Zpět do poradny
Dotaz z 6. 1. 2025

počůrávání

Dobrý den. Je mi skoro 15 let a nikdy jsem neměla problém s počůráváním. Tak měsíc zpátky, jsem se ale vzbudila protože jsem se počůrala, a další den na to jsem spala u kamaráda a stalo se mi to stejné. Neřešila jsem to protože jsem se moc styděla, ale dnes jsem znova spala u kamaráda, a strašně mě po čůrání pálilo, a chtělo se mi strasne znovu čůrat i když jsem neměla co. Tohle nebylo poprvé co se mi to stalo tak jsem to ignorovala a snažila se usnout. Ráno jsem se opět vzbudila na počůrání. Přitom co jsem to uklízela nebo se jakkoliv posadila nebo postavila, tak mi ta moč pořát po kapkách tekla po noze a já nevím co je se mnou špatně. Strašně se stydím ale už nevím co jiného dělat. Děkuji za odpověď
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

na základě popisu je pravděpodobné, že se jedná o problém s močovými cestami. Nejspíše půjde o infekci způsobující zánět močových cest s přechodnou inkontinencí. Pálení při močení, časté nucení a únik moči jsou typické právě pro infekce močových cest nebo jiné problémy spojené s močovým ústrojím.

Nejlepší a nejrychlejší cesta je navštívit praktického lékaře nebo urologa. Provedou potřebná vyšetření moči a nasadí adekvátní léčbu. 

I přesto že máte obavu s pomočení se, je důležité přijímat dostatek tekutin, aby se močové cesty proplachovaly a čistily. Nejlepší je čistá voda anebo urologické dezinfekční čaje obsahující brusinky. Lze také vyzkoušet podávat volně prodejné přípravky určené na zánět močových cest např. Uroval manosa akut nebo Blokurima.

Snažte se být v teple a můžete si pomoci i teplými suchými obklady na podbřišek v podobě nahřátého ručníku.

Tyto problémy jsou časté a lékaři je řeší běžně. Důležité je, abyste dostala pomoc, kterou potřebujete. Bez ostychu se co nejdříve objednejte k lékaři a sdělte všechny příznaky, které máte.

Pokud by se přidaly další příznaky jako horečka, pocit bolesti podbřišku, silné pálení a řezání při močení, vyhledejte lékařskou pomoc ihned.

Může jít také o kombinaci dlouhodobého stresu, který s sebou přináší náhlé noční pomočování, stres také snižuje imunitu a tělo je náchylnější k infekcím. Pakliže máte pocit, že by problém mohl souviset se stresem a případnou úzkostí, je důležité řešit situaci co nejdříve.

S pozdravem Pavel Horký.

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceIntimní problémyTěhotenstvíDermokosmetikaAntibiotikaDětiMagnesiumProbiotikaPohybový systémMenstruaceAlergieVýživaVztahy a sexOči a ušiŽíly a cévyKloubyMužské zdravíNervový systémHubnutíMočové cestyIntimní hygienaÚsta a zubyPéče o těloVitamin DCholesterol a krevní tlakDiabetesErekceEkzémLaktobacilyKašelDotaz na lékárnyHomeopatieOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníDýchací soustavaBolest v krkuKojeníVitamin CPéče o pleťDezinfekceHorečka, zvýšená teplotaNadýmáníVlasy a nehtyNespavostDětské nemociCestování a výletyZácpaRegeneraceDetoxikaceSpánekSportSvalyMazlíčciVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveAlkoholOstropestřecReceptyKrásaOběhový systémPrvní pomocDětská výživaOpalováníRýmaDomácnostNáplastiOparKoronavirusProstataDomácí cvičeníČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy