Léky na nemoci jater a žlučníku (8 produktů)

Onemocnění jater a žlučníku není radno podceňovat. Oba orgány spolu úzce souvisí. Žlučník v sobě skladuje a upravuje žluč, která vzniká v játrech. Může docházet k  onemocnění žlučových cest a ke špatnému vylučování žluče, což vede ke zhoršenému trávení, hlavně tučných, kořeněných a smažených jídel. V lehkých případech přicházejí volně prodejné léky, které napomáhají vylučování žluče, působí proti křečím a snižují pocit plnosti. 

Zobrazit více
Febichol 100 mg 50 měkkých tobolek

Febichol 100 mg 50 měkkých tobolek

Můžete mít dnes139 Kč
Essentiale 300mg 100 tobolek

Essentiale 300mg 100 tobolek

Můžete mít dnes369 Kč

Lagosa 150 mg 50 tablet

Můžete mít dnes299 Kč249 Kč

Flavobion 70mg 50 tablet

Můžete mít dnes279 Kč239 Kč

Isochol 400 mg dražé 30 tablet

Můžete mít dnes269 Kč229 Kč
Leros Stomaran perorální léčivý čaj sáčky 20 ks

Leros Stomaran perorální léčivý čaj sáčky 20 ks

Můžete mít ve čtvrtek 21. 3.69 Kč

Legalon 70 mg 30 tobolek

Můžete mít dnes189 Kč159 Kč

Legalon 140 mg 30 tobolek

Můžete mít ve čtvrtek 21. 3.269 Kč229 Kč
Leros The Salvat perorální léčivý čaj sáčky 20 ks

Leros The Salvat perorální léčivý čaj sáčky 20 ks

Můžete mít ve čtvrtek 21. 3.69 Kč
Banner
Léky na nemoci jater a žlučníku - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Léky na nemoci jater a žlučníku ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Léky na nemoci jater a žlučníku lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Leros The Salvat perorální léčivý čaj sáčky 20 ks
5 / 2x
Som spokojna
Recenze produktu: Megafyt Žlučníková čajová směs léčivý čaj sáčky 20 ks
5 / 1x
Ten je super, doporučuji
Recenze produktu: Rowachol 50 tobolek
5 / 13x
Pomáhajú pri problémoch so žlčníkom
Recenze produktu: Febichol 100 mg 50 měkkých tobolek
4.9 / 35x
Používam už dlhodobo.
Recenze produktu: Essentiale 300mg 100 tobolek
4.9 / 8x
není co vytknout, vše super, díky
Recenze produktu: Rowachol kapky 10 ml
4.6 / 7x
Jsem spokojená s lékem.
Recenze produktu: Leros Stomaran perorální léčivý čaj sáčky 20 ks
4.5 / 6x
super

Onemocnění jater a žlučníku není radno podceňovat. Oba orgány spolu úzce souvisí. Žlučník v sobě skladuje a upravuje žluč, která vzniká v játrech. Může docházet k  onemocnění žlučových cest a ke špatnému vylučování žluče, což vede ke zhoršenému trávení, hlavně tučných, kořeněných a smažených jídel. V lehkých případech přicházejí volně prodejné léky, které napomáhají vylučování žluče, působí proti křečím a snižují pocit plnosti. 

Co bychom dělali bez jater?

Úloha tohoto orgánu je v našem těle nenahraditelná. Játra mají na starosti filtraci krve po trávení, detoxikaci a také hrají roli při metabolismu tuků a léků. Jejich další funkcí je tvorba žluči, která je nezbytná hlavně při trávení mastných a těžkých jídel.

Žlučník souvisí právě s tvorbou žluči v játrech. Je to malý orgán ve tvaru hrušky, který se nachází pod játry a slouží k uskladnění vytvořené žluči.

Léčba žlučníkového záchvatu

Léčba bolesti spojené se žlučníkovým záchvatem vyžaduje individuální přístup a může zahrnovat kombinaci léků a změn v životním stylu. Kromě léků může lékař doporučit změny stravovacích návyků, jako je omezení tuků ve stravě nebo vyhýbání se určitým potravinám, které mohou vyvolat záchvaty. V některých případech je nezbytný chirurgický zákrok k odstranění žlučníku (cholecystektomie), zejména jsou-li záchvaty časté a závažné. Je vždy důležité zdravotní stav konzultovat s lékařem a dodržovat jeho rady a doporučení při plánování léčby.

Léčba žlučníkových záchvatů - Analgetika a Antispazmodika

Žlučníkové záchvaty mohou být nejen bolestivé, ale také velmi závažné. Analgetika, zejména nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) jako ibuprofen, mohou pomoci zmírnit bolest a zánět spojený se záchvatem. Antispasmodika, například drotaverin nebo hyposcin, se doporučují pro uvolnění svalů v oblasti žlučníku, což může přinést úlevu od křečí a bolesti spojené s nimi.

Příznaky onemocnění žlučníku:

  • Bolest na pravé straně břicha: Objevující se obvykle po jídle, zejména po požití mastných potravin.
  • Nevolnost a zvracení: Zejména po jídle nebo večer.
  • Bolest v horní zadní části těla: Může signalizovat problémy se žlučníkem.
  • Žloutnutí kůže a očního bělma: Indikátor možných problémů s jaterní nebo žlučníkovou funkcí.

Léky na podporu žlučníku

Kromě léčby akutních záchvatů může dobře sloužit kyselina ursodeoxycholová, která je používána k podpoře zdraví žlučníku. Tato látka se používá na rozpouštění žlučových kamenů a může být předepsána jako preventivní opatření pro ty, kteří mají sklony k tvorbě žlučových kamenů.

Játra: chemická továrna

Játra jsou životně důležitý orgán, který je mimo jiné zodpovědný za metabolismus a detoxikaci látek, které by byly pro organismus škodlivé (např. alkohol, léky... ). K poškození jater dochází například vlivem infekce - hepatitidy typu A, B, C, nadužíváním alkoholu. Může vést ke vzniku steatózy a cirhózy jater. Zde uvedené přípravky se užívají jako podpůrná léčba chronických jaterních onemocnění.

Onemocnění jater

Onemocnění jater může být dědičné (genetické), nebo může být také způsobeno různými faktory, které játra poškozují, jako jsou viry, konzumace alkoholu a obezita. Poškození jater, může časem vést k jizvení (cirhóze), což může způsobit až selhání jater, což je život ohrožující stav. Včasná léčba však může dát játrům čas na vyléčení. Při závažnějších problémech s játry je nutné lékařské vyšetření a nasazení správné léčby.

Příznaky onemocnění jater:

  • Únava a slabost: Nespecifické příznaky mohou indikovat poruchu jater.
  • Změny v barvě moči a stolice: Zejména tmavá moč a světlá stolice.
  • Otok břicha: Někdy známý jako ascites, může být spojen s jaterní cirhózou.
  • Nevolnost a ztráta hmotnosti: Mohou být příznaky pokročilých onemocnění jater.

Diagnostika:

  • Krevní testy: Testy na jaterní enzymy a bilirubin.
  • Ultrazvuk a CT: K hodnocení struktury jater a žlučníku.
  • MRCP a ERCP: Obrazové techniky pro detailní pohled na žlučovody.
  • Biopsie jater: V některých případech může být provedena ke stanovení diagnózy.

Prevence onemocnění jater a žlučníku

Nejlepší prevencí před poškozením jater a žlučníku je zdravý životní styl. Zdravá strava, omezení alkoholu a kontrolování hmotnosti napomáhají udržovat zdravá játra. Prokázaný pozitivní vliv na játra má i několik přírodních látek. Jejich pozitivní efekt na zdraví je založen hlavně na antioxidačním účinku daných látek. Antioxidanty chrání naše buňky před oxidačním poškozením. Játra jsou jedním z orgánů, který je kvůli své funkci nejvíce vystaven volným radikálům a různým toxinům. Antioxidanty tedy chrání jaterní buňky před poškozením.

Které látky mají pozitivní vliv na játra?

  • Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) – ostropestřec je rostlina vzhledově velmi podobná bodláku. Její semena obsahují látku s názvem silymarin, který je asi nejvíce používanou látkou v doplňcích stravy, podporujících funkci a regeneraci jater. Silymarin je směs flavonoidových komplexů s protizánětlivými a detoxikačními účinky.
  • Kurkumin – látka, která způsobuje u kurkumy zářivě žlutou barvu, má mimo jiné silné antioxidační účinky. Díky nim brání poškození jater různými toxiny.
  • Glutathion - antioxidant, který jsou schopny buňky produkovat i samy ze tří aminokyselin: glutaminu, glycinu a cysteinu. Jeho hladina však klesá s věkem. Snižuje poškození buněk při alkoholickém a nealkoholickém tukovém onemocnění jater.
  • Chlorella - je sladkovodní jednobuněčná řasa, která obsahuje několik aktivních látek, např. bílkoviny, vitamin B12, vitamin C, železo, omega 3 kyseliny a antioxidanty. Právě vysoký obsah antioxidantů je prospěšný pro zdraví jater.

Podívejte se na produkty z kategorie Nemoci jater a žlučníku seřazené od těch nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších jsme seřadili kategorii Nemoci jater a žlučníku. Podívejte se na produkty z kategorie Nemoci jater a žlučníku seřazené od těch nejprodávanějších.

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy