Ashwagandha je díky masivní škále pozitivních účinků (viz níže) jednou z nejdůležitějších bylinek ájurvédské medicíny, kde se používá na řadu neduhů. Od duševního a fyzického zdraví až pro podporu sexuality.
Uživatelé si nejvíc oblíbili řady CarnoMe…
Nenašli jste, co jste hledali?
Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.
Doporučit produktPotřebujete poradit?
Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.
Ašvaganda (jinak také vitánie snodárná či indický ženšen) se řadí mezi adaptogeny a pomáhá vašemu tělu se adaptovat na stresové situace.
Má celou škálu pozitivních účinků a je dobrá na dlouhodobé užívání. Legislativa nám umožňuje uvádět tyto účinky:
„Z rostliny se používají kořeny, listy a někdy také bobule a větvičky. Obsahuje velké množství biologicky aktivních alkaloidů. Díky nim Ashwagandha přispívá k normální činnosti oběhového systému, výdrži a vitalitě, k normálnímu duševnímu zdraví (vyrovnané náladě a spánku), k normálnímu zvládání stresu a normální funkci reprodukčního a dýchacího systému. Dále jako adaptogen a antioxidant může zvyšovat odolnost lidského organismu vůči negativním vnitřním i vnějším vlivům.“
Obecně se doporučuje užívat 600-1000mg (0,6-1g) ashwagandhy denně. Ideálně rozdělené do dvou dávek - ráno a večer.
Příliš nízká dávka může být neúčinná, zatímco příliš vysoká dávka může vést k nežádoucím účinkům.
Ashwagandha na vás může působit různými způsoby v závislosti na tom, kdy a jak ji budete využívat.
Užívat ji můžete jak na lačno, tak s jídlem. Pokud však máte citlivé zažívání, doporučujeme začít ji využívat nejdříve s jídlem abyste zjistili, jak bude vaše tělo reagovat.
Při pravidelném užívání začne ashwagandha působit zhruba po 30 dnech. Proto je vhodné ji užívat minimálně po dobu jednoho měsíce.
Maximálně však po dobu třech měsíců v kuse. Pro dlouhodobější užívání totiž zatím chybí dostatečné studie.
Stejně jako většina léčivých rostlin, i ashwagandha má některé negativní účinky a kontraindikace. Nejčastěji se mohou objevovat následující:
Pokud užíváte nějaké léky, měli byste užívání ashwagandhy konzultovat s lékařem nebo lékárníkem. Především pokud užíváte některé z následujících typů léků:
Užívání ashwagandhy v těhotenství či při kojení rozhodně nedoporučujeme. Ačkoliv je ashwagandha často využívána pro podporu reprodukčního zdraví, během těhotenství je její užívání riskantní a měla byste se mu vyhnout.
Produkty z kategorie Ashwagandha jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Ashwagandha seřazené od těch nejlevnějších. Ashwagandha jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.