
Mgr. Martina Macfeldová
Dobrý den,
jezte pomalu a dokonale potravu rozkousejte. Vyhýbejte se potravinám, které vám nesvědčí. Vybrané homeopatikum užívejte podle potřeby 3x až 5x denně 1 kuličku (globuli), kterou vložíte do úst a necháte rozpustit. Můžete si homeopatikum nasadit i preventivně ( 3x denně 1 globuli). Nejlépe je navštívit zkušeného homeopata, který vybere správné homeopatikum. Pokud jsou problémy delší dobu, vždy je nutné navštívit lékaře k vyloučení závažnějšího onemocnění.
Nux vomica 9CH - nadýmání často spojené se zácpou, křečovitá bolest břicha, po nadměrné konzumaci jídla a pití (alkoholu, kávy, kořeněných jídel), nafouknutí po několika hodinách po jídle, zlepšení po stolici, uspěchaní lidé (workholici).
Antimonium crudum 9CH - stav po nadměrném příjmu potravy, říhání s chutí požité stravy, vodnatý průjem s nestrávenými částmi potravy, bíle povleklý jazyk po celém povrchu, nenasytní jedlíci.
Lycopodium clavatum 9CH nebo Gastrocynésine - nafouklé břicho, škrouchá v něm a rachotí, plynatost už během jídla, nesnáší těsné oblečení v pase, sklon k pálení žáhy, potíže po cibuli, zelí, dolní oblast břicha, vše v břiše kvasí, ulevuje říhání i odchod plynů.
Carbo vegetabilis 9CH - plynatost brzo po jídle, extrémní tvorba plynu, říhání, škytavka, odchod plynu ulevuje, křeče v břiše, zejména horní oblast břicha, vyčerpání, slabost.
China officinalis 9CH - břicho velmi nafouklé ( pocit balonu), větry páchnoucí a jejich odchod nepřináší úlevu, stolice odchází s velkým množstvím plynu, sklon k pocení, říhání, přecitlivělost, po nezralém ovoci, luštěninách, zelí nebo tučném jídle, málo pije, nemá žízeň.
Z akademie klasické homeotapie:
pacienti, pro které je Natrium phosphoricum AKH velmi účinným lékem, mívají nažloutlou barvu kůže, sliznic, očního bělma, jazyka i zubů. Často jim kysele zapáchá dech, pálí je žáhá a především podléhají různým druhům průjmů.
Při potížích s játry, žlučníkem a ledvinami pomáhá rovněž Solidago virgaurea AKH.
Zánět žaludku spojený s vředovou chorobou pomáhá Kalium bichromicum AKH, vždy souběžně s klasickou léčbou na snižování žaludeční kyselosti. Dávkování je 3x denně 2 tabletky.
S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová
Podobné dotazy
Nejnovější dotazy
Zarudnutí a citlivost kolem otvoru po sexu
ImunitaInfekceLaktobacilyVztahy a sexŽenské zdravíDobrý den,
již 5 dní mám problém s podrážděnou, zarudlou a citlivou kůží kolem vchodu pochvy, na hrázi, po stranách a v oblasti nad klitorisem v takovém záhybu. Začalo to den po sexu. Mám tam také bílou drobnou vrstvu a když ji jemně setřu, kůže je pak ještě citlivější a více zarudlá. Pálí mě to, hlavně při doteku, tření, a bolest mi znemožňuje mít nohy u sebe, mít na sobě spodní prádlo a i normálně chodit. což mi komplikuje spánek i běžný život. Uvnitř pochvy mě nic nesvědí a gynekolog mi v Dubnu potvrdil, že vnitřní kvasinkovou infekci už nemám. Používám antimykotický krém Cotylena, ale stav se nelepší. Snažím se být celý dny bez spodního prádla, chladím si to místo obklady, ale stále stejná bolest při doteku.. Prosím o doporučení léčby, protože situace je pro mě velmi nepříjemná a nevím co dělat..
Děkuji za odpověď.
Zpoždění menstruace
MenstruaceZdraví a prevenceŽenské zdravíDobrý den, chtěla bych se zeptat. Meškala nebo mi pořád mešká menstruace, před zhruba 20 dny sem měla první pohlavní styk ale meškalo mi to už 3 dny před tím. Po tom jsem chvíli špinila ale menstruaci sem nedostala, udělala sem si test a vyšel negativní. Včera to vypadalo že jsem to už vážně dostala už to nevypadalo jako špinění ale normální menstruace ale dneska zas vůbec nic. Nevíte co by to mohlo být?
Děkuji
Zeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.
