Doplňky a tablety na odvodnění organismu - Vegan (1 produktů)

Trápí vás nafouklé břicho, nežádoucí celulitida, marně se snažíte shodit kila nebo se nadměrně potíte? Příčinou může být zadržování vody v těle, které v tu chvílí volá po detoxu. Zbavte tělo přebytečné vody a doplňte potřebné minerály. Pomůže vám k tomu úprava jídelníčku, vhodné doplňky stravy i síla bylinek. Poznejte jejich účinek. 

Zobrazit více

Trápí vás nafouklé břicho, nežádoucí celulitida, marně se snažíte shodit kila nebo se nadměrně potíte? Příčinou může být zadržování vody v těle, které v tu chvílí volá po detoxu. Zbavte tělo přebytečné vody a doplňte potřebné minerály. Pomůže vám k tomu úprava jídelníčku, vhodné doplňky stravy i síla bylinek. Poznejte jejich účinek. 

Příčiny nadměrného zavodnění

Zadržování vody v těle neboli zavodnění má mnoho příčin. Nejčastější příčinou bývá špatné stravování a nezdravý životní styl - sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu. U žen to může být i v období před menstruací. 

 • Stravování - nadbytek soli, cukru, alkoholu a kofeinových nápojů
 • Nedostatek draslíku
 • Nadměrný stres
 • Léky - hormonální antikoncepce, kortikosteroidy, antidepresiva, léky na vysoký krevní tlak
 • Nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání
 • Zdravotní problémy - srdce, ledviny, játra nebo lymfatický systém
 • Nedostatečný příjem tekutin

Zadržování vody v těle je běžné např. v těhotenství nebo během klimakteria, kdy v těle dochází k hormonální nerovnováze. Trápí-li vás zavodněný organismus i mimo tato období, zkuste odhalit příčinu. 

Projevy zadržování vody v těle

Nadměrné zadržování vody v těle řeší dle průzkumů spíše ženy (až 71 %) než muži (47 %). 

 • Otoky končetin 
 • Celulitida 
 • Nadměrné pocení
 • Obtížné hubnutí

Jak odvodnit organismus?

Upravte jídelníček - strava s nadměrným obsahem soli, bílého cukru, umělých dochucovadel a mouky vyvolává nerovnováhu v těle a tedy i zadržování vody

 1. Pitný režim je základ - pokud málo pijete, tělo si ukládá vodu do zásoby, protože jí nepřijímá dostatek. Dbejte na správný pitný režim. Vyhněte se slazeným nápojům. Denně byste měli vypít alespoň 2 litry tekutin
 2. Obohaťte stravu o bylinky 
 3. Jezte více ovoce - zadržování vody v těle také znamená nerovnováhu minerálů. Na ty jsou bohaté třeba tyto tři druhy ovoce: meruňky, vodní meloun nebo černý rybíz. Meloun navíc působí jako přírodní diuretikum a zároveň jako přírodní zdroj tekutin
 4. Dbejte na pravidelný pohyb - je důležitý pro urychlení metabolismu a látkovou výměnu
 5. Dopřejte si pravidelnou lymfatickou masáž

Bylinky vhodné na odvodnění organismu

Odvodnění organismu podpoříte přírodní cestou pravidelným popíjením bylinných čajů. Nejúčinnější je kopřiva dvoudomá, která působí jak na odvodnění, tak na pročištění těla. Skvělým pomocníkem je také často opomíjená, obyčejná petržel.

Zelený ječmen - chrání tělo před zavodněním. Tato superpotravina skvěle pomáhá při detoxikaci, posiluje imunitu a má skvělý vliv na činnost slinivky a jater.

Ostropestřec - tato bylina se používá pro detoxikaci organismu a na podporu jater. Ostropestřec lze užívat ve formě čajů, doplňků stravy nebo drcený.

Zelený čaj - je skvělým antioxidantem, působí jako diuretikum a má příznivý vliv na redukci hmotnosti.

Další byliny, které napomáhají odvodnění organismu, jsou močopudné a obsahují prospěšné vitamíny a minerály: přeslička rolní, březové listy, jalovec, cibule, rybíz černý, bez černý, ostružník, kopr, ibišek, libeček, pampeliška, brusinky a borůvky, hloh obecný, zlatobýl, svízel.

 

Uživatelé nejlépe hodnotí značky Kneipp, Forfemina a MOVit Energy. Nejlépe hodnoceným produktem je Kneipp Odvodnění 20 šumivých tablet.

Doplňky a tablety na odvodnění organismu - Vegan - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Doplňky a tablety na odvodnění organismu - Vegan ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Doplňky a tablety na odvodnění organismu - Vegan lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Zeropill 20 denní kúra 80 kapslí
5 / 1x
Nespokojná nesaje vôbec hlien..
Recenze produktu: YaoMedica Rychlý pulec 50 ml
5 / 1x
S tímto výrobkem zatím nemám zkušenost, ale od této firmy používám jiné preparáty, které opravdu fungují. Jsou opravdu silné, ale hlavně účinné.
Recenze produktu: Natur Produkt Naturprodukt na odvodnění 30 kapslí
5 / 2x
Zatím spokojenost uvidíme účinnost
Recenze produktu: Zdrovit Litorsal citron-máta 24 šumivých tablet
5 / 1x
dobrá kombinace
Recenze produktu: Dr.Popov Čištění bylinné kapky 50 ml
5 / 3x
účinný detox
Recenze produktu: Kneipp 3 bylinky na odvodnění 60 tobolek
4.9 / 18x
s daným výrobkom som bola veľmi spokojná
Recenze produktu: Kneipp Odvodnění 20 šumivých tablet
4.8 / 10x
Odvodnuje.
Recenze produktu: LadyLab Water Fighter 60 tobolek
4.6 / 5x
Vše v pořádku, Naprostá spokojenost.
Recenze produktu: Forfemina Přípravek na odvodnění těla 30 kapslí
4.6 / 26x
Přípravek opravdu funguje, cítila jsem se lépe a shodila pár kil.

Produkty z kategorie Odvodnění jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Odvodnění seřazené od těch nejlevnějších. Odvodnění jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.