmi malé děti nejméně SPF 50, ale kojence a batolata je lepší slunci vůbec nevystavovat.

Na obalu zkoumejte nejen ochranný faktor, ale i to, zda opalovací prstředek poskytuje ochranu proti UVA i UVB záření.

Proč opalovací přípravky s SPF 25 nedoporučujeme dětem?

Dětská pokožka je mnohem citlivější než pokožka dospělých. Její přirozené ochranné mechanismy nejsou u dětí ještě zcela vyvinuty. Je tedy nutné ji více chránit, proto doporučujeme vždy používat speicální dětské opalovací prostředky.

Musím se ještě chránit před sluncem, když použiji krém s ochranným faktorem 25?

Ano. Vždy bychom měli dodržovat několik základních zásad:

  • Vždy se snažte vyhýbat přímým slunečním paprskům v poledne (tj. zhruba od 11 do 14 hodin).
  • Nezapomínejte na ochranu rtů, i na nich je citlivá pokožka.
  • Snažte se pobývat ve stínu, ale i zde se chraňte krémem. Zvláště u malých dětí dejte pozor, aby i kočárek, ve kterém venku spí, nestál na přímém slunici nebo alespoň byl z materiálu, který UV záření nepropustí.  
  • Používejte další ochranné pomůcky – sluneční brýle (i pro malé děti), klobouk nebo čepici, ochranné oblečení (zvláště při vodních sportech).   

Jaké značky opalovacích přípravků s SPF 25 jsou nejlepší?

Daylong je dlouhodobě jednou z nejpopulárnějších značek v segmentu opalovacích prostředků. Tato švýcarská značka si získala oblibu zákazníků především vlastnostmi svých výrobků – dobře se roztírají, nelepí, nezanechávají stopy. Navíc nabízí péči pro celou rodinu, včetně přípravků pro kojence. Doporučujeme zkusit Daylong ultra SPF 25. Jedná se o lipozomální locio, které je extrémně odolné proti vodě. K moři tedy ideální.  

V rodinném balení zakoupíte ochranné mléko  od Vichy (Idéal Soleil SPF 20). Jeho hlavní výhodou je, že jej lze používat jak na tělo, tak na citlivou pokožku obličeje a nepotřebujete tedy žádný další opalovací prostředek.  

V segmentu opalovacích prostředků se střední ochranou jsou velmi populární oleje na opalování, které se snadno nanášejí a pokožku navíc promastí. Tím napomáhají v boji proti stárnutí. Zkusit můžete třeba Garnier Ambre Solaire Golden Protect nebo Astrid SUN, který je navíc obohacen i o vzácné oleje (arganový, mrkvový a jiné).

Protože vzácný arganový olej (nazývaný také marocké zlato) skvěle hydratuje pokožku, doporučujeme zkusit i opalovací mléko s arganovým olejem v praktickém balení s pumpičkou.

Značku Piz Buin založil v roce 1975 student chemie, který si na stejnojmenné hoře bolestivě spálil obličej. Možná i kvůli sportovním aktivitám zakladatele jsou opalovací přípravky této značky odolné nejen proti vodě, ale i vůči vašemu vlastnímu potu. Vyzkoušejte hydratační krém na opalování.  

 

V kategorii Opalovací krémy SPF 25 jste si nejvíc oblíbili značky Woodenspoon a Asombroso. Máte zálusk na něco konkrétního z kategorie Opalovací krémy SPF 25? Nejlépe hodnoceným výrobkem v kategorii Opalovací krémy SPF 25 je Woodenspoon Wooden Spoon Opalovací mléko na obličej a tělo SPF 35+ 50 ml .

Opalovací krémy SPF 25 - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Opalovací krémy SPF 25 ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Opalovací krémy SPF 25 lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Sun Vital Sun Vivaco SUN Bronz Opalovací máslo SPF20 s arganovým olejem 200 ml
5 / 33x
Dobře se roztírá a krásně voní
Recenze produktu: Sun Vital Vivaco Arganové opalovací máslo OF25 200 ml
5 / 8x
použivám jej pravidelně, pokožka je měkká, pružná a krásně opálená
Recenze produktu: Sun Vital Sun Vivaco Opalovací olej s arganovým olejem SPF20 rozprašovací 200 ml
4 / 2x
supr

Podívejte se na produkty z kategorie Opalovací krémy SPF 25 seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Opalovací krémy SPF 25 seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Opalovací krémy SPF 25 najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.