Jak vybrat výživu pro sportovce

Jak vybrat výživu pro sportovce

Nemusíte být aktivní sportovec, abyste si k sportu našli cestu. Dost možná s ním přicházíte do styku jen párkrát do týdne, když navštěvujete oblíbenou posilovnu nebo venčíte domácího mazlíčka. A třeba vás toto okouzlení teprve čeká a vy zrovna hledáte vhodný způsob, jak do svého života bezbolestně zařadit novou fyzickou aktivitu.
 

Proteiny

Proteiny

Proteiny jsou alfou a omegou pro všechny živé organismy. Bílkoviny hrají klíčovou roli při růstu svalové hmoty. Značnou měrou rovněž přispívají k jejímu udržení, aby momentální úspěch nebyl jen pomíjivou záležitostí. Při zvýšené tělesné aktivitě je vhodné pravidelně doplňovat železné zásoby bílkovin. Produkty obsahující protein přijdou vhod při některých dietách, kdy se tělu nedostává základních bílkovin přirozenou cestou z běžně dostupných potravin.

Gainery

Gainery

Hmotnost už dávno není předmětem debat pouze mezi lidmi, kteří se snaží ustavičně pracovat na redukci své aktuální váhy. Poměrně často se pouští do diskuzí právě ti, kteří se potýkají s opačným problémem, co jim znepříjemňuje život. Kvůli rychlému metabolismu se jim nedaří přibrat a váhu si udržet dlouhodobě. Gainer je určen pro každého, kdo má problém s nabíráním váhy.

Aminokyseliny

Aminokyseliny

Aminokyseliny patří k doplňkům stravy, které jsou populární u aktivních sportovců – a nejen u nich. Stále se objevují noví a noví přívrženci mezi řadou žen i mužů, co si dali za cíl zapracovat na své aktuální váze a nějaké to kilo shodit. Tak velké oblibě se aminokyseliny těší z jednoho prostého důvodu – není lepšího zdroje, který by namáhaným svalům poskytl potřebnou energii.

Spalovače tuků

Spalovače tuků

Znáte to. Chcete zhubnout, trápíte se dietami, odepíráte si oblíbené pamlsky, ale kýžený efekt se ne a ne dostavit, nemluvě o jojo efektu. Spalovače ve své podstatě fungují na principu, kdy různými způsoby dochází k navýšení výdeje energie organismu. Jde buď o zvýšení termoregulace, kdy tělo začne vytvářet více tepla a tím spotřebovává energii, nebo jde o zlepšení využití zdrojů energie z tuků (podporují jejich spalování).

Kreatin

Kreatin

Jedná se o přípravek, určený sportovcům a lidem s aktivním pohybem. Kreatin prodlužuje dobu, po kterou je sval schopen pracovat pod vysokou zátěží. Nejznámější formou kreatinu je kreatin monohydrát, který je považován za nejúčinnější typ kreatinu, a používá se na zvyšování hmotnosti a zvětšování objemu svalové hmoty.

Anabolizéry a stimulanty

Anabolizéry a stimulanty

Anabolizéry napomáhají ke zlepšení a k napumpování během sportovního výkonu. Dále podporují silové výkony a pomáhají snižovat produkci kyseliny mléčné během cvičení. Nabuďte se na další trénink s kvalitními stimulanty a energizéry!

Energie, výdrž, regenerace

Energie, výdrž, regenerace

Energie a hydratace mají pro vytrvalostní sportovce a outdoorové sportovce z hlediska sportovní výživy zásadní význam. Okamžitou energii pro svůj sportovní výkon získáš nejlépe a nejrychleji z cukrů. Ako unikátní zdroj energie slouží energetické tyčinky. K správné hydrataci slouží profesionální iontové a hydratační nápoje s vysokým podílem minerálních látek.

Vitamíny, minerály, kloubní výživa

Vitamíny, minerály, kloubní výživa

Když si organismus zvyká na fyzickou zátěž při pravidelném tréninku, přirozeně si za těchto okolností říká o vyšší přísun vitamínů a minerálů. Dopřejte svému tělu multivitamínové doplňky stravy a další přípravky z naší nabídky produktů, které ovlivňují správný růst svalů a zdravý vývoj kloubů.

Fitness pomůcky

Fitness pomůcky

Cvičení na balónu je velmi oblíbené. A není divu. Gymnastické míče lze využít k rehabilitačnímu cvičení, ale i k aerobnímu nebo k řádnému protažení celého těla. Proto mezi pomůckami na cvičení nesmí krom kvalitní paměťové pěnové podložky, chybět i gymnastický míč. K józe a jiným sportům skvěle poslouží pohodlný polštářek a malé míče zvané Overball. S pomůckami lze cvičit doma, v tělocvičně a ve zdravotnických zařízeních určených k rekonvalescenci pacientů.

Rehabilitační pomůcky pro sportovce

Rehabilitační pomůcky pro sportovce

Ortézy a bandáže účinně chrání svaly a vazy před nárazy a poraněním. Jejich použití je vhodné při sportování a rekonvalescenci jako ochrana proti opětovnému přemožení svalových úponů. Tejpy, neboli tejpovací pásky jsou hitem posledních let. Jde o silné náplasťové pásky, které pomáhají odbourávat bolest ve svalech a kloubech.

Sportovní technika

Sportovní technika

Pravidelný pohyb prospívá zdraví. Zlepšíte si kondici a budete fit. Pokud budete mít přehled o své aktivitě, pomůže Vám to v udržení motivace. Chytré náramky, sporttestery kontrolují Vaši denní aktivitu a zaznamenává všechny pokroky, které uděláte.

sport

Zpět na začátek

 

Autor článku

Samuel Černý

Zájem o témata ohledně zdraví se mě drží již od střední školy. Na univerzitě jsem se začal také věnovat psaní článků a obě činnosti kloubím již 4 roky. Mimo práci rád trávím čas v přírodě nebo chodím s kamarády na stěnu.

Všechny články od autora