GreenFood Nutrition Multi VitaMin Chelát pro muže 90 kapslí

Vynikající komplexní doplněk stravy, který obsahuje nejen důležité vitamíny a …

Zobrazit více

Vynikající komplexní doplněk stravy, který obsahuje nejen důležité vitamíny a minerální látky pro všechny moderní muže, ale i řadu velmi potřebných látek pro každodenní vitalitu mužů. Multi VitaMin Chelát pro muže byl doplněn o L-Arginin, který si naše tělo za určitých situací nedovede samo vytvořit, a proto je vhodné navýšit příjem L-Argininu ve stravě, případně z jiných zdrojů, kterými mohou být doplňky stravy, které obsahují L-Arginin.

279 Kč
Cena za 1 kapsli: 3,10 Kč
Můžete mít za 8 dní ve středu 31. 7.  více info
Skladem u dodavatele
V Pilulka Boxu již ve středu 31. 7. od 17:00
Pilulka Expresem již ve středu 31. 7. od 13:00
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

Veganské Veganské
5
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotil 1 zákazník
Napsat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Bisglycinát hořečnatý je chelátová forma minerální látky hořčíku, kde je hořčík vázán na dvě molekuly aminokyseliny glycinu, což vytváří stabilní chelátový komplex. Chelátování je proces, při kterém je minerální látka vázána na organickou molekulu, což umožňuje lepší transport a využití této minerální látky v těle. Proces chelatace pomáhá zvýšit absorpci magnesium v těle tím, že umožňuje, aby bylo transportováno přes střevní bariéru efektivněji než některé jiné formy magnesium, jako je například magnesium oxid.

Chelátová forma hořčíku, jako je bisglycinát hořečnatý, je lépe absorbována ve střevě ve srovnání s jinými formami hořčíku. Tato čistá forma hořčíku zajišťuje efektivní dodání této esenciální minerální látky do těla. Bisglycinát hořečnatý je populární volbou pro doplnění hořčíku právě kvůli své vysoké absorpci a šetrnosti k žaludku. Bisglycinát hořečnatý je nejčastěji dostupný v doplňcích stravy ve formě kapslí, které zajišťují jeho přesné dávkování. Bisglycinát hořečnatý, který používáme v našem produktu vyrábí špičkový německý výrobce MAGNESIA GmbH pod obchodní značkou MagChel®.

L-Arginin je podmíněně esenciální aminokyselina nebo tzv. semi-esenciální aminokyselina. To znamená, že si ji naše tělo za určitých situací nedovede samo vytvořit, a proto je vhodné doplnit příjem L-argininu ve stravě, případně z jiných zdrojů obsahujících L-arginin, kterými mohou být například doplňky stravy. Aminokyselina L-arginin je významnou součástí komplexní bílkoviny. Je vyhledáván zejména pro syntézu oxidu dusnatého (NO).

Bisglycinát zinečnatý je chelátová forma minerální látky zinku, kde je zinek vázán na dvě molekuly aminokyseliny glycinu. Tato forma chelátu je navržena tak, aby zlepšila absorpci a biologickou dostupnost zinku v těle. Chelátování je proces, při kterém je minerální látka vázána na organickou molekulu, což umožňuje lepší transport a využití této minerální látky v těle. Tím, že je zinek je vázán na dvě molekuly glycinu vytváří stabilní chelátový komplex. Tato struktura chrání zinek před interakcemi s jinými látkami v trávicím traktu, které by mohly snížit jeho absorpci. Je populární volbou pro doplnění zinku právě kvůli své vysoké absorpci a šetrnosti k žaludku. Bisglycinát zinečnatý je nejčastěji dostupný v doplňcích stravy ve formě kapslí, které zajišťují jeho přesné dávkování.

Vitamín C, také známý jako kyselina askorbová, je ve vodě rozpustný vitamín, který je nezbytný pro různé tělesné funkce. Je to silný antioxidant, který přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci zubů, k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální psychické činnosti, k ochraně buněk před oxidativním stresem, ke snížení míry únavy a vyčerpání a zvyšuje vstřebávání železa.

Koenzym Q10 je dostupný jako doplněk stravy, což je užitečné pro osoby, které chtějí zvýšit svůj příjem této látky nad rámec toho, co získávají z potravy. Díky svým vlastnostem je populární složkou v doplňcích stravy a je ceněn pro své mnohostranné využití. Je přítomen v mitochondriích, což jsou energetické továrny buněk, kde hraje klíčovou roli při výrobě ATP (adenosintrifosfátu), hlavního zdroje energie pro buněčné procesy. Koenzym Q10 se nachází ve všech buňkách těla, s nejvyšší koncentrací v orgánech s vysokou energetickou náročností, jako jsou srdce, játra a ledviny. GreenFood Nutrition Coenzym Q10 obsahuje Koenzym Q10 vyrobený fermentací z kukuřice, který poskytuje konzistentně vysokou úroveň biologické dostupnosti. Jde o jednu z nejmodernějších a ekologicky šetrných metod.

Glukonát železnatý je forma železa, která je chemicky sloučeninou glukonové kyseliny a železa. Tělo dospělého člověka obsahuje přibližně 3,5 až 5 gramů železa. Nejvíce železa v lidském těle se nachází v červeném krevním barvivu (hemoglobinu). Hemoglobin potřebují naše červené krvinky k tomu, aby mohly správně fungovat a zajišťovat tím dokonalé zásobování všech tělesných buněk kyslíkem. Železo je však nenahraditelné nejen pro krvetvorbu, ale také například pro normální fungování imunitního systému. Železo se rovněž podílí na procesu dělení buněk. Protože si naše tělo neumí železo samo vytvořit, je vhodné abychom ho v případě potřeby doplňovali.

Pro výrobu Selen Lalmin® se používají kvasnice Saccharomyces cerevisiae, které jsou známé svými výživovými vlastnostmi. Kvasnice se pěstují v kontrolovaných podmínkách na živném médiu bohatém na cukry, minerální látky a další živiny. Během kultivace se k živnému médiu přidává selen ve formě seleničitanu sodného. Kvasnice tento selen absorbují a začleňují ho do své buněčné struktury. Tento proces se nazývá "biofortifikace". Kvasnice pokračují v růstu a fermentaci, během které se dále obohacují o selen. Fermentace probíhá za kontrolovaných teplot a dalších podmínek, které podporují optimální růst a obohacení. Po dokončení fermentačního procesu se kvasnice sklízejí, což zahrnuje separaci kvasnic z kultivačního média. Sklizené kvasnice se suší, aby se získal stabilní produkt s dlouhou trvanlivostí. Sušené kvasnice obohacené selenem se dále zpracovávají do požadované formy, například prášku, který je určen pro doplňky stavy. Selen obsažený v Lalmin® je biologicky dostupný, což může být výhodné pro ty, kteří preferují tento zdroj selenu. Selen Lalmin® je vhodný i pro vegany.

Pro výrobu Chrom Lalmin® se používají kvasnice Saccharomyces cerevisiae, které jsou známé svými výživovými vlastnostmi. Kvasnice se pěstují v kontrolovaných podmínkách na živném médiu bohatém na cukry, minerální látky a další živiny. Během kultivace se k živnému médiu přidává chrom ve formě, která je dobře absorbovatelné kvasnicemi. Kvasnice tento chrom absorbují a začleňují ho do své buněčné struktury. Tento proces se nazývá "biofortifikace". Kvasnice pokračují v růstu a fermentaci, během které se dále obohacují o chrom. Fermentace probíhá za kontrolovaných teplot a dalších podmínek, které podporují optimální růst a obohacení. Po dokončení fermentačního procesu se kvasnice sklízejí, což zahrnuje separaci kvasnic z kultivačního média. Sklizené kvasnice se suší, aby se získal stabilní produkt s dlouhou trvanlivostí. Sušené kvasnice obohacené chromem se dále zpracovávají do požadované formy, například prášku, který je určen pro doplňky stavy. Chrom obsažený v Lalmin® je biologicky dostupný, což může být výhodné pro ty, kteří preferují tento zdroj selenu. Chrom Lalmin® je vhodný i pro vegany.

Vitamín E je vitamín rozpustný v tucích, což znamená, že jeho příjem by měl být doprovázen konzumací mastných kyselin. Nejlepším způsobem, jak zajistit dostatečný příjem tohoto vitamínu, je užívat ho po jídle nebo během jídla. Vitamín E je považován za jeden z nejdůležitějších vitamínů v lidském těle. Existuje osm druhů vitamínů E, mezi které patří tokoferoly a tokotrienoly. Jednou z nejaktivnějších forem je DL-alfa-tokoferylacetát, což je syntetická forma vitamínu E. Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Vitamín E lze doporučit všem, kteří se zaměřují na zdravý životní styl. Jeho užívání může být součástí každodenní stravy. Aktivita vitamínu E se může zvyšovat při současném působení selenu. Nejlepší způsob, jak zajistit efektivní absorpci vitamínu E, je užívat ho společně s jídlem, které obsahuje tuky. To zajišťuje, že tělo může vitamín E správně vstřebat a využít.

Vitamín D3, také známý jako cholekalciferol, je jednou z forem vitamínu D, která hraje klíčovou biologických procesech v těle. Vitamín D3 v tomto výrobku pochází z řas. Řasy používané pro výrobu vitamínu D3 jsou speciálně pěstovány v kontrolovaných podmínkách. Tyto řasy jsou schopné produkovat prekurzor vitamínu D3, který se nazývá ergosterol. Stejně jako lidská kůže produkuje vitamín D3 při vystavení slunečnímu záření, řasy také produkují vitamín D3, když jsou vystaveny UV záření. Proces zahrnuje vystavení sušených řas UVB záření, které přeměňuje ergosterol na vitamín D3 (cholekalciferol). Po UV expozici se vitamín D3 extrahuje z řas a prochází několika kroky čištění, aby se získal vysoce čistý produkt vhodný pro použití v doplňcích stravy. Pěstování řas pro výrobu vitamínu D3 je ekologicky šetrné a udržitelné, protože nevyžaduje využívání živočišných zdrojů. Moderní výrobní postupy zajišťují, že vitamín D3 z řas je vysoce čistý a konzistentní, což zajišťuje kvalitní konečný produkt.

Vitamín B12, známý také jako kyanokobalamin, je ve vodě rozpustný vitamin, který je nezbytný pro mnoho důležitých funkcí v těle. Pro vegany je doplnění tohoto vitamínu zvlášť důležité, protože se přirozeně vyskytuje především v živočišných produktech. Fortifikované potraviny a doplňky stravy jsou klíčovými zdroji vitamínu B12 pro vegany, aby zajistili dostatečný příjem tohoto vitamínu. Kyanokobalamin, běžně používaná forma vitamínu B12, je vhodná pro doplňování tohoto vitamínu.

Předpokládaná doba užívání 1 balení

30 dní

Doporučená denní dávka

Užijte 1 x denně 3 kapsle. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Obsah látek v denní dávce 3 kapsle RHP*
Hořčík 225 mg 60 %
Arginin 180 mg **
Vitamín C 79,2 mg 99 %
Koenzym Q10 30 mg **
Železo 13,8 mg 99 %
Vitamín E 12 mg 99 %
Zinek 9,9 mg 99 %
Vitamín B5 6 mg 99 %
Vitamín B6 1,38 mg 99 %
Vitamín B2 1,38 mg 99 %
Vitamín B1 1,08 mg 99 %
Vitamín B9 198 mcg 99 %
Selen 54,6 mcg 99 %
Chrom 39,6 mcg 99 %
Vitamín D3 4,95 mcg 99 %
Vitamín B12 2,49 mcg 99 %

*RHP - referenční hodnota příjmu. **RHP není stanovena.

Upozornění na obale

Doplněk stravy s vitamíny a minerálními látkami. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Nevhodné pro děti do 15 let. U starších 15 let, kojících a těhotných žen je vhodná konzultace s lékařem. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Minimální trvanlivost a šarže uvedena na obalu.

Celý výrobní proces je certifikován podle IFS Food. Proč jsme nahradili certifikaci ISO 22000:2018 za IFS Food?
IFS Food je celosvětově uznávaná certifikace bezpečnosti a kvality potravinových produktů určená pro audity kvality výrobních procesů a produktů. Jednotný mezinárodně uznávaný potravinový standard umožňuje zajistit celosvětově uznávanou konzistentní bezpečnost a nejvyšší možnou kvalitu potravin. Na tvorbě standardů IFS se podílely německé (HDE), francouzské (FCD) a italské (ANCC, ANCD) maloobchodní svazy ve spolupráci s výrobci.

O čem vypovídá IFS certifikace?

 • O vysoké kvalitě použitých surovin
 • O vysokém standardu skladování surovin
 • O maximální kvalitě celého procesu výroby
 • Celosvětově zvyšuje důvěryhodnost produktů a značek

Složení

Bisglycinát hořečnatý (MagChel®), rostlinná kapsle z hypromelózy, Arginin, Glukonát železnatý, Vitamín C (Kyselina askorbová), Bisglycinát zinečnatý, Lalmin® Selen (inaktivní kvasnice s obsahem selenu), Lalmin® Chrom (inaktivní kvasnice s obsahem chromu), Koenzym Q10, D-alfa-tokoferylacetát, Vitamín B5 (Pantothenát vápenatý), vitamín D3 Vegan (Cholekalciferol, zdroj - řasa), Vitamín B6 (Pyridoxin), Vitamín B1 (Thiamin), Vitamín B2 (Riboflavin), Vitamín B9 (Kyselina listová), Vitamín B12 (Kyanokobalamin), protispékavé látky – stearát hořečnatý, oxid křemičitý. 

Zkuste také ostatní výrobky značky GreenFood Nutrition, které uvidíte v kategoriích Vitamíny, Imunita a Doplňky stravy. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Multivitamíny a multiminerály pro muže.

Upozornění:
Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy.
EAN8594193921393
ZnačkaGreenFood Nutrition
Velikost balení90 kapslí
Cesta podání  Perorálně - polyká se
Forma  Kapsle
Pro  Pouze pro muže
Režim výdeje  Doplňky stravy
Vlastnosti  Pro vegetariány  Vegan
Na co pomáhá  Na pokožku  Na zdravou kůži  Na kosti a zuby  Na metabolismus  Na imunitu  Na doplnění vitamínů  Na klouby
Uvolňování  Postupné uvolňování
Na co je  Na doplnění vitamínů / minerálů
Originální názevMulti VitaMin Chelát pro muže 90 kapslí
Dodavatel na trhGreenFood Nutrition s.r.o.
Země původuČeská Republika