Proces vkládání, kontroly a zveřejňování uživatelských recenzí

 

Vkládání běžných uživatelských recenzí

Všem uživatelům umožňujeme vkládat běžné recenze na produkty na našich stránkách, stačí na detailu produktu kliknout na „Napište vlastní hodnocení“ a vyplnit formulář. Nezáleží na tom, jestli jde o pozitivní nebo negativní hodnocení – zveřejňujeme obojí a do obsahu nezasahujeme. Jediný důvod, proč bychom odstranili uživatelskou recenzi, je obsah silně vulgárních výrazů. Průměrné hodnocení, které pak zobrazujeme vedle počtu hodnocení, se počítá ze všech udělených hvězdiček na konkrétním produktu. Další varianty (příchutě, odstíny apod.) se do průměru nepočítají.

 

Označení „Ověřený nákup“ a „Heureka recenze“

Zelené označení „Ověřený nákup“ najdete pouze u recenzí, které vložili zákaznici registrovaní na Pilulce a produkt skutečně zakoupili. Hodnocení mohou vložit ze svého účtu nebo na detailu produktu. 

 

Modré označení „Heureka recenze“ také zaručuje, že se jedná o skutečného zákazníka, který produkt zakoupil na Pilulce a následně jej ohodnotil prostřednictvím Heureka.cz po vyplnění dotazníku spokojenosti. Heureka umožňuje obchodům tyto recenze exportovat a umístit na své stránky.

 

Recenze od neregistrovaných uživatelů, označení „Neověřená recenze“

Chceme dát prostor k vyjádření svého názoru každému zákazníkovi, proto umožňujeme vkládání běžných recenzí také neregistrovaným uživatelům. Nemůžeme však v tomto případě ověřit, že se jedná o skutečný nákup a zkušenosti se zakoupeným produktem. Tyto recenze jsou označeny jako neověřené a automaticky je řadíme až za ověřené nákupy, abychom poskytli ty nejspolehlivější informace jako první.

 


 

Vkládání recenzí v rámci Pilulka Recenzního klubu

Pilulka Recenzní klub umožňuje pouze registrovaným zákazníkům vkládat podrobné recenze s fotografiemi výměnou za slevový voucher na nákup. Tyto recenze lze vkládat pouze na produkty, které jsou součástí Recenzního klubu a registrovaný uživatel je skutečně zakoupil ze svého účtu – proto na těchto recenzích najdete označení „Ověřený zákazník“.

 

Recenze v rámci Recenzního klubu prochází schvalovacím procesem, při kterém členové interního týmu kontrolují základní požadavky pro udělení slevového voucheru – dostatečná délka a kvalita textu, správně vyplněný formulář a nahrané fotografie. Zda je recenze pozitivní nebo negativní nemá na tento proces žádný vliv.

 

Kompletní popis fungování Recenzního klubu najdete zde.

 

Recenze s označením „Pilulka zaměstnanec“

U recenzí z Pilulka Recenzního klubu můžete také najít růžový štítek „Pilulka zaměstnanec“. Tyto recenze vznikají na základě vztahu s dodavatelem, který nám recenzované produkty poskytne. Naši kolegové produkt řádně otestují, vyfotí a publikují recenzi s vlastními názory. Naše názory nejsou dodavatelem ovlivňovány.

 

Recenze s označením „VIP recenze“

V rámci Pilulka Recenzního klubu spouštíme program VIP členství, více se dozvíte zde. Recenze s tímto označením vznikají na základě vztahu dodavatelem, který nám recenzované produkty poskytne. Následně je zdarma posíláme VIP členům Recenzního klubu výměnou za jejich recenzi. Názory VIP členů nejsou ovlivňovány dodavatelem ani Pilulkou.