Opalovací kosmetika | kosmetika na opalování (416 produktů)

Dobrý den, plavky ven! A taky ty správné opalovací olejíčky, krémy a spreje. Nepodceňujte neviditelnou sílu sluníčka. Ať z toho potom není mrzení. Přečtěte si, na co si dát během opalování bacha. Krásné léto a hlavně – slunce v duši.

rozdelovník
rozdelovnik

Zdravé opalování

 

K dovolené neodmyslitelně patří pobyt na sluníčku a opalování. Všichni už jsme někdy slyšeli o rizicích spojených s UV zářením, a proto se opalujme s rozumem. Slunci se přece jen nevyhneme a ani by to nebylo rozumné. Antidepresivní účinky slunečního záření a jeho význam při tvorbě vitamínu D jsou pro nás nesmírně důležité. Kvalitní opalovací přípravky jsou jedním ze zásadních způsobů ochrany před spálením pokožky, zvláště pokud víme, že na slunci budeme opravdu dlouho. Nezapomeňte, že pro maximální ochranu je nutné opalovací krém nebo sprej nanášet opakovaně během dne.

Jaký faktor opalovacího krému si vybrat?

SPF je míra ochranného faktoru proti slunci – vyšší číslo, vyšší ochrana. Panuje ovšem názor, že SPF 50+ potřebují jen lidé s přecitlivělou pokožkou na slunce a ti, co se opálit nechtějí. Vysoké SPF ale nefunguje jako fyzický štít proti opálení. Pouze dává pokožce více času, než se spálí. Faktor se navíc snižuje podle toho, kolik krému nanesete. Nerovnoměrně a tence nanesený krém s SPF 50 bude pořád chránit víc, než dobře nanesený krém s SPF 15. Za to malé množství SPF 15 nechrání téměř vůbec, proto je vyšší faktor lepší obranou proti spálení pro kohokoliv, nejen pro ty bledé a citlivé.

Opalování dětí

Opalování dětí

Sluneční paprsky a letní teploty lákají děti a dospělé, aby trávili čas venku. Určitě při plánování svých výletů za sluncem nezapomeňte na krém na opalování pro děti. Dětský opalovací krém je možné používat od půl roku věku dítěte.

Další nezbytná kosmetika pro děti

Rozdelovník

Péče po opalování

 

Pro zdravý bronz nevynechávejte přípravky po opalování. Nejčastěji se jedná o kosmetiku s obsahem Panthenolu anebo Aloe Vera. Pomáhají pokožku hydratovat a regenerovat po náročném dni na slunci (tedy, náročném alespoň pro pokožku). Zároveň se doporučuje dodržovat zvýšený pitný režim.

Podpora zdravého opalování

Bronzové pokožce můžete prospět i zevnitř užíváním betakarotenu a vitamínu C. Oba jsou antioxidanty, tedy pomáhají mimo jiné proti stárnutí pokožky. Betakaroten je zároveň barvivo, které napomáhá ke krásně bronzovému opálení. Ačkoliv je to spíše babská rada, některým lidem betakaroten uleví od alergie na slunce, pokud je berou alespoň 3 týdny před dovolenou.

betakaroten

GS Betakaroten gold 15mg 120 kapslí

Můžete mít dnes242 Kč
Dárek: Hansaplast Aqua Protect Vodotěsná náplast 20 ks jako DÁREK!
Akce: Sleva 100 Kč při nákupu produktů značky Green Swan nad 590 Kč.

GS Betakaroten gold 15mg 30 kapslí

Můžete mít dnes116 Kč
Akce: Sleva 100 Kč při nákupu produktů značky Green Swan nad 590 Kč.
rozdelovnik

Vysušené vlasy

 

Léto se neúprosně blíží – čas strávený na slunci a ve vodě. Ať už preferujete jezero nebo moře, naše vlasy potřebují patřičnou péči. Připravme se společně na letní období. Projdeme si veškerou kosmetiku pro hydrataci vlasů. Podíváme se na pomůcky pro perfektní styling vlasů v létě.

Head & Shoulders Šampón Menthol 900 ml

Můžete mít dnes299 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!

Pantene Pro-V Intensive Repair Šampon na poškozené vlasy 1000 ml

Můžete mít dnes279 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!

Pantene Pro-V extra volume šampon, na zplihlé vlasy 1000 ml

Můžete mít dnes279 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!

Pantene Intense Hydration Surge Sorbet Maska na vlasy 160 ml

Můžete mít dnes149 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!

Pantene Pro-V Keratin Protect Oil 100 ml

Můžete mít dnes179 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!

Pantene Hair Biology De-frizz & Illuminate maska 160 ml

Můžete mít dnes149 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!
rozdelovnik

Spálená pokožka

 

Opalovat se musíme s rozumem, jinak hrozí nejen přecitlivělá červená pokožka, ale také malé puchýřky. Slunce tedy většinou způsobuje povrchové popáleniny I. stupně, jenže narozdíl od nehody s vařící vodou nás spaluje pomalu, postupně a nenápadně. Proto spousta lidí spálení sluncem podceňuje, ačkoliv může silně znepříjemnit relax na dovolené. I v tomto případě je panthenol váš nejlepší přítel, společně s aloe vera gely a dalšími přípravky na zklidnění pokožky po opalování.

Jak na puchýře po opalování?

Stejně jako u jiných popálenin, puchýře nepropichujte. Běžte si dát studenou sprchu a chlaďte ty nejhorší oblasti. Poté aplikujte chladivý a hojivý přípravek po opalování, např. panthenol sprej, a nechte zaschnout. V ideálním případě byste nyní měli odpočívat doma mimo slunce a průběžně si spáleniny chladit. Pokud jste na dovolené a táhne vás to ven, musíte značně vylepšit svou sluneční ochranu. Nepobývejte na přímém slunci, mažte se co nejvyšším faktorem a popálená místa zakryjte oblečením, skrze které neprosvítá světlo.

Připravte pokožku na léto!

Gillette Venus For women Venus hlavice 4 ks

Můžete mít dnes280 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!

Gillette Venus strojek + 2 hlavice

Můžete mít dnes230 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!

Gillette Venus Swirl Extra Smooth náhradní holicí hlavice 8 ks

Můžete mít dnes750 Kč
Akce: Cashback až 800 Kč!

Čas dovolených se nezadržitelně blíží a všichni se již těšíme na zasloužený letní odpočinek. Užijte si svou dovolenou bez potíží a vybavte si lékárničku na cesty. Nezáleží, jestli trávíte dovolenou v tuzemsku, nebo cestujete za exotikou – objevte produkty, které by v žádné cestovní lékárničce neměli chybět.

Product image

Enditril 10 tvrdých tobolek

Můžete mít dnes249 Kč
Product image

Urinal Akut 10 tablet

Můžete mít dnes349 Kč
Product image

Carbofit Čárkll 20 tobolek

Můžete mít dnes86 Kč

K bronzově opálené pokožce vám pomůže kvalitní opalovací krém, mléko nebo olej. V naší nabídce naleznete přípravky s různými ochrannými faktory (až 50+), krémy pro citlivou pokožku nebo krémy a mléka vhodné pro děti. Aby vaše opálení vydrželo co nejdéle, sáhněte po mléku po opalování, které pokožku hydratuje a zklidní. Opálení ale můžete být po celý rok díky samoopalovacím krémům. Na ošetření kůže vystavené nadměrnému slunění je již tradičním pomocníkem Panthenol. Přináší okamžitou úlevu, zklidňuje a pokožku příjemně zchladí. Tuto nezbytnou součást výbavy na letní dovolenou můžete koupit jako sprej, tělové mléko nebo pěnu. 

Ohledně SPF je také důležité vědět:

 • SPF 15: Tyto opalovací krémy filtrují asi 93 % UVB paprsků.
  Často tedy chrání před spálením sluncem, nikoliv před rakovinou kůže nebo stárnutím pokožky.
 • SPF 25: Tyto opalovací krémy filtrují asi 95 % UVB paprsků.
 • SPF 30: Tyto opalovací krémy filtrují asi 97 % UVB paprsků.
 • SPF 50: Tyto opalovací krémy asi 98 % UVB paprsků.

Rady pro specifické kožní podmínky

Opalovací krémy pro děti:

 • Chemikálie mohou dráždit citlivou dětskou pokožku. Zvláště PABA a oxybenzon jsou spojovány s kožními reakcemi. Opalovací krémy s oxidem zinečnatým a oxidem titaničitým mají tendenci být lépe tolerovány dětmi a osobami s citlivou kůží a obvykle se nacházejí v opalovacích krémech pro kojence a děti. Doporučovány jsou také minerální opalovací krémy.
 • Naučit děti používat opalovací krémy může být také složité, zkuste tedy krémy s rozprašovačem nebo krémy s barevnými obaly, které mohou být pro děti zábavnější k použití. (Krémy ve spreji by neměly být aplikovány přímo na obličej – nastříkejte je do rukou a poté aplikujte na obličej).

Pro kůži náchylnou k alergiím, akné a růžovce:

 • Ti, co trpí výše zmíněným, by se měli vyvarovat výrobkům obsahujících konzervační nebo vonné látky, stejně jako přípravkům obsahujícím PABA nebo oxybenzon. Minerální opalovací krémy jsou dobrou volbou, stejně tak přípravky vyrobené ze salicylátů a ekamsulu. Pacienti s alergií a růžovkou by se měli také vyhnout opalovacím krémům obsahujícím alkohol.
 • Lidé s náchylností k akné by se měli vyvarovat mastným opalovacím krémům, máslům a mlékům, protože mohou zhoršit jejich stav. Naopak si nejspíš oblíbí gelové složení přípravků, které je k pokožce šetrnější.
 • Atopické léky, které se používají jak na nejrůznější ekzémy, tak i na akné, zvyšují citlivost na slunce. Pro jejich uživatele je důkladná ochrana proti slunci obzvláště důležitá.

Další způsoby, jak se chránit před sluncem:

 • Zakrýt se. Když jste na slunci, noste oblečení a klobouk se širokým okrajem, abyste ochránili co nejvíce pokožky. Chraňte své oči slunečními brýlemi, které zabraňují průniku alespoň 99 % UV záření.
 • Vyhledat stín. Omezte své přímé vystavení slunci, zejména mezi 10:00–16:00, kdy je UV záření nejsilnější.

K letním měsícům patří opalování, venkovní bazény a koupaliště, a právě proto se v tomto období nedoporučuje odstraňovat tetování. Kůže je po zákroku citlivá na sluneční záření a hrozí ji riziko infekce.

Chcete si ulehčit pátrání po tom pravém produktu z kategorie Opalování? Podívejte se do podkategorií Po opalování, Samoopalovací přípravky, Dermokosmetika na opalování, Másla na opalování a Oleje na opalování

Opalovací kosmetika | kosmetika na opalování - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Opalovací kosmetika | kosmetika na opalování ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Opalovací kosmetika | kosmetika na opalování lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Dr.Muller Panthenol HA krém 7% 30 ml
5 / 2x
jsem atopik a exematik,používám místo pleťového krému,skvélé
Recenze produktu: Vichy Idéal Soleil Hydratační samoopalovací mléko na obličej a tělo 100 ml
5 / 3x
Naprostá spokojenost. Vše, co se píše na balení, to platí. Rozdíl je patrný již při prvním použití. Kůže je rovnoměrně opálená a bez fleků. Žádná oranžová barva, jako u jiných levnějších produktů, ale přirozené opálení.
Recenze produktu: Garnier Ambre Solaire Ocean Protect opalovací mléko, vysoká ochrana, SPF 50, 175 ml
5 / 1x
Moc hezky voní a roztírá se.
Recenze produktu: Panthenol Omega Chladivá pěna s aloe vera 9% 150 ml
5 / 7x
dobré na spákeniny od slnka
Recenze produktu: Sun Vital Tělové mléko do solária 300 ml
5 / 9x
prekvapil ma príjemnou vôňou
Recenze produktu: Bioderma Photoderm AR velmi světlý SPF50+ tónovaný opalovací krém - citlivá pleť, rosacea 30 ml
5 / 1x
vynikající ochrana
Recenze produktu: Delice Solaire Opalovací olej s černou mrkví 150 ml
5 / 1x
Dobře se roztírá. Nemastí
Recenze produktu: Nobilis Tilia Dětské opalovací mléko Josefínka SPF30 100 ml
5 / 2x
Jsem spokojená s tímto opalovacím krémem ????????
Recenze produktu: Delice Solaire opalovací krém SPF50 250 ml
5 / 2x
Spokojenost veliká, cena vynikající.
Recenze produktu: Daylong kids SPF30 200 ml
5 / 13x
Daylong používame na opalovanie už veľa rokov na dovolenkách pri mori a nikdy nás nesklamal a neboli sme spálený od slnka a pri správnom používaní ho ani voda nezmýva.
Nahoru

Podívejte se na produkty z kategorie Opalování seřazené od těch nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Opalování seřazené od těch nejlevnějších. V kategorii Opalování najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.