Veganské vitamíny a minerály - GreenFood Nutrition (25 produktů)

Veganská strava může být vyvážená a poskytovat všechny nezbytné živiny, včetně vitamínů a minerálů. Přesto některé živiny, které jsou běžně obsaženy v produktech živočišného původu, mohou být v rostlinných zdrojích obsaženy v nižší formě. Proto, …

Zobrazit více

Veganská strava může být vyvážená a poskytovat všechny nezbytné živiny, včetně vitamínů a minerálů. Přesto některé živiny, které jsou běžně obsaženy v produktech živočišného původu, mohou být v rostlinných zdrojích obsaženy v nižší formě. Proto, pokud jste vegan, nezapomínejte na správnou suplementaci.

Jaké vitamíny a minerály jsou potřebné při veganské stravě?

Vitamín B12

Ať už jste vegan nebo ne, určitě jste už slyšeli o vitaminu B12. Podílí se na správné funkcí nervového systému, využívá se při tvorbě zdravé DNA a krvetvorbě. Nachází se převážně v potravinách živočišného původu jako je kuřecí, hovězí či vepřové maso. Jeho nedostatek může vést k anémii, která se může projevovat únavou či bledostí. Tento vitamín je velmi důležité doplňovat u každého vegana.

Vitamín D

Vitamin D je často skloňovaný zejména v zimních měsících, kdy ho má každý nedostatek. Nejlepším zdrojem je sluneční UV-B záření, jehož máme v našem podnebí v zimních měsících nedostatek i při každodenním vystavování se slunečním paprskům. Živočišné produkty obsahují malé procento vitamínu D, rostlinné produkty neobsahují vitamin D prakticky vůbec. Kvůli tomu je vitamin D jako doplněk stravy nejen pro vegany velmi důležitý a jeho nedostatek může vést k snížené imunitě, dlouhodobě dokonce k poruchám vývinu kostí.

Železo

Železo je klíčovou složkou krevního barviva hemoglobinu, který odpovídá za navázání kyslíku. Při nedostatku železa dochází k anémií, která může propuknout do závažných zdravotních problémů. V rostlinné stravě najdeme železo zejména v luštěninách, semínkách či ořeších nebo zelené listové zelenině. Nicméně, železo z rostlinné stravy má nižší vstřebatelnost a tak je důležité navýšit dávky železa u veganů například pravidelným užíváním doplňků stravy. Ideální je užívat spolu s železem i (vegan) vitamín C, který podporuje lepší vstřebatelnost železa.

Kromě výše zmíněných doplňků stravy, je důležité sledovat ve stravě i zastoupení jiných vitamínů a minerálů, jako je například zinek, vápník, selen či omega - 3 pro vegany. U nás najdete široký výběr vitamínů, ze kterých si vyberou zkušení i začínající vegani.

Uživatelé si nejvíc oblíbili řady Viridian. V případě, že jste si nevybrali v této kategorii žádný výrobek, podívejte se také na kategorie Hořčík pro vegany, Multivitamíny a multiminerály pro vegany, Vitamín B pro vegany, Vitamín C pro vegany a Vitamín D pro vegany. Nejlépe hodnoceným produktem je Viridian Nutrition Myo-Inositol & Folic Acid 120 g.

GreenFood Nutrition Quercetin 95% 90 kapslí

GreenFood Nutrition Quercetin 95% 90 kapslí

Můžete mít zítra
GreenFood Nutrition Nattokinase 90 kapslí

GreenFood Nutrition Nattokinase 90 kapslí

Můžete mít zítra
GreenFood Nutrition CandiFlora 90 kapslí

GreenFood Nutrition CandiFlora 90 kapslí

Můžete mít zítra
GreenFood Nutrition Glutathione 60 kapslí

GreenFood Nutrition Glutathione 60 kapslí

Můžete mít zítra
GreenFood Nutrition Methionin 90 kapslí

GreenFood Nutrition Methionin 90 kapslí

Můžete mít zítra
GreenFood Nutrition Magnesium Chelát + Vitamin B6 90 kapslí

GreenFood Nutrition Magnesium Chelát + Vitamin B6 90 kapslí

Můžete mít v pondělí 29. 4.

GreenFood Nutrition Magnesium Citrate 90 kapslí

Můžete mít v úterý 30. 4.
GreenFood Nutrition Vegan Vitamin D3 60 kapslí

GreenFood Nutrition Vegan Vitamin D3 60 kapslí

Můžete mít ve čtvrtek 2. 5.
Veganské vitamíny a minerály - GreenFood Nutrition - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Veganské vitamíny a minerály - GreenFood Nutrition ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Veganské vitamíny a minerály - GreenFood Nutrition lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Naturtreu Vitamín A vysoce koncentrované kapky 50 ml
5 / 1x
Super.
Recenze produktu: Solgar Niacin 100 mg 100 tablet
5 / 2x
Solgar je pro mě asi nejlepší značka vitamínu na trhu.
Recenze produktu: GreenFood Nutrition EAA 120 kapslí
5 / 1x
OK
Recenze produktu: MyProtein Inositol 500 g
5 / 1x
ok
Recenze produktu: MOVit Energy Péče o rty L-Lysin + Zinek 120 kapslí
5 / 2x
Lysin není úplně běžný doplněk stravy, proto jsem ho nějak nezařazovala, ale narazila jsem na internetu na movit a říkala jsem si, že za zkoušku nic nedám. Teď mám mnohem lepší stav rtů, řekla bych že i pokožky, působí zdravěji a i přítel je rád.
Recenze produktu: GymBeam Bio Baobab prášek 200 g
5 / 1x
Dodané bez akéhokoľvek slovenského, prípadne českého prekladu
Recenze produktu: MycoMedica Acerola 90 kapslí
5 / 5x
Výborný produkt
Recenze produktu: Verra Hořčík 60 kapslí
5 / 2x
celkově jsem velice spokojená
Recenze produktu: Adiel FertilONA forte plus Vitaminy pro muže 60 kapslí
5 / 4x
Sú perfektné účinné odporučám ostatným.
Recenze produktu: Chaganela Acerola (přírodní vitamín C) 150 kapslí
5 / 1x
Bez jinych prisad, super

Produkty z kategorie Veganské vitamíny a minerály jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Veganské vitamíny a minerály jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších. Veganské vitamíny a minerály jsme pro vás seřadili od nejprodávanějších.