Zpět do poradny
Dotaz z 26. 5. 2024
Dobrý den mám prosbu nemám chuť moc k jídlu kručí mi v břiše a chvilkama mi je blbě a chvilku zas normálně ale nemám moc chuť k jídlu co to může být?
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

může se jednat o žaludeční neurózu, kdy pacient trpí nepříjemnými zažívacími obtížemi, bez přítomnosti jiného nálezu. K rozvoji dochází především u citlivých jedinců v důsledku dlouhodobého vystavení stresu. Onemocnění je řazeno do skupiny psychosomatických onemocnění.

Nebo se může jednat o začínající žaludeční či dvanáctníkové vředy, které se projevují bolestivostí a nevolností. Zde by bylo nutné vyšetření odborným lékařem.

Jako první pomoc můžete vyzkoušet Iberogast kapky, jedná se o bylinný lék, který účinně ulevuje od bolesti žaludku nebo břicha, nadýmá­ní, nevolnosti, pocitu plnosti nebo křečí v břiše. Iberogast díky svému komplexní­mu působení přináší úlevu od celé řady příznaků. Dokáže ulevit od 1 nebo ale i více příznaků zažívacích potíží najednou.

Nebo podejte Pangrol trávicí enzymy. Podáváním Pangrolu se může zlepšit i snášenlivost těžko stravitelných, tučných a neobvyklých jídel. Pokud lékař neurčí jinak, dospělí obvykle užívají 1-2 potahované tablety během jídla, s dostatečným množstvím tekutiny, zpravidla 3x-5x denně.

Pokud ztráta chuti k jídlu trvá déle než několik dní nebo je doprovázena dalšími příznaky, jako je výrazná ztráta hmotnosti, nevolnost, zvracení, horečka nebo bolesti, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Lékař může provést vyšetření a testy, aby zjistil příčinu ztráty chuti k jídlu a doporučil vhodnou léčbu.

S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceŽenské zdravíZažíváníDuševní zdravíKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceDermokosmetikaIntimní problémyTěhotenstvíPohybový systémDětiProbiotikaAntibiotikaVýživaAlergieMenstruaceMagnesiumVztahy a sexOči a ušiKloubyŽíly a cévyMužské zdravíNervový systémIntimní hygienaMočové cestyÚsta a zubyPéče o těloHubnutíLaktobacilyKašelEkzémVitamin DErekceCholesterol a krevní tlakHomeopatieDotaz na lékárnyDiabetesOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníDýchací soustavaKojeníBolest v krkuPéče o pleťHorečka, zvýšená teplotaVitamin CDětské nemociDezinfekceVlasy a nehtyNespavostNadýmáníRegeneraceSpánekZácpaSportSvalyDetoxikaceVaginální infekceMateřství a rodinaMazlíčciKřečové žílyŘedění krveAlkoholCestování a výletyReceptyOběhový systémKrásaDětská výživaPrvní pomocOstropestřecRýmaNáplastiOparOpalováníDomácnostProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy