Veganské vitamíny a minerály - nejkvalitnější produkty (144 produktů)

Veganská strava může být vyvážená a poskytovat všechny nezbytné živiny, včetně vitamínů a minerálů. Přesto některé živiny, které jsou běžně obsaženy v produktech živočišného původu, mohou být v rostlinných zdrojích obsaženy v nižší formě. Proto, …

Zobrazit více

Veganská strava může být vyvážená a poskytovat všechny nezbytné živiny, včetně vitamínů a minerálů. Přesto některé živiny, které jsou běžně obsaženy v produktech živočišného původu, mohou být v rostlinných zdrojích obsaženy v nižší formě. Proto, pokud jste vegan, nezapomínejte na správnou suplementaci.

Jaké vitamíny a minerály jsou potřebné při veganské stravě?

Vitamín B12

Ať už jste vegan nebo ne, určitě jste už slyšeli o vitaminu B12. Podílí se na správné funkcí nervového systému, využívá se při tvorbě zdravé DNA a krvetvorbě. Nachází se převážně v potravinách živočišného původu jako je kuřecí, hovězí či vepřové maso. Jeho nedostatek může vést k anémii, která se může projevovat únavou či bledostí. Tento vitamín je velmi důležité doplňovat u každého vegana.

Vitamín D

Vitamin D je často skloňovaný zejména v zimních měsících, kdy ho má každý nedostatek. Nejlepším zdrojem je sluneční UV-B záření, jehož máme v našem podnebí v zimních měsících nedostatek i při každodenním vystavování se slunečním paprskům. Živočišné produkty obsahují malé procento vitamínu D, rostlinné produkty neobsahují vitamin D prakticky vůbec. Kvůli tomu je vitamin D jako doplněk stravy nejen pro vegany velmi důležitý a jeho nedostatek může vést k snížené imunitě, dlouhodobě dokonce k poruchám vývinu kostí.

Železo

Železo je klíčovou složkou krevního barviva hemoglobinu, který odpovídá za navázání kyslíku. Při nedostatku železa dochází k anémií, která může propuknout do závažných zdravotních problémů. V rostlinné stravě najdeme železo zejména v luštěninách, semínkách či ořeších nebo zelené listové zelenině. Nicméně, železo z rostlinné stravy má nižší vstřebatelnost a tak je důležité navýšit dávky železa u veganů například pravidelným užíváním doplňků stravy. Ideální je užívat spolu s železem i (vegan) vitamín C, který podporuje lepší vstřebatelnost železa.

Kromě výše zmíněných doplňků stravy, je důležité sledovat ve stravě i zastoupení jiných vitamínů a minerálů, jako je například zinek, vápník, selen či omega - 3 pro vegany. U nás najdete široký výběr vitamínů, ze kterých si vyberou zkušení i začínající vegani.

Uživatelé si nejvíc oblíbili řady Viridian, GreenFood Nutrition a Puhdistamo. V případě, že jste si nevybrali v této kategorii žádný výrobek, podívejte se také na kategorie Hořčík pro vegany, Multivitamíny a multiminerály pro vegany, Vitamín B pro vegany, Vitamín C pro vegany a Vitamín D pro vegany. Nejlépe hodnoceným produktem je Natu Chelátový Zinek + Selen 60 kapslí.

Flow Advanced Mind 2.0 90 tobolek

Flow Advanced Mind 2.0 90 tobolek

Můžete mít dnes890 Kč
Flow Focus 3.0, 90 tobolek

Flow Focus 3.0, 90 tobolek

Můžete mít dnes790 Kč

Viridian Vegan Multi 90 kapslí

Můžete mít dnes
699 Kč
Flow Gaming 90 tobolek

Flow Gaming 90 tobolek

Můžete mít dnes590 Kč
Flow Immune 90 tobolek

Flow Immune 90 tobolek

Můžete mít dnes590 Kč

Verra Hořčík 60 kapslí

Můžete mít dnes490 Kč
Flow D3 + K2 90 tobolek

Flow D3 + K2 90 tobolek

Můžete mít dnes490 Kč
Flow Mg 2.0 90 tobolek

Flow Mg 2.0 90 tobolek

Můžete mít dnes490 Kč
Banner

Puhdistamo Super Vitamin B-Complex 60 kapslí

Můžete mít dnes
459 Kč

Viridian Multi Phyto Nutrient Complex 60 kapslí

Můžete mít dnes
459 Kč

Viridian Quercetin B5 Plus Complex 60 kapslí

Můžete mít dnes
419 Kč
Veganské vitamíny a minerály - nejkvalitnější produkty - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Veganské vitamíny a minerály - nejkvalitnější produkty ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Veganské vitamíny a minerály - nejkvalitnější produkty lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Viridian Vitamin E 330 mg 400 iu 30 kapslí
5 / 1x
Sukcinát tokoferolu, tedy vitamínu E, lépe vstřebatelný, než běžný acetát.
Recenze produktu: Naturtreu Vitamín A vysoce koncentrované kapky 50 ml
5 / 1x
Super.
Recenze produktu: Bear Foot Magnesium + Zinek, chelátová forma 90 kapslí
5 / 1x
+++
Recenze produktu: Solgar Niacin 100 mg 100 tablet
5 / 2x
Solgar je pro mě asi nejlepší značka vitamínu na trhu.
Recenze produktu: GreenFood Nutrition EAA 120 kapslí
5 / 1x
OK
Recenze produktu: Naturtreu Vitamín D3 + K2 MK7 kapky 30 ml
5 / 3x
Vše ok.
Recenze produktu: MycoMedica Acerola 90 kapslí
5 / 4x
Skvelý prírodný zdroj vitamínu C od poctivej (takmer lokálnej) firmy Mycomedica. Užívame celá rodina, objednávam opakovane. Dá sa vysypať prášok z kapsulky a užiť na lyžičke.
Recenze produktu: Verra Hořčík 60 kapslí
5 / 2x
celkově jsem velice spokojená
Recenze produktu: GreenFood Nutrition Berberine Hcl 60 kapslí
5 / 1x
Přesně co jsem očekával
Recenze produktu: Cytoplan Vitamín B12 1000 µg 60 tablet
5 / 1x
Užívám krátce, ještě nemohu posoudit.
Nahoru

Podívejte se na produkty z kategorie Veganské vitamíny a minerály seřazené od těch nejlevnějších. Veganské vitamíny a minerály jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších. Veganské vitamíny a minerály jsme pro vás seřadili od nejprodávanějších.