Zpět do poradny
Dotaz z 12. 2. 2024
Dobrý den, už cca měsíc trpím bolestivým pohlavním stykem a nedávno se k tomu přidalo i nesnesitelné pálení. Občas cítím i svědění, takže jsem vyzkoušela krém na kvasinky, ale během užívání se objevil růžový výtok, který trval 2 dny. Může to být způsobeno kvasinkami? Mě vyděsilo i to, že by to mohly být chlamydie. Nemám žádné jiné příznaky. Děkuji
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Dominika Zourková

Dobrý den,

světle růžový výtok je občas pozorován a může souviset s fází ovulace, kdy se u některých žen objevuje krátkodobé špinění, které obvykle trvá jeden až dva dny. Tento jev může být spojen s poklesem hladiny estrogenu před ovulací a obvykle není známkou vážného problému. Nicméně, pokud by tyto příznaky přetrvávaly nebo byly doprovázeny bolestmi, doporučuji vyhledat odbornou pomoc gynekologa.

Pokud máte podezření na vaginální mykózu, tedy kvasinkovou infekci, je důležité, aby léčba zahrnovala nejen vás, ale i vašeho partnera. Léčba mykózy obvykle zahrnuje antimykotické léky dostupné ve formě krémů, mastí nebo vaginálních tablet. Mezi často používané patří přípravky jako klotrimazol (Cotylena) či nystatin (Fungicidin). Obvykle se přípravky nanáší 2-3 x denně na postižená místa v tenké vrstvě. K podpůrné léčbě můžete zvolit vaginální výplachy (Rosalgin) s dezinfekčním účinkem a laktobacily (Gynimun), jejichž doplněním podpoříte zvýšení kyselosti poševního pH. Pro udržení hygieny v intimních oblastech můžete využít speciálně formulované produkty, jako je Canesten intim gel.

Je klíčové, pokud příznaky přetrvávají déle než 7 dní nebo se opakují, vyhledat radu gynekologa. Pouze lékař může přesně určit příčinu vašich potíží a předepsat vhodnou léčbu. Nezapomeňte, že i když volně prodejné přípravky mohou nabídnout dočasnou úlevu, správná diagnostika a léčba je nezbytná pro dlouhodobé řešení problému.

Přeji hezký den,

Mgr. Dominika Zourková

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceBolestDoplňky stravyŽenské zdravíKůžeZažíváníInfekceBylinkyDermokosmetikaLékové interakceDuševní zdravíVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceVýživaVztahy a sexDětiAlergieProbiotikaTěhotenstvíKloubyIntimní problémyOči a ušiMužské zdravíMočové cestyAntibiotikaPéče o těloPohybový systémMenstruaceNervový systémMagnesiumŽíly a cévyLaktobacilyIntimní hygienaÚsta a zubyErekceHomeopatieChřipka a nachlazeníHubnutíEkzémCholesterol a krevní tlakKojeníPéče o pleťVlasy a nehtyVitamin DOmega 3-6-9SpánekDiabetesDýchací soustavaKašelDotaz na lékárnyDětské nemociCestování a výletyDezinfekceMateřství a rodinaRegeneraceVitamin CSportOběhový systémZácpaMazlíčciKřečové žílyHorečka, zvýšená teplotaDetoxikaceNadýmáníReceptyKrásaBolest v krkuNespavostPrvní pomocŘedění krveOpalováníVaginální infekceAlkoholDomácí cvičeníDětská výživaOparOstropestřecSvalyČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaKoronavirusNáplastiKosmetika pro mužeDomácnostProstataInkontinenceSuperpotravinyLepekRýma

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy