Zpět do poradny
Dotaz z 31. 5. 2024

Žluté bělmo v očích

Nemoci a příznaky
Co se stím dá dělat
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

Příčinou žlutého bělma může být infekční onemocnění, poruchy jater, záněty žlučových cest, hemolytická anémie a další.

Asi nejčastější onemocnění jater neboli hepatitida. Mezi nejznámější patří typ A, který se přenáší vodou, potravinami a v důsledku nesprávné hygieny. Typ B se přenáší tělesnými tekutinami, tzn. krví, slinami.

Další příčinou může být blokáda žlučových cest. Dochází k ní nejčastěji z důvodu kamenů a z dalších příčin.

Nažloutlé bělmo může být i ze stravy, např. z nadměrné konzumace vitamínu A (mrkev a podobně).

Bude nutné podstoupit základní vyšetření u lékaře (ideálně krevní vyšetření, které ukáže, kde konkrétně je problém a ten se bude dále řešit).

Pokud bude na vině onemocnění jater a žlučníku, je nutné primárně zaléčit s lékařem. Následně lze pak doporučit přípravky na nemoci jater a žlučníku, např. Essentiale 300 mg.

Jiným přípravkem je pak Lagosa. Lagosa je rostlinný léčivý přípravek obsahující suchý extrakt z plodu ostropestřce mariánského, který má ochranný účinek na jaterní buňky.

Vhodné je rovněž užívání čaje na játra a žlučník, např. Teekanne játra a žlučník.

Je ale třeba zjistit, zda se jedná skutečně o onemocnění jater.

S pozdravem,

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceIntimní problémyTěhotenstvíDermokosmetikaAntibiotikaDětiMagnesiumProbiotikaPohybový systémMenstruaceAlergieVýživaVztahy a sexOči a ušiŽíly a cévyKloubyMužské zdravíNervový systémHubnutíMočové cestyIntimní hygienaÚsta a zubyPéče o těloVitamin DCholesterol a krevní tlakDiabetesErekceEkzémLaktobacilyDotaz na lékárnyKašelHomeopatieOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníDýchací soustavaBolest v krkuVitamin CKojeníPéče o pleťDezinfekceHorečka, zvýšená teplotaNadýmáníVlasy a nehtyNespavostDětské nemociCestování a výletyZácpaRegeneraceDetoxikaceSpánekSportSvalyMazlíčciVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveAlkoholOstropestřecReceptyKrásaOběhový systémPrvní pomocDětská výživaOpalováníRýmaDomácnostNáplastiOparKoronavirusProstataDomácí cvičeníČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Dotaz z 24. 7. 2025

Zarudnutí a citlivost kolem otvoru po sexu

ImunitaInfekceLaktobacilyVztahy a sexŽenské zdraví

Dobrý den,
již 5 dní mám problém s podrážděnou, zarudlou a citlivou kůží kolem vchodu pochvy, na hrázi, po stranách a v oblasti nad klitorisem v takovém záhybu. Začalo to den po sexu. Mám tam také bílou drobnou vrstvu a když ji jemně setřu, kůže je pak ještě citlivější a více zarudlá. Pálí mě to, hlavně při doteku, tření, a bolest mi znemožňuje mít nohy u sebe, mít na sobě spodní prádlo a i normálně chodit. což mi komplikuje spánek i běžný život. Uvnitř pochvy mě nic nesvědí a gynekolog mi v Dubnu potvrdil, že vnitřní kvasinkovou infekci už nemám. Používám antimykotický krém Cotylena, ale stav se nelepší. Snažím se být celý dny bez spodního prádla, chladím si to místo obklady, ale stále stejná bolest při doteku.. Prosím o doporučení léčby, protože situace je pro mě velmi nepříjemná a nevím co dělat..
Děkuji za odpověď.

zobrazit odpověď

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy