Ortézy na kolena - Pro dospělé - nejkvalitnější produkty (9 produktů)

Kolenní kloub je největší kloub v našem těle, spolu s vazy patří k jedněm z nejnamáhanějších, zejména u sportovců a aktivních jedinců. Je vystaven největší zátěží, proto zde hrozí vyšší riziko poranění, onemocnění nebo ztuhlosti, než u jiných kloubů.

 Zobrazit více

Kolenní kloub je největší kloub v našem těle, spolu s vazy patří k jedněm z nejnamáhanějších, zejména u sportovců a aktivních jedinců. Je vystaven největší zátěží, proto zde hrozí vyšší riziko poranění, onemocnění nebo ztuhlosti, než u jiných kloubů.

Co jsou ortézy na kolena?

Ortézy a bandáže poskytují úlevu při akutní bolesti a poranění nebo slouží jako preventivní ochrana či k urychlení regenerace po úrazu jako fixace. Danou část znehybní nebo upevní bez toho, aby vás omezovala v pohybu. Kolenní ortézy používáme pevné nebo s vymezeným rozsahem pohybu.

Typy kolenních ortéz:

  • Pevné s postranní výztuhou
  • Návleky
  • Kompresní bandáž
  • Podkolenní pásek

Výběr ortézy / bandáže závisí na druhu poranění. Vybírat můžeme z neoprenových bandáží, infrapatelárních pásek nebo vícebodových (pevných) ortéz.

Kdy a na jaká poranění používáme ortézu?

Bolestí kolenního kloubu trpí lidé z několika důvodů. Mladí obvykle po nějakém úrazu, při vrcholovém sportu nebo po operaci, starší lidé trpí přirozenými problémy pohybového aparátu. Jak si od této bolesti ulevit? Důležitá je prevence a přiměřený pohyb. Celý kloub drží pohromadě vazy, které jej chrání a stabilizují. Dojde-li k narušení, přetržení nebo natrhnutí těchto vazů, mechanismus přestává fungovat. Pak dochází k bolestem a obtížím, na které používáme právě vhodně zvolenou ortézu případně bandáž, které řeší problémy s meniskem, čéškou, vazy atd.

Chronické záněty úponů, šlach a kloubů (např. tenisový loket), potřeba podpory kloubu při rekonvalescenci (po úrazu) nebo při prevenci, kdy by během sportu docházelo k opakovanému či nadměrnému zatěžování kloubu.

Jak ortéza funguje?

Ortéza je léčebná zdravotnická pomůcka, která chrání a podporuje pohyblivé části těla, pomáhá je udržovat ve zpevněné či stabilizované poloze a tím je chrání před dalším namáháním. Ortéza se používá také jako prevence například při sportovní činnosti.
Pevná ortéza nebo návlek vytváří vnější tlak na bolestivé místo a mohou poskytnout úlevu nebo slouží jako správná mechanická opora.

Kdo mi ortézu předepíše - doporučí?

Ortézu doporučí lékař nebo fyzioterapeut, aby účinně podpořila rehabilitaci po zranění nebo pomáhala při chronických bolestech kloubů. Správná účinnost ortézy závisí také na tom, aby se dobře nosila, aby dobře padla a byla z příjemného materiálu. Kromě funkčnosti je důležitý i design a provedení ortézy, kdy je prokázáno, že díky atraktivnímu vzhledu se zvyšuje ochota ortézu / bandáž nosit.

Kdy je vhodnější bandáž?

Ortéza má pomocné výztuže a většinou slouží k řešení pooperačních stavů, bývá předepisována lékařem, není ale nutností. Bandáž má jednodušší provedení, lze běžně zakoupit v ortopedických či zdravotnických potřebách.

Uživatelé nejlépe hodnotí značky RockTape, Mueller a DMA. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Mueller Compact Knee Support Bandáž na koleno.

Ortézy na kolena - Pro dospělé - nejkvalitnější produkty - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Ortézy na kolena - Pro dospělé - nejkvalitnější produkty ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Ortézy na kolena - Pro dospělé - nejkvalitnější produkty lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Mueller 4-Way Stretch Premium Knit Knee Support, bandáž na koleno, L/XL
5 / 3x
skvělé
Recenze produktu: Medi Genu vel. III stříbrná ortéza kolenní
5 / 1x
Vhodné na lyžování, naprostá spokojenost. Mohu jen doporučit!
Recenze produktu: DMA Ortéza kolena NeoAir NP133, velikost L
5 / 1x
Je na míru
Recenze produktu: Power System kolenní bandáž vel.S/M 2 ks
5 / 3x
manžel je velmi spokojen! Výborný materiál,rychlé dodání.
Recenze produktu: 3M Futuro Bandáž kolenní stabil.Comfort Fit
5 / 1x
Tuto bandáž používám při delším chození a oceňuji ji hlavně při chůzi do schodů
Recenze produktu: Power System Bandáže na kolena KNEE WRAPS RED 2 ks
5 / 1x
Maximalní spokojenost
Recenze produktu: 3M Futuro Sport nastavitelná kolenní bandáž
5 / 2x
Perfektně splňuje očekávání... Snadná manipulace
Recenze produktu: Mueller 4-Way Stretch Premium Knit Knee Support Bandáž na koleno M/L
5 / 3x
Používám na koleno hlavně jako prevenci (občas při prudkých pohybech pobolívá). Svůj účel splňuje.
Recenze produktu: 3M Futuro Kolenní bandáž Comfort Lift M
5 / 2x
Velikost odpovídá, sedí perfektně
Recenze produktu: Mueller Jumpers Knee Strap Podkolenní pásek černý
4.3 / 3x
v skušobnej dobe

Podívejte se na produkty z kategorie Ortézy na kolena seřazené od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Ortézy na kolena seřazené od těch nejlevnějších. Kategorii Ortézy na kolena jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších produktů.