Dotaz z 13. 3. 2024
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak se léky berou jestli se musí každý den nebo jen když mám dostat menstruaci mívám hrozný stavy před menstruaci.
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

klíčovou rolí při premenstruačním syndromu hrají hormonální změny během menstruačního cyklu. Premenstruační syndrom je soubor fyzických, emocionálních a behaviorálních příznaků, které se objevují během posledního týdne luteální fáze ( 1 až 2 týdny před menstruací ). Příznaky obvykle začínají 5 dní před začátkem menstruace a vymizí do 4 dnů po začátku krvácení. Mezi příznaky PMS patří náladové změny jako smutek, podrážděnost, vysoce emocionální reakce, úzkost, napětí, deprese či poruchy spánku, snížená koncentrace, změny chuti k sexu.

Z režimových opatření doporučím pravidelnou fyzickou aktivitu, zdravou stravu bohatou na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty, dostatek spánku a snižování stresu pomocí relaxačních technik jako je jóga a meditace.

Léčba PMS může zahrnovat užívání léků např. hormonální antikoncepce, analgetika, diuretika, anxiolytika či antidepresiva.

Některé klinické studie potvrzují, že pupalkový olej je efektivní v mírnění premenstruačních symptomů jako je bolest hlavy, prsou, podrážděnost a depresivní nálada. Pupalkový olej, má vysoký obsah esenciálních mastných kyselin, pomáhá udržovat hormonální rovnováhu, podporuje komfort před a v průběhu menstruace a pomáhá udržet krásu vaší pleti. Vyrábí se ve formě kapslí s obsahem zastudena lisovaného pupalkového oleje. Může se užívat dlouhodobě. Po půl roce užívání lze udělat měsíční pauzu. Mnoho doplňků stravy s pupalkovým olejem je i s vitaminem E, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíInfekceKůžeZažíváníLékové interakceBylinkyDuševní zdravíDermokosmetikaVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceVztahy a sexDětiVýživaAlergieProbiotikaTěhotenstvíKloubyIntimní problémyOči a ušiAntibiotikaMužské zdravíMenstruacePéče o těloMočové cestyPohybový systémMagnesiumNervový systémŽíly a cévyIntimní hygienaLaktobacilyÚsta a zubyErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníEkzémCholesterol a krevní tlakHubnutíKojeníDýchací soustavaPéče o pleťDotaz na lékárnyVitamin DVlasy a nehtyKašelOmega 3-6-9SpánekDiabetesDětské nemociDezinfekceMateřství a rodinaHorečka, zvýšená teplotaCestování a výletySportRegeneraceMazlíčciVitamin COběhový systémZácpaKřečové žílyReceptyDetoxikaceNadýmáníBolest v krkuKrásaVaginální infekceNespavostPrvní pomocŘedění krveOpalováníAlkoholOstropestřecDomácí cvičeníDětská výživaNáplastiOparSvalyČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaKoronavirusKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.