Přeslička čaj - Diskuze (0 produktů)

Přeslička rolní (Equisetum arvense) je vytrvalá bylina, která dorůstá do výšky až 70 cm. Sbírá se od června do října. Obsahuje kyselinu křemičitou, hořčiny, třísloviny, saponiny, organické kyseliny, silice, minerály a stopové prvky (vápník, hliník, …

 Zobrazit více

Přeslička rolní (Equisetum arvense) je vytrvalá bylina, která dorůstá do výšky až 70 cm. Sbírá se od června do října. Obsahuje kyselinu křemičitou, hořčiny, třísloviny, saponiny, organické kyseliny, silice, minerály a stopové prvky (vápník, hliník, draslík, železo, mangan, hořčík) a flavonoidy.

Účinky

Působí močopudně, stimuluje vyplavování škodlivin a tím podporuje zdraví močových cest. Zlepšuje stav pokožky, vlasů a nehtů, přispívá k pružnosti cév a podílí se na stavbě kostí a dobré funkci kloubů.

Použití

Přeslička se podává ve formě čaje, nebo ji lze použít zevně ve formě odvaru na oplach vlasů, do koupele, nebo obkladů na pokožku. Ženy také mohou odvar použít na sedací koupele.

Přeslička není vhodná pro těhotné, kojící ženy ani pro děti.

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Produkty z kategorie Přeslička jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Přeslička jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. V kategorii Přeslička najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.