Jak vybrat výživu pro sportovce

Nemusíte být aktivní sportovec, abyste si k sportu našli cestu. Dost možná s ním přicházíte do styku jen párkrát do týdne, když navštěvujete oblíbenou posilovnu nebo venčíte domácího mazlíčka. A třeba vás toto okouzlení teprve čeká a vy zrovna hledáte vhodný způsob, jak do svého života bezbolestně zařadit novou fyzickou aktivitu.

Sport

Proteiny

Proteiny jsou alfou a omegou pro všechny živé organismy. Bílkoviny hrají klíčovou roli při růstu svalové hmoty. Značnou měrou rovněž přispívají k jejímu udržení, aby momentální úspěch nebyl jen pomíjivou záležitostí. Při zvýšené tělesné aktivitě je vhodné pravidelně doplňovat železné zásoby bílkovin. Produkty obsahující protein přijdou vhod při některých dietách, kdy se tělu nedostává základních bílkovin přirozenou cestou z běžně dostupných potravin.

Whey Proteiny

Po náročném tréninku se co nevidět dostaví hlad, kterému je třeba urychleně domluvit. V takové chvíli se vyplatí mít po ruce vydatné jídlo, které unavenému tělu zajistí dostatečný přísun bílkovin a neztěžkne v žaludku hned po prvních pár soustech. Řešením takové situace může být syrovátkový protein Whey Protein. Pomocí něj se svalová hmota nabírá o poznání snáz.

Sport

Hydrolizované proteiny po tréninku

Tento typ proteinu je optimální volbou pro profesionální sportovce. Těm napomáhá ke znatelně rychlejší regeneraci a navrácení síly po náročném tréninku. Dobře však poslouží i nesportovcům, kteří marně hledají způsob, jak vyzrát nad poruchou trávení. Pokud máte alergii na laktózu a zatím se vám nepodařilo najít ten pravý protein, co by splňoval nároky vašeho těla, máme pro vás dobrou zprávu – tento protein neobsahuje bílkovinu kravského mléka.

Vegan proteiny

Spalovače tuku a další produkty na hubnutí

Někdy je cesta k dosažení vysněné konfekční velikosti značně trnitá. Bez vhodných preparátů může trvat celou věčnost, než se podaří sestavit jídelníček se vším všudy. Vhodnou alternativou během držení diety jsou například proteiny na hubnutí, které pomáhají redukovat tělesné tuky. S dietním proteinem hubnutí rozhodně nebude během na dlouhou trať.

hubnutí
aminokyseliny
Gainer

Nabírání svalové hmoty – co je gainer?

Hmotnost už dávno není předmětem debat pouze mezi lidmi, kteří se snaží ustavičně pracovat na redukci své aktuální váhy. Poměrně často se pouští do diskuzí právě ti, kteří se potýkají s opačným problémem, co jim znepříjemňuje život. Kvůli rychlému metabolismu se jim nedaří přibrat a váhu si udržet dlouhodobě.

Regenerace po cvičení – Aminokyseliny a BCAA

Aminokyseliny patří k doplňkům stravy, které jsou populární u aktivních sportovců – a nejen u nich. Stále se objevují noví a noví přívrženci mezi řadou žen i mužů, co si dali za cíl zapracovat na své aktuální váze a nějaké to kilo shodit. Tak velké oblibě se aminokyseliny těší z jednoho prostého důvodu – není lepšího zdroje, který by namáhaným svalům poskytl potřebnou energii.

Vitamíny a doplňky pro sportovce

Když si organismus zvyká na fyzickou zátěž při pravidelném tréninku, přirozeně si za těchto okolností říká o vyšší přísun vitamínů a minerálů. Dopřejte svému tělu multivitamínové doplňky stravy a další přípravky z naší nabídky produktů, které ovlivňují správný růst svalů a zdravý vývoj kloubů.

vitaminy

Tyčinky a další proteinové potraviny

Ideální doplňky výživy na cesty nebo ke svačině pro všechny, kdo sportují.

Alternativní strava

Při každodenním vytížení si mnohdy ani nestíháme vyhradit dostatek času na snězení plnohodnotné porce jídla. Často ho tedy nahrazujeme tím, co máme zrovna po ruce. Skutečnost, že pokrm není zrovna zdraví prospěšný, jde v tu chvíli stranou. Přesně pro tyto případy (a nejen ty) byla vytvořena tekutá Mana, která jídelníček nenabourá, naopak ho ucelí.

mana

Pomůcky na cvičení a posilování

U nás v Pilulce jsme si moc dobře vědomi toho, že je třeba mít z čeho vybírat. Proto jsme se rozhodli, že našim zákazníkům dopřejeme širokou nabídku sportovních potřeb, která přinese radost z nakupování hned při první návštěvě.

činky

Bandáže a tejpovací pásky

Tejpovací pásky a bandáže vám uleví od bolesti problematických a bolestivých částí těla. Zároveň zlepšují funkci kloubů, svalů a šlach.

váha

Osobní váhy a analyzátory tuku

Díky váhám s analyzátorem tuku získáte přehled o tom, kolik tuku se v těle podařilo nahromadit. Tato funkce může být velmi nápomocná, máte tím pádem možnost vést si pravidelné záznamy o aktuálním stavu hmotnosti a uplynulá období mezi sebou průběžně porovnávat a hodnotit.